چارت ها

یکی از مزایای آشکار پلتفرم نسل پنجم، بخش تحلیلی آن است. نمودارهای قیمت زنده قابلیت بسیار بیشتری را ارایه می‌ دهند.

سفارشی‌سازی و ۲۱ چارچوب زمانی

چارت ها در پلت فرم انواع مختلفی از تنظیمات گوناگون دارند، به طوری که معامله گران می‌ توانند آن‌ ها را سفارشی کرده و با نیازهای شخصی خود سازگار کنند. پایانه معاملاتی از سه نوع چارت پشتیبانی می‌ کند: خط شکسته، زنجیره‌ ای از میله‌ ها و کندل استیک ژاپنی. شما می‌ توانید یک رنگ جداگانه را به هر مورد در نمودار اضافه کنید تا فضای کاری راحت را برای کار بلند مدت ایجاد کنید. در مقایسه با نسخه چهارم این پلت فرم، MetaTrader ۵ از بیش از دو برابر بسیاری از دوره‌ های زمانی چارت حمایت می‌ کند. اکنون ۲۱ چارچوب زمانی در دسترس هستند.

 

اندیکاتورها

گروه تحویل استاندارد پایانه معاملاتی ۳۸ شاخص تکنیکال را شامل می‌ شود. آن‌ ها به راحتی در گروه ره یاب براساس نوع خود گروه‌ بندی می‌ شوند: اندیکاتورهای روند، نوسان گیر، اندیکاتورهای حجم، و اندیکاتورهای بیل ویلیامز. اندیکاتورهای موجود عبارتند از باندهای بولینگر، envelopes، میانگین متحرک، Parabolic SAR، Standard deviation،  MACD، قدرت گاوها، قدرت خرس‌ ها، Alligator، ایچیموکو،  Awesome oscillator، Aligator و بسیاری دیگر.

تعداد اندیکاتورهای حزب سوم عملا نامحدود است. تعداد زیادی از اندیکاتورها برای دانلود از پایگاه Code در دسترس هستند و می‌توانند تنها در یک کلیک در بازار خریداری شوند.

ابزارهای تحلیلی

فهرست ابزارهای تحلیلی موجود تا حد زیادی گسترش‌ یافته است. اکنون پنجمین نسخه پایانه ۴۶ شی شامل الیوت، فیبوناتچی و Gann، اشیا گرافیکی (از جمله اشیا برای تعامل با برنامه‌های MQL۵)، شکل‌ ها، کانال‌ ها، خطوط و غیره را ارایه می‌ دهد.


مبحث قبلی: ویژگی های معاملاتی مبحث بعدی: ام کیو ال ۵

 

مطالعه بیشتر