معامله بر اساس NFP در فارکس و یک استراتژی معاملاتی

سلام بر همه ی معامله گران فارکس!

امروز می خواهیم بار دیگر درباره ی NFP صحبت کنیم! این همیشه یک رویداد هیجان‌انگیز در نظر من است، حتی با وجود اینکه من هرگز یک معامله گر رویداد خبری نبودم( و نخواهم بود).

برای من، خبر NFP چیزی شبیه به حس تعطیلات است، زیرا لحضات هیجان انگیز پیش‌بینی  پیش رو است. آیا شما هم چنین احساسی دارید؟ قیمت تقریبا همیشه به یک مد شگفت‌انگیز برای انتشار آمار و ارقام پاسخ می‌دهد و شما می‌توانید حس دراما را در فضای بازار حس کنید.

با بالا و پایین رفتن جفت ارزها، احساسات به سرعت در حال پرواز هستند. برخی معامله گران خوشبخت می شوند و برخی دیگر پیراهن خود را نیز از دست می‌دهند. این نوع از حرکت قیمت برای افرادی که مشکل قلبی دارند مناسب نیست و باعث آشفتگی بزرگی در آنها می‌شود.

در برخی موارد، حرکت قیمت شبیه به حرکت ترن هوایی است که در عرض چند دقیقه و یا حتی در یک چشم به هم زدن بالا و پایین می‌رود. با این حال، در پایان روز، تنها چیزی که باقی می‌ماند یک کندل روزانه است.

تمام احساسات و حرکات کماکان به یک کندل روزانه تبدیل می‌شوند، درست مانند قبل و بعد از NFP. مقاله “استراتژی معاملاتی PPG فارکس” می تواند بسیار کاربردی باشد.

معامله گری هنگام خبر NFP قطعا نوع جداگانه‌ای از معامله گری برای خود است و این مقاله، راهنمایی بیشتری را در مورد چگونگی معامله بر اساس NFP ارایه می‌دهد.

قبل از این که این کار را انجام دهیم، اصول اولیه NFP را تحت پوشش قرار خواهیم داد، اهمیت NFP برای انواع مختلف معامله گران را مورد بحث قرار خواهیم داد، در مورد ارقام و استراتژی NFP ماه جاری بحث خواهیم کرد، و سپس روشی را توضیح می‌دهیم که چگونگی معامله بر اساس NFP واقعی را بیان می کند.

اهمیت NFP

تنها برای پوشش دادن جزئیات: NFP تغییر آمار اشتغال بخش غیر کشاورزی است و تعداد کل کارگران آمریکایی را در هر کسب‌ و کار محاسبه می‌کند، اما کارمندان دولت، کارمندان بخش خصوصی، کارگران مزارع و کارمندان سازمان‌های غیر انتفاعی را نادیده می‌گیرد.

این آمار شامل +/-۸۰% از نیروی کاری است که کل تولید ناخالص داخلی آمریکا را ایجاد می‌کند و یک تحقیق آماری، ثبت و گزارش‌ شده توسط دفتر آمار کار ایالات‌ متحده است و در هر جمعه اول ماه منتشر می‌شود.

نرخ بیکاری حاکی از درصد کل نیروی کار است که بی‌کار هستند اما فعالانه به دنبال استخدام و تمایل به کار دارند. این دو رویداد مهم، بزرگ‌ترین و بی ثبات ترین اخبار در بازار فارکس هستند. هیچ چیز امروز مثل روز قبل نخواهد بود.

رویدادهای خبری برای سیاستگذاران، اقتصاددانان، معامله گران، صاحبان کسب‌ و کار، سرمایه گذاران و غیره برای کشف وضعیت فعلی اقتصاد و پیش‌بینی سطوح آینده فعالیت‌های اقتصادی حیاتی هستند.

 

رفتارهای NFP

الف)اگر NFP در حال گسترش است، این نشانه‌ای از رشد اقتصادی است. رشد اقتصادی منجر به تورم بالقوه می‌شود که به دنبال افزایش نرخ بهره برای جبران فشارهای تورمی است که به نوبه خود ارز را نسبت به سایر ارزها جذاب‌تر و رقابتی‌تر می‌کند.

ب)اگر NFP کوچک شود، این نشانه‌ای از کاهش اقتصادی است و در مقایسه با بالا، که باعث می‌شود ارز کم‌ تر جذاب شود ( نرخ بهره کم‌تر، تسهیل کمی ).

NFP-Strategy-1

 

تاثیر NFP بر معاملات فارکس چیست؟

راهنمای نهایی ما در مورد چگونگی معامله گری بر اساس NFP با یک سری سوالات ادامه می یابد تا به توضیح عوامل موثر بر بازار فارکس در طول NFP کمک کند.

پرسش اول) چگونه خودِ ارقام NFP را تفسیر کنیم؟

معامله گران و دیگر سهامداران، ارقام واقعی NFP را به ارقام NFP مورد انتظار مقایسه می‌کنند.

الف) اگر داده‌های واقعی در مقایسه با برآوردهای اقتصاددان به میزان کم‌تر از حد باشد – ضعف دلار آمریکا مورد انتظار است/ حرکت کوتاه USD

ب) اگر داده‌های واقعی در مقایسه با برآوردهای اقتصاددانان بالاتر باشد – قدرت دلار آمریکا مورد انتظار است /حرکت بلند مدتUSD

 

پرسش دوم) کدام یک از جفت ارزها را معامله کنیم؟

اغلب اوقات بهترین جفت ارز برای معامله در هنگام انتشار خبرNFP ؛ EURUSD، USDJPY یا GBPUSD هستند.

 

پرسش سوم) آیا می‌خواهیم بر اساس NFP معامله کنیم؟

بستگی به این دارد که شما چه نوع معامله گری هستید و چقدر ریسک پذیری دارید. پاسخ کوتاه و ساده این است: NFP برای معامله گران بلند مدت و اسکالپرها مفید است و برای معامله گران روزانه که به دنبال داشتن پوزیشن های روزانه هستند، توصیه نمی شود ( از چارچوب های زمانی ۱۵ دقیقه – ۱ ساعته استفاده می کنند)

 

 1. معامله گران تکنیکال: از تحلیل تکنیکال برای فرآیند تصمیم‌ گیری استفاده می‌کنند. این معامله گران اغلب از معامله در روزهای انتشار NFP اجتناب می‌کند.
  بر خلاف سایر رویدادهای خبری، تاثیرات NFP آنقدر سنگین هستند که معامله ی معمولی غیرمنطقی می شود. این بسیار خوب است تا به یاد داشته باشید که هدف یک معامله گر، به دست آوردن تمام جزییات رفتار قیمتی نیست. به همین دلیل است که ما یک برنامه ی معاملاتی داریم که رفتار قیمتی را فیلتر می‌کند و به ما اجازه می‌دهد تا بر تنظیمات معاملاتی با بازده‌های مورد انتظار مثبت تمرکز کنیم. تفاوت‌های موجود بستگی به این دارد که چه چارچوب های زمانی استفاده می کنید و چه نوع معامله گری هستید؟

  1. معامله گر روزانه: با توجه به آرامش قبل از انتشار NFP و نوسانات بعد از آن، معامله بسیار دشوار است. معمولا، سطوح حد ضررها ایمن نیستند.
  2. معامله گر سویینگ: سخت اما شدنی. یک معامله گر با استفاده از نمودارهای ۴ ساعته یا روزانه می‌تواند موقعیت بلند مدت داشته باشد اگر حدضرر به اندازه کافی برای سالم ماندن از نوسان استفاده شود و  یک نقطه عطف مهم شناسایی شود.
   NFP می‌تواند سرآغاز یک جهت و روند جدید باشد تا معامله گران سویینگ فعال بمانند و از آن آگاه باشند.
  3. معامله گر بلند مدت: شانس انجام یک معامله  در طول روز، بسیار کم است، اغلب اوقات این معامله گر به هر حال یک نوع معامله گر روزانه است.

NFP-Strategy-2

 1. معامله گران بنیادی: صحنه از آن شماست/ این نمایش شماست.
 2. معامله گران رویدادهای خبری: صحنه از آن شماست/ ای نمایش شماست
 3. اسکالپرها: صحنه از آن شماست/ این نمایش شماست.

پرسش چهارم) آیا همه می‌توانند در طول NFP همه چیز را معامله کند؟

نه، این بستگی به این دارد که چه نوع حرکتی در طول NFP وجود دارد:

الف) اول حرکات موسسات. به طور معمول اولین واکنش به قدری سریع رخ می‌دهد که تنها توسط معامله گران سازمانی که به سریع‌ترین اطلاعات و فن‌آوری دسترسی دارند و واکنش به اخبار در کسری از ثانیه است، مبادله می‌شود. قیمت می‌تواند به قدری سریع حرکت کند که در یک چشم به هم زدن تغییر کند.

ب)حرکت دوم برای همه آزاد است. ارز برای چند دقیقه بالا / پایین یا در هر دو جهت رفته‌ است. پس از اینکه ارز برای چند دقیقه آرام میشود و برای چند دقیقه مکث می‌کند، یک معامله گر می‌تواند آمار منتشر شده در برابر انتظار را ارزیابی نماید تا با توجه به حرکات قیمت و تحلیل تکنیکال، قضاوت کند که آیا معامله ی NFP می‌تواند منطقی باشد یا خیر؟

همچنین ، استراتژی فارکس میلیون‌دلاری را مطالعه کنید.

 

دسامبر ۲۰۱۸ – NFP

بسیار کنجکاو هستیم!، به خصوص در این ماه، تا مسیر اقتصاد آمریکا را پیدا کنیم؟ انتشار اخبار NFP ساعت ۱۷:۰۰ در روز ۷ دسامبر منتشر خواهد شد.

الف)رقم NFP و نرخ بیکاری کاهش، افزایش یا ثبات است؟

ب)این چه تاثیری بر اقتصاد آمریکا و اقتصاد جهان خواهد داشت؟

ج) چگونه  بر سیاست خارجی FED تاثیر خواهد گذاشت؟

همانطور که می‌بینید، مقدار زیادی سوال وجود دارد. و NFP معیاری برای ارائه پاسخ به این سوالات است. شما چه فکر می‌کنید؟ نظرات خود را در پایین برای ما بنویسید! !!

برنامه معاملاتی NFP شما چیست؟ برای ما در زیر این مقاله بنویسید!

 

استراتژی NFP برای معاملات فارکس

اکنون می‌خواهیم در مورد این که یک استراتژی NFP برای بازار فارکس چگونه به نظر می رسد، بحث و تبادل نظر کنیم. لطفا آگاه باشید که برای هر معامله گر  انجام تست آزمایشی، بک تست، تست بر روی کاغذ و غیره بسیار مهم است. نتایج قبلی نتایج مشابهی را در آینده تضمین نمی‌کنند.

برخی از مزایای معامله گری بر اساس NFP :

 1. NFP بسیار ناپایدار است؛
 2. فرصتی برای بهره بردن از ششکست های جعلی را فراهم می کند
 3. ورود و خروج سریع برای سود؛

معایبی نیز وجود دارد:

 1. NFP بسیار ناپایدار است؛
 2. در هر دو جهت حرکت وجود دارد – هرگز در بازار کار نکنید.
 3. به خاطر احساسات در این محیط، سطوح کلیدی تاثیر کمتری دارند و بازار می‌تواند جهت گیری کند و سپس معکوس شود.
 4. اندازه ی حدضرر می‌تواند بزرگ‌تر باشد و ممکن است فعال نشود (بسته به کارگزار).

این روشی است که یک معامله گر فارکس می‌تواند بر اساس NFP معامله کند:

NFP-Strategy-3

 

 1. شکل NFP باعث می‌شود که قیمت در جهت (بالا یا پایین بی‌ربط است) قله ایجاد کند.
 2. قیمت برای یک یا چند دقیقه بالا یا پایین می‌رود و سپس بدون شکستن شدید (سقف یا کف) مکث می‌کند.
 3. برای یک بازگشت کوچک صبر کنید.
 4. معامله گران محافظه‌کار ۱ پیپ در بالا یا پایین‌تر از حد جدید (سقف یا کف) وارد معامله خواهند شد.
 5. معامله گران تهاجمی حرکت اصلاحی را معامله می کنند.
 6. حدضرر ۱ پیپ بر روی فراکتال مخالف است
 7. خروج ها:
  1. هدف یک: برابر با حد ضرر R:R
  2. مقاومت یا حمایت بزرگ بعدی
  3. فیلتر زمان:
   معامله نباید بیش از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد (۲۰ تا ۳۰ کندل ۱ دقیقه ای)با این حال مراقب باشید. اگر حرکت یا انحراف کافی در انتشار NFP وجود نداشته باشد، بازار می‌تواند بعد از واکنش اولیه آرام شود. در این صورت، دیگر معامله ای برای انجام وجود ندارد. هر چه انحراف بین اعداد پیش‌بینی‌شده و آزاد شده بیشتر باشد، شانس بیشتری وجود دارد که بازار بی ثباتی خود را حفظ کند – حتی بعد از اولین واکنش که در دقایق اول دیده می‌شود.

NFP-Strategy-4

 

از شما برای خواندن این مقاله در مورد معامله بر اساس NFP در فارکس تشکر می‌کنم. ما مطمئن هستیم که شما می‌توانید تاثیری را که NFP می‌تواند بر فارکس داشته باشد را ببینید و یک استراتژی برای معامله از طریق آن پیدا کنید.

مثل همیشه، امیدوارم امروز خوب و ایمن معامله کنید و تشکر از شما برای خواندن و اشتراک گذاری این مقاله!

امیدوارم از این مقاله در مورد معامله بر اساس NFP در بازار فارکس لذت ببرید!

لطفا انتظارات خود را از NFP فردا در زیر بنویسید؟

 

 

مطالعه بیشتر