دو برابر کردن حساب در یک ۱ روز

چگونه حساب خود را در ۱ روز دو برابر کنیم؟

چگونه حساب خود را در 1 روز دو برابر کنیم؟

چگونه حساب خود را در ۱ روز دو برابر کنیم؟

مدیریت ریسک

اگر بتوانید در مدیریت ریسک به مهارت کامل دست پیدا کنید، معامله گری در فارکس می تواند بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد. به نظر من مهمترین چیز در هر معامله، مدیریت ریسک است. اگر در هر معامله روی ۳۰ پیپ ریسک کنید و به طور میانگین ۱۰۰ پیپ بدست آورید، ۳۵۰ پیپ در ۱۰ معامله بدست خواهید آورد، حتی اگر نرخ برد شما ۵۰% باشد. (نرخ برد ۵۰% یعنی شما در ۱۰ معامله، به طور میانگین ۵ معامله را می برید و ۵ معامله را می بازید. بردن در ۵ معامله به معنای کسب ۵۰۰ پیپ و از دست دادن ۵ معامله به معنای از دست دادن ۱۵۰ پیپ است، بنابراین شما در مجموع ۳۵۰ پیپ بدست می آورید).

هیچ ستاپ معاملاتی ۱۰۰٪ برنده ای وجود ندارد. تمام ستاپ های معاملاتی احتمال شکست دارند. وقتی وارد یک معامله می شوید، در واقع ریسک می کنید. شما با یک ریسک کوچک مطمئن می شوید که اگر ستاپ معاملاتی شکست بخورد، ضرر زیادی متحمل نخواهید شد. ترفند اصلی، ورود با مقدار کم و بررسی و آزمایش است. زمانی که معامله به نفع شما پیش رفت و کاملاً مطمئن شدید که حرکت خوبی داشته اید، باید موقعیت های بیشتری را باز کنید. این تضمین می کند که سود خود را چندین برابر کنید. مهمترین سوال این است که ما چگونه باید این کار را انجام دهیم. من در معاملات خود تا حد زیادی از کندل استیک ها استفاده می کنم. کندل H4 و کندل H1 بسیار مهم هستند و می توانند سرنخ های بسیار مهمی باشند که به شما نشان می دهند قیمت به کدام سمت پیش می رود و ما باید توقف ضرر را در کجا قرار دهیم. من خیلی در مورد M5  و M15 فکر نمی کنم بلکه از کندل های M30 و همچنین کندل های H1 و H4 در تصمیم گیری در مورد ورود و خروج خود استفاده می کنم. من فقط در نقطه بسته شدن کندل M30 ، H1 یا H4 یک معامله را شروع می کنم.

همه اندیکاتورها کند و غیرقابل اعتماد هستند. همانطور که قبلاً گفته شد، قابل اطمینان ترین اندیکاتور، پرایس اکشن است. در تصاویر می توانید اسیلاتور استوکاستیک و MACD را ببینید. من فقط ۳۰٪ مواقع از آنها استفاده می کنم در حالی که ۷۰٪ مواقع از کندل استیک ها استفاده می کنم. میانگین های متحرک به عنوان سطوح حمایت و مقاومت قوی عمل می کنند. من از میانگین های متحرک به عنوان سطوح حمایت و مقاومت استفاده می کنم.

این دقیقاً همان کاری است که من انجام می دهم. همانطور که پیشتر گفتم، من ۷۰٪ مواقع کندل استیک ها را بررسی می کنم و تصمیم گیری های معاملاتی خود را انجام می دهم. من از سطوح سقف و کف کندل استیک به عنوان سطوح توقف ضرر نیز استفاده می کنم. بنابراین شما به عنوان یک معامله گر باید خیلی بیشتر از اندیکاتور ها، روی پرایس اکشن تمرکز کنید. استفاده از پرایس اکشن منحصراً با عنوان تجارت برهنه نیز شناخته می شود. شکل کندل استیک می تواند سرنخ های بسیار مهمی در مورد طرز فکر بازار و برخورد بعدی قیمت به شما ارائه دهد.

این کاری است که من انجام می دهم:

هر روز صبح، من اول نمودار روزانه را بررسی می کنم. شکل کندل روزانه، سقف، کف، نقطه باز شدن و بسته شدن، محتمل ترین شکل کندل روزانه که در آن روز شکل می گیرد را به من می گویند. به محض اینکه نمودار روزانه را آنالیز کردم و به این نتیجه رسیدم که بازار در چه جهتی حرکت خواهد کرد، آنگاه به نمودار H4 نگاه می کنم تا سیگنال های ورودی احتمالی را ببینم. همانطور که قبلاً گفتم، من فقط در نقطه بسته شدن کندل H1 یا H4 وارد یک معامله می شوم. گاهی اوقات از کندل های M30 هم استفاده می کنم اما هرگز از کندل های M15 یا M5 استفاده نمی کنم. شکل کندل H4 و H1 در هنگام تصمیم گیری در مورد ورود و خروج بسیار مهم است. با تمرین زیاد یاد می گیرید که چه زمانی وارد بازار شوید و چه زمانی خارج شوید. اولین کاری که من انجام می دهم این است که نگاهی به تقویم اقتصادی روز می اندازم. شما می توانید از تقویم های اقتصادی Forex Factory و Daily FX استفاده کنید. زمان انتشار هر خبر بسیار مهم است زیرا در همین زمان شما باید انتظار یک بی ثباتی داشته باشید.

جزئیات دو برابر کردن حساب

در ادامه من با جزئیات توضیح می دهم که چگونه حساب خود را در ۱ روز دو برابر کنید. این یک معامله جدید است که در روز جمعه توسط NFP Report منتشر شده بود. فلش قرمز رنگ در تصویر زیر، کندل H4 را نشان می دهد که پس از انتشار NFP Report تشکیل شده است. همانطور که مشاهده می کنید قیمت ابتدا بالا رفته و یک سقف تشکیل داده و پس از آن سقوط کرده است. قیمت بسته شدن، همان قیمت کف است. این یک کندل نزولی است. زمانی که قیمت بسته شدن و کف یکسان باشند، باید انتظار پایین آمدن قیمت را داشته باشید چراکه این نشان دهنده حرکت رو به پایین است. من امروز نمودارها را می بندم.

چگونه حساب خود را در 1 روز دو برابر کنیم؟

نمودار ۱

صبح روز دوشنبه

صبح روز دوشنبه دوباره نمودارها را باز می کنم. من در یک منطقه جغرافیایی زندگی می کنم که در آن، بازگشایی لندن ساعت ۱۱ صبح است، بنابراین خوشبختانه مجبور نیستم برای معامله در زمان باز شدن لندن، شب از خواب برخیزم. طبق زمان محلی من، زمان بازگشایی نیویورک ساعت ۵:۳۰ دقیقه بعداز ظهر است. بازار نیویورک تا ساعت ۱۱ شب به وقت محلی همچنان کند است. GBPUSD سقف یا کف آن روز را بین ساعت های ۲ و ۵ صبح به وقت EST تعیین می کنم که به وقت محلی برای من ۱۱ صبح تا ۲ بعد از ظهر می شود.

اگر می خواهید با جفت های GBP مانند GBPUSD ، GBPJPY ، GBPZNZD و غیره معامله کنید، باید این نکته مهم را در خاطر داشته باشید:

زمانی که جفت های GBP سقف و کف را بین ساعات ۲ و ۵ صبح به وقت EST پیدا کردند، روند آن در تمام آن روز و روز بعد ادامه پیدا می کند تا زمانی که یک خبر بسیار مهم منتشر شود که این خبر را فقط FOMC Minutes منتشر می کند و فقط یک بار در ماه اتفاق می افتد.

این بدان معناست که زمانی که یک روند در جفت های GBP شروع می شود، فقط در روز بعد معکوس می شود؛ فقط به جز یک روز در ماه که روز FOMC است.

با این حال EURUSD متفاوت است. من با تجربه دریافتم که EURUSD دوست دارد در پایان زمان معاملاتی نیویورک و شروع زمان معاملاتی لندن در روز بعد، حرکت خوبی انجام دهد. این نکات را به خاطر بسپارید. دو مورد از اطلاعیه های مهم، NFP Report و FOMC Meeting Minutes هستند. این ۲ اطلاعیه مهم می توانند روند جدیدی را در GBPUSD و EURUSD آغاز کنند.

چگونه حساب خود را در 1 روز دو برابر کنیم؟

نمودار ۲

بیایید به معامله خودمان بازگردیم. در روز دوشنبه من نمودارها را باز کردم و به نمودار بالا نگاهی انداختم. یک الگوی واگرایی صعودی در H1 تشکیل می شود. در واقع ما به هیچ اندیکاتوری احتیاج نداریم. ما می توانیم یک الگوی دو درّه را مشخص کنیم که یک الگوی بازگشت روند بسیار مهم است. من در نقطه بسته شدن کندل H1، که صعودی است، وارد یک معامله خرید می شوم. قیمت ورودی من ۱.۵۱۸۷۹ و توقف ضرر من ۱.۵۱۶۵۰ است. ریسک ۲۲ پیپ است. من ۱۰۰۰ دلار در حساب خود دارم. بنابراین با اندازه لات ۰.۱ وارد می شوم که یک ریسک ۲۲ دلاری به من می دهد، یعنی من روی ۲.۲٪ از حساب خود در این معامله ریسک می کنم. من منتظر بسته شدن کندل H1 بعدی می مانم.

چگونه حساب خود را در 1 روز دو برابر کنیم؟

نمودار ۳

همانطور که قبلاً گفتم، من فقط در نقطه بسته شدن کندل H1 یا H4 یک پوزیشن جدید را اتخاذ می کنم. کندل H1 که درست در زیر فلش قرمز رنگ در تصویر بالا قرار دارد نیز یک کندل صعودی است. این بدان معنی است که قیمت در حال افزایش است و کندل H1 بعدی نیز صعودی خواهد بود. بنابراین من یک پوزیشن جدید در ۱.۵۲۰۰۶ با ۰.۱ لات باز می کنم و توقف ضرر را در ۱.۵۱۷۹۰۰ قرار می دهم که ۲ پیپ پایین تر از کف این کندل است. حالا ریسک برای پوزیشن اول، ۹ پیپ و برای پوزیشن دوم ۲۱ پیپ است. بنابراین ریسک کل ۳۰ پیپ است. ریسک کلی ما فقط ۳٪ است. اگر به توقف ضرر برسیم، ۳۰ دلار از دست خواهیم داد.

اما شکل ۲ کندل صعودی، نشان می دهد که کندل سوم نیز صعودی خواهد بود. در تصویر بالا می توانید ببینید که کندل h1 بعدی، بسیار صعودی است. یک Marubozu، الگویییست که در آن، کندل هیچ سایه ای ندارد و این یک Marubozu قوی است و بدان معنی است که قیمت یک حرکت صعودی قوی نشان می دهد. شمع Marubozu به معنی حرکت قوی قیمت است. از آنجایی که این Marubozu صعودی است، در نتیجه قیمت به شدت بالا خواهد رفت.

چگونه حساب خود را در 1 روز دو برابر کنیم؟

نمودار ۴

تصویر بالا دقیقاً زیر فلش قرمز رنگ را نشان می دهد که در آنجا کندل H4 تشکیل شده بود. این یک Marubozu بزرگ است و به این معنی است که قیمت از مومنتوم بالایی برخوردار است. حالا که نمودارها را می بندم می دانم که قیمت تا روز بعد در جهت صعودی حرکت خواهد کرد. این روند صعودی در اثر اطلاعیه های NFP در روز جمعه هفته گذشته آغاز شده است. امروز دوشنبه است و هیچ اطلاعیه ای برای امروز تعیین نشده است. بنابراین من انتظار دارم که قیمت روند صعودی خود را حفظ کند. صبح روز بعد نمودارها را باز می کنم و اولین چیزی که نگاه می کنم، نمودارهای روزانه است. به نمودار روزانه زیر نگاهی بیندازید.

چگونه حساب خود را در 1 روز دو برابر کنیم؟

نمودار ۵

کندل روزانه ی تشکیل شده، یک کندل صعودی قوی است (زیر فلش قرمز رنگ). من می دانم که امروز قیمت نیز بالا رفته است. قیمت در ۱.۵۲۷۶۳ معلق است.
در اینجا سود، ۸۹ + ۷۳ = ۱۶۲ پیپ است. من در ۱.۵۲۷۶۳ یک پوزیشن دیگر با ۰.۳ لات باز می کنم و توقف ضرر را در ۱.۵۲۶۶۳ قرار می دهم که ۴ پیپ پایین تر از کف این کندل H4 است. ریسک این پوزیشن فقط ۳۰ دلار است. اگر من به توقف ضرر برسم فقط ۲۰ پیپ از دست میدهم و همچنان ۱۴۲ پیپ سود می کنم. من نمودار h1 را می بینم و متوجه می شوم که قیمت کل شب در یک محدوده کوچک حرکت کرده و این به معنی یک بریک اوت در جهت صعودی امروز است.

چگونه حساب خود را در 1 روز دو برابر کنیم؟

نمودار ۶

تصویر بالا نمودار H4 را نشان می دهد. قیمت در کل شب در یک محدوده بسیار کوچک تغییر کرده است. کندل h4 که دقیقاً در زیر فلش قرمز رنگ قرار دارد، یک دوجی بوده و این بدان معناست که قیمت های باز و بسته شدن تقریباً یکسان هستند. این کندل h4 درون کندل h4 قبلی است که یک سیگنال ادامه روند میباشد. کف کندل h4 قبلی، ۱.۵۲۶۹۴ است. من در نقطه بسته شدن کندل H4 درست در زیر فلش قرمز رنگ در ۱.۵۲۷۶۳ یک پوزیشن اتخاذ می کنم. نقطه توقف ضرر در ۱.۵۲۶۶۳ بوده که در این مورد فقط ۱۰ پیپ است. من این پوزیشن را با ۰.۳ لات باز می کنم. در این مورد ریسک ۳۰ دلار است اما از آنجایی که ۲ پوزیشن اول ۱۶۲ پیپ سود دارند، در این حالت من بیشتر ریسک می کنم. اگر من به نقطه توقف ضرر برسم، ۱۳۲ پیپ سود می کنم که بد نیست.

کندل h4 بعدی نیز صعودی است. الگوی اینساید بار که صبح دیده شده بود، یک حرکت صعودی را نشان می داد که توسط این کندل h4 صعودی تأیید شده است. من یک پوزیشن دیگر در نقطه بسته شدن کندل H4 باز می کنم. نقطه ورودی ۱.۵۳۱۴۵ میباشد که توقف ضرر را به ۱.۵۲۷۶۳ منتقل کرده و در نتیجه ۳ موقعیت اول را در حال حاضر بدون ریسک می کند. ریسک این پوزیشن اکنون ۳۹ پیپ است. از آنجایی که سود ۳ پوزیشن اول ۱۶۲ پیپ است، در صورت برخورد به نقطه توقف ضرر نیز این سود در حال حاضر تضمین شده است. ما بعد از ۸ ساعت تمام پوزیشن ها را در نقطه بسته شدن کندل H4 در بالای فلش قرمز رنگ تصویر بالا می بندیم. قیمت بسته شدن ۱.۵۳۹۶۱ است.

سود برابر است با:

پوزیشن اول (۰.۱ لات) = ۲۰۹ پیپ

پوزیشن دوم (۰.۱ لات) = ۱۹۶ پیپ

پوزیشن سوم (۰.۳ لات) = ۳۶۰ پیپ

پوزیشن چهارم (۰.۱ لات) = ۸۲ پیپ

سود کل ۸۴۷ پیپ است که برابر ۸۴۷ دلار می باشد. بازده ۸۴.۷٪ بوده و دقیقاً ۱۰۰٪ نیست اما من چندین بار از این استراتژی استفاده کرده ام تا فقط در طی ۱ تا ۲ روز حساب خود را دو برابر کنم. در ابتدا ما ۳٪ ریسک داشتیم اما وقتی معامله به نفع ما حرکت کرد، یک معامله کاملاً بدون ریسک داشتیم.

منبع این مقاله را میتوانید در لینک زیر دنبال کنید:
forex strategies revealed

مطالعه بیشتر