اینفوگرافیک: ۹ راه بهبود بخشیدن به تجارت فارکس – موفقیت در فارکس

موفقیت در فارکس و یا تجارت فارکس رمز و رازهایی دارد که باید به آنها واقف باشید.

در این اینفوگرافیک قصد داریم تا ۹ راه بهبود بخشیدن به تجارت فارکس که باعث می شود شما به موفقیت در فارکس دست یابید نشان داده شده است.

همانطور که می دانید، برای موفقیت در فارکس باید اقدامات فراوانی را انجام دهید. شاید به این علت گفته می شود معامله گری بازارهای مالی از سخت ترین مشاغل است.

 

9 راه بهبود بخشیدن تجارت فارکس

 

مشاهده و نشر در پینترست

مشاهده با کیفیت بسیار بالا

اولین راه موفقیت در فارکس: اخبار را بخوانید

اتفاقات کنونی می توانند بر روی ارز تاثیرگذار باشند. استراتژی های معاملاتی می توانند در مقابل برد و باخت های سیاسی از هم بپاشند.

همیشه سعی کنید قبل از انجام معاملات، شاخص ها، رویدادهای مهم اقتصادی هفته را مطالعه کنید. اگر بتوانید آنها را تحلیل کنید که بسیار عالی است، در غیر اینصورت سایتهای زیادی هستند که این کار را برای شما انجام می دهند.

فارکس یار اخیراً در برنامه های کاری خود پادکست هایی تحلیلی فاندامنتالی از رویدادهای مهم خبری برای هفته جدید کاری را در ابتدای هر هفته منتشر می کند. محتوای این پادکستها از معتبرترین و بهترین سایتهای تحلیلی تهیه شده است.

بررسی رویدادهای مهم می تواند قدرت تحلیلی شما را بالاتر برده و احتمال موفقیت شما را در معاملات بسیار بالا ببرد. لذا سعی کنید در این بخش نیز به مهارت تحلیلی برسید، تا جایی که خود شما با مشاهده و بررسی رویدادهای خبری بتوانید تحلیل های فاندامنتالی خوبی ارائه نمایید.

 

دوم راه موفقیت در فارکس: محتاط و منظم باشید

سیستم را بیش از حد نادیده نگیرید. قوانین را دنبال کنید و نتایج را بعدا تفسیر کنید.

انضباط در هر کاری، احتمال موفقیت آن کار را بسیار بالا خواهد برد. یک معامله گر منضبط همیشه یک گام از سایر معامله گران بی انضباط جلوتر خواهد بود. اینکه چگونه باید انضباط معاملاتی را فرا گرفت، بیشتر یک امر شخصی است. هر فرد انضباط شخصی خود را دارد.

انضباط در واقع انجام تکالیف در زمان معین و مکان معین است. حالا هرکس به نوبه خود می تواند این قانون را اجرایی کند. انضباط در معاملات به طور خلاصه یعنی اینکه: امور معامله گری خود را که در تردینگ پلن شما تعریف شده است، سر وقت خود و به صورت روتین انجام دهید.

سعی کنید به قوانین معاملاتی خود احترام بگذارید. هرگز قبل از انجام معاملات قوانین معاملاتی خود را زیر سئوال نبرید. اگر چنانچه قوانین معاملاتی شما خطایی دارند، این را باید بعد از چندین معامله تشخیص دهید. بعد از آنکه خطای خود را ثابت کردند سپس برای بهینه سازی آن اقدام کنید. و هر زمان که ثابت شدند قوانین معاملاتی مشکلی ندارند همیشه باید به آنها احترام بگذارید.

 

سوم: تکنولوژی خود را بروز رسانی کنید

روی اینترنت پرسرعت، سرمایه گذاری کنید تا به روز بمانید. ارتباط کند اینترنتی می تواند منجر به تغییر قیمت بدون اینکه شما بدانید گردد.

همانطور که می دانید اینترنت این روزها دنیای ما انسانها را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است. بازارهای مالی با اتصال به شبکه جهانی اینترنت، اکنون این قابلیت را ایجاد کرده اند تا یک معامله گر در سرتاسر این دنیا با اتصال به شبکه، قیمتهای لحظه ای را مشاهده و تصمیم به خرید یا فروش تنها با کلیک بر روی یک دکمه نماید.

لذا یکی از رموز موفقیت در بازارهای مالی این است که از اتصال اینترنت خود و همچنین سرعت انتقال داده های آن مطمئن باشید. لذا در این خصوص هرگز خصاصت به خرج ندهید و یا آن را به بعد موکول نکنید. یک اتصال پر سرعت می تواند موفقیت و نابودی شما را در ورود و خروجهای شما از معاملات تضمین کند.

 

چهارم: دانش معاملاتی خود را ارتقاء دهید

از کتابها و مقالات جدید و با کیفیت بازارهای مالی که در دنیا منتشر می شوند و معامله گران زیادی آنها را تهیه و مطالعه میکنند، استفاده نمایید.

ارتقاء دانش معاملاتی مانند تیز کردن اره می ماند. هرچه اره شما تیزتر باشد می توانید الوارهای بیشتری را با کیفیت بهتر برش بزنید و ضمنا کمتر خسته شوید. لذا سعی کنید منابع معتبر و خوب را تهیه و مطالعه کنید. همیشه وقت برای مطالعه در خلال امور خود باز کنید. از مطالعه غافل نشوید.

شما دانش معاملاتی خود را از کدام منابع بدست آوردیده اید؟ پاسخ به این سئوال می تواند تعیین کننده علت موفقیت یا عدم موفقیت شما در بازارهای مالی باشد. اگر دانش معاملاتی شما از کتابهای قدیمی بازار است، باید به شما بگویم که شما در گذشته بازار دارید معامله می کنید و هرگز موفق نخواهید شد.

آرمانی که ما در فارکس یار داریم همین است. ما زحمت جستجو و تهیه منابع خوب بازارهای مالی را از دوش شما بر داشته ایم. کافیست منابع فارکس یار را تهیه و مطالعه نمایید. ما برای شما جدیدترین و پر مخاطب ترین کتابهای فارکس دنیا را تهیه و با تخصصی که در این زمینه داریم ترجمه فنی کرده و با کیفیت بالا یک کتاب در زمینه معامله گری و بازارهای مالی مخصوصا فارکس را به شما ارائه خواهیم کرد.

 

پنجم: یک طرح تجاری ایجاد کنید

یک استراتژی مطمئن را توسعه دهید. پس از هر جلسه معاملاتی، طرح خود را مرور کنید.

استراتژی معاملاتی زیادی در بازارهای مالی وجود دارند. تقریبا می توان گفت به تعداد انسانهای روی زمین استراتژی معاملاتی وجود دارد. علت آن هم این است که استراتژی های معاملاتی برگرفته از ایده ها و افکار معامله گران است. لذا سعی کنید از میان هزاران استراتژی معاملاتی موجود آنهایی را که با روحیات و سبک زندگی شما سازگارتر است انتخاب کنید.

بعد از انتخاب استراتژی معاملاتی کافیست تا کمی با آن در یک حساب آزمایشی کار کرده تا به آن مسلط شوید. بعد از تسلط بر آن اکنون می توانید آن را با روحیات و سبک زندگی خود بهینه سازی کرده و توسعه دهید. در هنگام توسعه یک استراتژی معاملاتی آن را در تردینگ پلن خود یادداشت نمایید و در واقع تردینگ پلن خود را نیز بروز رسانی نمایید.

این نکته را نیز فراموش نکنید که همیشه قبل از آنکه استراتژی معاملاتی خود را در یک حساب واقعی بکار ببرید، حتما از آن یک بک تست در یک حساب آزمایشی تهیه کنید و میزان سود و زیان استراتژی معاملاتی خود را بسنجید. در این خصوص می توانید از اکسپرت بک تست گیری در نرم افزار متاتریدر که آموزش آن نیز در این قسمت قرار دادیم استفاده نمایید.

 

ششم: زیان خود را بپذیرید و حرکت کنید

یک ضرر، قسمتی از پروسه یادگیری است. به یاد داشته باشید که شما برای یک سفر طولانی در این مسیر هستید.

پذیرش اشتباه، یعنی به عهده گرفتن مسئولیت نتیجه کار. اگر شما بتوانید مسئولیت اشتباهات خود را بعهده بگیرید و آنها را بپذیرید به راحتی می توانید نسبت به بهینه سازی آنها اقدام کرده و در نهایت دیگر مرتکب آن خطا نشوید.

لذا هرگز از اشتباه و زیان نترسید. زیانها در معاملات فارکس به معنی پرداخت هزینه یادگیری و کسب تجربه است. اشتباهات خود را بپذیرید تا بتوانید به راحتی آنها را حل و فصل نموده و در نهایت معاملات بدون اشتباهی داشته باشید.

 

هفتم: صبور باشید

حواستان به اتفاقات بزرگ باشد. پیروزی زمان می برد.

صبر و حوصله، لازمه و خصوصیت یک معامله گر موفق است. بعضا زمانهای پیش خواهد آمد که استراتژی معاملاتی شما سیگنالی را صادر نمی کند؛ اما شما باید صبر پیشه کنید تا اشتباها وارد معامله ای نشوید که قبلا برای آن برنامه ریزی نکرده اید.

گاهی هم موقعیت هایی پیش می آید که وارد معامله شده اید، ولی تردینگ پلن شما به شما می گوید که باید تا رسیدن به فلان محدوده صبر کرده و سپس در آن ناحیه عکس العمل معامله گران را بررسی نمایید. بنابراین باز هم باید صبر پیشه کنید و زود از بازار خارج نشوید حالا حتی اگر هم در ضرر یا سود بوده باشید.

 

هشتم: احساسات خود را کنترل کنید

با خونسردی کار خود را انجام دهید. خشم بیش از حد و یا هیجان می تواند به معاملات شما صدمه بزند.

هیجان و استرس در معاملات سم مهلکی برای یک معامله گر است. هیچ معامله گری در هنگام استرس و هیجان نمی تواند تصمیم درست گرفته و معاملات موفقی داشته باشد. همیشه سعی کنید با تغذیه سالم و کامل و انجام ورزشهای مناسب استرس و هیجان را از خود دور کنید.

 

نهم: بیشتر از آنچه که می توانید از دست بدهید، ریسک نکنید

در هنگام معاملات، دفاعی بمانید. مقدار کمتر از ۵% را در معرض ریسک نگه دارید.

هر چقدر هم استراتژی مستحکمی داشته باشید و هر چقدر هم نظم و انضباط داشته ابشید و درکل حتی اگر هم در بالاترین سطح باشید باز هم تنها ۵۰ درصد موفقیت را تضمین کرده اید. ۵۰ درصد باقیمانده مواردی است که در در اختیار شما نیست و هیچ کنترلی بر روی آن ندارید.

لذا همیشه باید میزان ریسک معاملات خود را در کمترین مقدار ممکن قرار دهید. تا زمانی که معاملات شما با شکست مواجه شد، نه تنها سودهای گذشته خود را به بازار برنگردانید بلکه بتوانید در بازار باقی مانده و معاملات موفق بعدی را انجام دهید.

کنترل میزان ریسک مبحثی است که باید کاملا بر آن مشرف باشید. در ان خصوص کتاب مدیریت پول بازار فارکس و مقاله “ده توصیه برتر مدیریت پول در معاملات فارکس” و همچینن مقاله مدیریت ریسک را به شما پیشنهاد میکنیم.

 

 

مطالعه بیشتر