دویست حقیقت کوتاه روانشناسی معامله گری

مترجم
فارکس یار
ویراستار تخصصی
فارکس یار
تاریخ انتشار
۱۳ دی ۱۳۹۷
نویسنده
یوان بایاجی
تعداد صفحه
39
15,000 تومان

مدیریت مالی، سیستم معاملاتی و روان ‌شناسی معامله گری مسائل مهمی هستند، چون هر یک نقش اساسی در معمای معامله گری بازی می‌کنند.

در نتیجه کتابهای زیادی در هر یک از این سه مولفه وجود دارد. و اغلب، اصول و مفاهیم بیان ‌شده در این کتاب ‌ها می‌تواند سخت و دشوار باشد. در حالی که قطعا برای برخی نویسندگان حفظ این پیچیدگی ارزشمند است! چرا که به آن ‌ها اعتبار می‌دهد، و باعث می‌شود که کتاب‌ ها بزرگ ‌تر، بهتر، و ارزشمندتر به نظر برسند، این یک مشکل بزرگ برای خواننده است.

این کار موجب فلج شدن تجزیه و تحلیل می‌شود و باعث می‌شود که معامله گری دشوار، گیج ‌کننده و چالش برانگیز به نظر برسد.

ایده ی پشت این مجموعه کتاب های آسان معامله گری، فهمیدن مفاهیم مدیریت مالی، استراتژی و روانشناسی است و آن‌ ها را به صورت رایگان و یا معمولا به قیمت یک قهوه به شما عرضه می‌ کند.

من تحقیقات زیادی برای کتاب ‌های خودم انجام می‌دهم، و همچنین از تجربه شخصی استفاده می‌کنم؛ تا جایی که ممکن است سعی می‌کنم، ساده، صریح، و مستقیم اطلاعات نقطه‌ای که شما می‌توانید شروع به استفاده از آن‌ ها کنید را به شما نشان دهم. این اطلاعاتی است که من آرزو داشتم در زمان شروع معامله گری داشته باشم، و به طور محکم بر این باور هستم، که این دانش به شما این امکان را می‌دهد که سال ‌ها جلوتر در سفر معاملاتی خود باشید.

YVAN BYEAJEE

« هنگامی که معامله می کنید، بزرگ‌ترین دشمن شما، در درون خودتان است. موفقیت تنها زمانی خواهد رسید که یاد بگیرید احساسات خود را کنترل کنید.»

Edwin Lefevre

با وجود اینکه داشتن استراتژی معاملاتی و تکنیک مدیریت ریسک و مالی بسیار مهم است، روان ‌شناسی چیزی است که همه این موارد را در کنار هم جمع آوری می کند.

دلیل آن نسبتا ساده است: معامله گری یک حرفه بسیار سخت است، چرا که ما باید تصمیمات سریع و اغلب برخلاف غریزه اتخاذ کنیم. و بیشتر اوقات، کیفیت این تصمیمات به هزاران عامل براساس وضعیت ذهنی فعلی ما تحت‌ تاثیر قرار می‌گیرد.

این کتاب مناسب چه کسانی است؟

میتوان گفت تمامی معامله گران باید این کتاب را بخوانند. در هر رده سنی و تجربی که هستید آشنایی با مفاهیم روانشناسی بازار رمز موفقیت یک معامله گر خواهد بود.

در این کتاب از اصطلاحات و مفاهیم سخت روانشناسی خبری نیست و نویسنده “یوان بایاجی” که تجربه بسیاری در حوزه روانشناسی بازار دارد، به صورت کاملا مختصر و مفید عبارات و مفاهیم و دستورالعملهایی که هر معامله گری در بازارهای مالی باید به آنها عمل کند را در قالب ۲۰۰ جمله بیان کرده است.

بعد از آن بخشی از کتاب تحسین شده وی تحت عنوان “تغییر پارادایم” آورده شده است.

امیدواریم که این کتاب بخشی از خلاء کتب معتبر در زمینه روانشناسی معامله گری را پوشش دهد.

 

 

 

۱/۵ (۱ دیدگاه)

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید کتابها:
  • کتابها هم به صورت دیجیتال (PDF) می باشند و هم به صورت چاپی. در زمان خرید به توضیحات لازم توجه شود.
  • رمز تمامی فایلهای فشرده forexyar.com می باشد. (برای فایلهای رمزگذاری شده)
  • لینکها با نرم افزارهای دانلود منیجر کار نمی کنند.
  • متن فایل های پی دی اف قابل کپی نمی باشند، اما می توان پرینت گرفت.
  • بلافاصله بعد از خرید لینک دانلود برای شما نمایش و ایمیل خواهد شد. ضمن آنکه در کنترل پنل خود می توانید آنها را برای همیشه داشته و دانلود نمایید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *