برنامه ی معاملاتی شخصی من ، بررسی شده توسط متخصص معامله گری کیم کرومپوس

در اینجا، برنامه معاملاتی شخصی من برای دیدن و بررسی قرار گرفته شده است.

من از متخصص معامله گری، کیم کرومپوس از موسسه رفتار قیمت خواستم تا برنامه من را بررسی کرده و ایراداتی در آن پیدا کند تا بهتر شود تا بتوانم خودم را تطبیق داده و بهبود یابم.

من به بررسی با تفکر انتقادی اعتقاد دارم تا بتوانم به بهترین شکل ممکن تبدیل شوم و در بازارها پول کسب کنم.

بنابراین ابتدا برنامه من را در قسمت زیر خواهید دید و نظرات کیم را خواهید خواهند. به علاوه لطفا این مقاله را از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید و نظرات خود را در مورد برنامه ی معاملاتی  فارکس من در بخش نظرات بیان کنید.

ارزش های اصلی: بیانیه ماموریت

هدف از معامله: معامله گری من متناسب با ارزش‌ های اصلی ام در زندگی است تا زندگی کامل و تحقق یافته برای خانواده و جامعه ام در دنیای خودم داشته باشم. این فقط یک جمله ساده است که به من کمک می‌کند آن را جلوی چشمانم بگذارم تا خرد و بینش مرا حفظ کند.

اجزای اصلی این برنامه:

من دوشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۸:۳۰ صبح هر روز به معامله خواهم پرداخت. هر روز ۳۰ دقیقه در روز ۵ روز در هفته را صرف معامله می‌کنم. من به دنبال نگه داشتن معاملاتی به مدت ۳ روز تا ۳ ماه هستم. با هدف ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ پیپ و یک ریسک به پاداش حداقل ۱ به ۱.

نقاط قوت:

قدرت من توانایی ام برای خواندن نمودارها تا جایی که می دانم بازار به کجا حرکت می کند و همچنین درک من از تجزیه و تحلیل تکنیکال است.

ضعف:

ضعف من دنبال کردن برنامه‌ ای است که نظم را حفظ می‌ کند تا بتوانم استراتژی خود را اجرا کنم.

اهداف:

هدف سود ۱۰ درصد از سرمایه‌ گذاری در سه‌ ماهه اول سال ۲۰۱۵ است.

استراتژی:

مرحله ۱: فرآیند روزانه

من معتقدم که معامله گری موفق یک فرآیند است و من هر روز قبل از اینکه یک معامله انجام دهم، به همان روش عمل می‌ کنم. من به استفاده از همان روند ادامه خواهم داد تا زمانی که به عمد آن را تغییر دهم چون فکر می‌ کنم راه بهتری پیدا کرده‌ ام. بنابراین، همانطور که استراتژی را توضیح می‌ دهم، به یاد داشته باشید که این یک فرآیند مرحله‌ای است که من از آن هر روز هنگام تحلیل نمودارها استفاده می‌ کنم. این یک استراتژی ساده خواهد بود چون من تنها برای ۳۰ دقیقه در روز معامله می‌کنم، باید چیزی داشته باشم و یک معامله ی خوب پیدا کنم.

مرحله ۲: تحلیل تکنیکال

استراتژی من استفاده از نمودارهای هفتگی و روزانه برای شناسایی روند خواهد بود. من از خطوط روند برای مشخص کردن جهت روند معامله استفاده خواهم کرد. زمانی که یک روند خوب را پیدا کردم، از سطوح حمایت و مقاومت برای یافتن نقطه ورود بالقوه استفاده خواهم کرد. من همچنین سطح فیبوناچی را برای تایید چک خواهم کرد. همچنین به دنبال رفتار قیمت و الگوهای کندل استیک مانند پین بار و کندل پوشان برای برنامه‌ریزی ورود من خواهم بود.

 مرحله ۳: تحلیل بنیادین

من گزارش‌ های خبری و اعداد بنیادین را بررسی خواهم کرد و بیانیه‌ای را در مورد جایی که معتقدم اصول به من می‌گویند که این دو به کجا خواهند رفت، می‌نویسم.

مرحله ۴: برنامه ی ریزی معامله

وقتی همه چیز آماده شد، شروع به بیرون کشیدن معامله ی واقعی خواهم کرد. من سفارش ورود و یا سفارش بازار را در مکانی که می‌خواهم به آن وارد شوم، تعیین خواهم کرد. اگر یک برنامه معاملاتی خوب ندارید، شکست خواهید خورد.

برنامه معاملاتی

 

 ریسک به پاداش:

من به دنبال کسب نسبت رسیک به پاداش حداقل یک به یک هستم و در معاملات خود با یک هدف ۳ پاداش در هر ریسک هستم. از آنجا که این معاملات در یک چارچوب زمانی بزرگ قرار دارند و مدتی طول خواهد کشید تا توسعه یابد، من ۵ درصد در هر معامله ریسک خواهم کرد.

با هدف ۱۵ % آنچه که معنی می دهد این است که اگر با رسیدن به هدف من یک معامله را برنده شوم، من هم اکنون هدف سود خود را برای یک چهارم به دست خواهم آورد. من می‌خواهم پوزیشن هایی را به معامله اضافه کنم. من اضافه می‌کنم حتی اگر قیمت به نفع من باشد یا علیه من حرکت کند.

این شرایطی است که من به آن اضافه می‌کنم:

۱. اگر یک سیگنال رفتار قیمت اضافی در جهت خودم دریافت کنم.

۲. اگر به یک حمایت یا مقاومت دیگر برسم.

من در مجموع سه پوزیشن را اضافه خواهم کرد که برابر با ۵ درصد خواهد بود و ۳ % آن را در معامله ی اول اضافه خواهم کرد و هر پوزیشن اضافی ۱ درصد از ریسک را به معامله اضافه خواهد کرد.

جابه جایی حدضرر:

من بر مبنای رفتار قیمت بر اساس کندل روزانه در سود قفل می‌ کنم.

مثال معاملاتی: برای نشان دادن نحوه معامله گری من.

(AUDJPY) بلندمدت

audjpy-longtime

خرید AUDJPY

تکنیکال: من ۵ نقطه تایید را در نمودار بالا دارم.

بنیادین:

چشم‌انداز بنیادین برای دلار استرالیا به نظر می‌ رسد در حال بهبود با افزایش تعداد مشاغل اخیر و کاهش اخیر بازگشت قیمت است. علاوه بر این، jpy ضعیف به شدت مورد حمایت بانک مرکزی ژاپن قرار می‌ گیرد و در صورت امکان در حال فعالیت ضعیف کردن ین خواهند بود.

یک پاداش دیگر برای این معامله، مبادله (swap) مثبت در معامله است.

نرخ مبادله:

نرخ مبادله audjpy

 

در ۹۶٫۸۹ با حد سود ابتدایی ۱۰۳=۶۰۷ پیپ وارد شوید، اگر قیمت در زمانی که به TP می‌رسد بسیار خوب بود، ممکن است TP را برای دستاوردهای اضافی گسترش دهید. ریسک ۳ % با حدضرر در ۹۰.۸۹ = ۶۰۴ پیپ است. ۱ % بیشتر با رفتار قیمت یا مناطق حمایت یا مقاومت اضافه کنید.

 

بررسی برنامه معاملاتی :

کیم کرومپوس

برنامه‌های معاملاتی، مانند هر برنامه ی دیگری، چه برای یک کسب‌ و کار باشند و چه برای زندگی شخصی تان، همه ۳ چیز مشترک دارند تا شما موفق شوید. آن‌ها باید این طور باشند:

۱. دقیق

۲. قابل‌اندازه‌گیری

۳. زمان بندی شده

برنامه تجاری کیسی همه ۳ بخش را تحت‌ تاثیر خود دارد که اهداف یا برنام ه‌های موفقی را ایجاد می‌ کنند. قبل از اینکه به برخی از مناطقی که ممکن است بهبود یابد، وارد شویم، اجازه دهید ابتدا به چیزی که یک برنامه خوب است نگاه کنیم.

اخیرا، من در رستوران معروف فرانسوی در Yountville در کالیفرنیا غذا می‌ خوردم.

اگر با رستوران آشنا نیستید، به عنوان یکی از بهترین رستوران‌ ها در دنیا شناخته می‌شود و درجه‌بندی ۳ ستاره Michelin را دارد. این رستوران جوایز و افتخارات متعددی را در مطبوعات و در میان منتقدان مواد غذایی در سراسر جهان به دست آورده‌ است.

دو چیز بود که در مورد تجربه رستوران فرانسوی به من وارد شد. اولین چیزی که این کسب‌ و کار را اداره می‌ کند این است که چگونه سر آشپز در آشپزخانه دستور العمل‌ های زیر را دنبال می‌ کند که نتیجه موفقیت‌ آمیز غذا را تضمین می‌ کنند. حالا آیا شما غذا را دوست دارید یا نه (و صادقانه بگویم، من به مقدار زیاد غذا اهمیت نمی‌ دادم)موضوع این نیست.

با این حال، نکته این است که هر دو عملیات رستوران فرانسوی و آماده‌سازی غذا، برنامه موفقیت ۵ مرحله‌ای را دنبال می‌کنند:

۱. چشم‌انداز – سرآشپزها یک تصویر زیبا از چیزی دارند که غذا شبیه آن است که روی میز شما قرار می‌ گیرد و آن‌ ها می‌ خواهند تجربه شما در سالن غذاخوری، سلطنتی باشد.

۲. توالی – آن‌ ها توالی دقیقی از گام‌ هایی را برای به دست آورن تجربه صرف غذا دارند.

۳- مواد لازم – آن‌ ها مواد دقیق را که باید برای تهیه غذا از آن‌ ها استفاده کنند را می‌ دانند.

 ۴. اندازه‌ گیری اقدامات – آن‌ ها اندازه‌ گیری خاص هر جز را در هر ظرفی که آن‌ ها آماده می‌ کنند می‌ دانند.

۵. موعد مقرر – آن‌ ها زمان و دمای دقیق را می‌ دانند که باید برای تولید چنین غذاهای عالی از آن استفاده کنند. هر شب ۲ جلسه برای شام وجود دارد و باید سر وقت باشید.

اما در مورد برنامه معاملاتی:

دیدگاه «چرایی» شما باید مشخص باشد. دلیل اینکه همه ما معامله می‌ کنیم این است که پول به دست آوریم. حالا این که «چرا» چرا می‌ خواهید پول به دست آورید، به وضوح بیان شود. تنها فرد خوب خانواده بودن، انگیزه کافی برای نگه داشتن تمرکز شما در ورود و خروج از معامله نیست، به خصوص زمانی که در بازارها به مشکل بر می خورید.

همه معامله گران می‌ خواهند پول به دست آورند. اما دوباره … بیایید دقیق باشیم. برای مثال:

من ۲۰،۰۰۰ دلار در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۵ توسط معامله گری به دست خواهم آورد تا خانواده‌ ام را به یک تعطیلات اروپایی در ماه مه ۲۰۱۶ ببرم. یا درآمد بازنشستگی ام را تا سال ۲۰۱۵ به میزان ۱۰ درصد افزایش داده و از آن برای پرداخت وام مسکن استفاده خواهم کرد. یا من می‌ خواهم ماهی ۱۰۰۰ دلار برای پس‌انداز بازنشستگی فراهم کنم. این دقیقا مشخص است که چقدر پول می‌ خواهید و چرا می‌ خواهید آن را به دست آورید.

بنابراین در برنامه ی کیسی، او چندین ناحیه دارد که در آن دقیق است. زمان‌ های معامله دوشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۸:۳۰ صبح روز دوشنبه هفته بعد خواهد بود. او از پایان سه‌ ماهه اول سال ۲۰۱۵ به ۱۰ درصد سود نیاز دارد.

او یک ریسک به پاداش دقیق ۱: ۱ دارد و در هر معامله بیش از ۳ درصد ریسک نخواهد کرد. اما گپ ها و درزهایی وجود دارند که هنوز باید مورد توجه قرار گیرند.

مانند یک دستورالعمل، من دوست دارم دیدگاه او، توالی واقعی مراحل، اجزا خاص، اقدامات قابل‌اندازه‌گیری و مهلت‌های زمانی بیشتری را ببینم. این چه شکلی بود؟
من ماهی ۵۰۰ دلار در سال ۲۰۱۵ از طریق معامله گری به دست خواهم آورد تا به تامین بودجه تحصیلات دانشگاهی دخترم کمک کنم. من روز دوشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۸:۳۰ صبح به دنبال تنظیمات معاملاتی خود خواهم بود. من فقط معاملاتی انجام می‌ دهم و یا از دستور معلق برای انجام معاملات با استفاده از ۵ سیگنال تایید کننده در چارت روزانه / هفتگی استفاده می‌ کنم. من موارد بنیادین را به گونه‌ ای فراموش می‌ کنم چرا که یک مساله ذهنی و بسیار دشوار است. من در هر معامله بیش از ۳ درصد ریسک نمی‌کنم و فقط معاملاتی را انجام می‌دهم که حداقل ۱: ۱ ریسک به پاداش داشته باشد.

در پایان فصل اول سال ۲۰۱۵، من پیشرفت خود را بررسی کرده و در صورت نیاز هر گونه تنظیمات را تغییر خواهم داد.

ساده است … واضح است و شما دقیقا می‌دانید که چرا هر روز در حال انجام معامله هستید و هر روز که برای معامله می روید به دنبال چه چیزهایی می گردید. در اینجا برخی از شرایط معاملاتی که می‌خواهید از بازار فارکس اجتناب کنید آورده شده‌ است.

نتیجه گیری

من می‌خواهم از کیم به خاطر زمانی که برای کمک به من برای تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر گذاشته است، تشکر کنم و به همه شما کمک کنم تا فرآیندی را که در حال انجام آن هستیم را مشاهده کنید تا بتوانید از طریق یک فرآیند مشابه در ایجاد برنامه معاملاتی خود استفاده کنید. لطفا نظرات خود را در مورد برنامه من یا نظرات کیم به اشتراک بگذارید. من در حال برنامه‌ ریزی برای ایجاد برخی تنظیمات به زودی به دلیل بازخورد کیم هستم.

از خواندن شما متشکرم!

لطفا به این مقاله ۵ ستاره بدهید اگر از آن لذت بردید.

مطالعه بیشتر