ویژگی های معاملاتی

ویژگی های معاملاتی

در نسخه پنجم متاتریدر، مکانیسم‌ های معاملاتی در مقایسه با نسخه چهارم متاتریدر تغییرات قابل‌ توجهی متحمل شده‌ اند. هدف از این تغییرات، افزایش استفاده از پلتفرم معاملاتی است. با ترمینال جدید، معامله گران می‌ توانند در هر گونه مبادلات سهام و از طریق هر گونه ECN، معامله کنند. پلت فرم معاملاتی هم اکنون وضعیت یک فروشنده نرم‌افزار مستقل (ISV) را برای تعدادی از بازارهای بورس از جمله SMX، GBOT، CitiBank، Currenex، DGCX، Integral و غیره دریافت کرده‌ است.

سیستم معاملاتی جدید

نسخه چهارم متاتریدر از سیستم سفارش محور استفاده می‌ کند که به معامله گران اجازه می‌ دهد چندین پوزیشن برای یک ارز داشته باشند، از جمله جهات متضاد. حد ضرر و استفاده از حد سود می‌ تواند برای هر سفارش باز تنظیم شود. این سطوح تنها به این ترتیب خاص اعمال خواهند شد. یک مبادله جداگانه برای هر سفارش باز پرداخت می‌ شود. این مبادله به حجم و جهت بستگی دارد.

نسخه پنجم از سیستم مبتنی بر پوزیشن استفاده می‌ کند. برای هر جفت ارز، تنها یک پوزیشن (کوتاه یا بلند) می‌ تواند در هر لحظه معین باز باشد. بنابراین، اگر شما یک پوزیشن برای خرید یک ابزار مالی دارید و یک لات از این ابزار را بفروشید، پوزیشن بسته خواهد شد. اگر شما یک پوزیشن برای خرید یک ابزار مالی داشته باشید و یک لات بیشتر بخرید، شما یک پوزیشن با دو لات خواهید داشت.

حد ضرر و حد سود را می توان برای یک پوزیشن باز و یک سفارش معوق تنظیم کرد. اما بر خلاف نسخه قبلی، زمانی که یک سفارش معوق فعال می‌ شود، حد ضرر و حد سود برای پوزیشن این ارز تعیین خواهد شد. به عبارت دیگر، مقادیر TP/SL مشخص برای پوزیشن، توسط سفارش معوق دوباره نویسی خواهد شد.

شش نوع سفارش معوق

علاوه بر بازار، دستور محدود و توقف، نسخه پنجم از پلت فرم معاملاتی دو نوع دیگر از سفارش معوق را پشتیبانی می‌ کند – حد توقف خرید و حد توقف فروش. وقتی یک چنین ترتیب سفارش ایجاد می‌ شود، نوع مناسب از سفارش محدود قرار داده می‌ شود. انواع جدیدی از دستورها، امکانات اجرای استراتژی‌ های معاملاتی را افزایش می‌ دهند.

معامله با یک کلیک

سرعت اجرای عملیات‌ های معاملاتی در معامله گری بسیار مهم است. ترمینال جدید امکان معامله فوری با یک کلیک را فراهم می‌ کند. این ویژگی در پنجره نگاه بازار موجود است:

علاوه بر این، معامله گران می‌ توانند موقعیت را ببندند و سفارشات معوقه از پنجره جعبه‌ ابزار را حذف کنند.

اصلاح سطوح معاملاتی در چارت

MetaTrader ۵ این فرصت را فراهم می‌ آورد تا قیمت سفارشات معوق را تغییر دهید، همچنین حد ضرر و حد سود مستقیما بر روی نمودار، قابل تغییر است. حال، با دیدن وضعیت فعلی در بازار، می‌ توانید به راحتی یک سطح معاملاتی را در منطقه مورد نظر خود بکشید و سپس ارزش خود را به طور دقیق‌ تر تنظیم کنید:

از زمان ساخت ۶۰۰  پایانه مشتری، معامله گری با یک کلیک و مدیریت سطوح معاملاتی روی مشخصه‌ های چارت در دسترس است.


مبحث قبلی: امکانات معاملاتی جدید مبحث بعدی: چارتها

 

 

مطالعه بیشتر