ام کیو ال ۵

زبان ام کیو ال ۵ (MQL5) قدرتمندتر است و به کاربران اجازه می‌ دهد تا برنامه‌های بسیار پیچیده‌ ای را توسعه دهند.

سرعت عملیاتی بیشتر

در مقایسه با ام کیو ال ۴ (MQL4)، سرعت اجرای کد ام کیو ال ۵ (MQL5)، چهار الی بیست بار افزایش‌یافته است! سرعت اجرا تقریبا به سطح زبان  ++C رسیده‌ است، بنابراین در ام کیو ال ۵ (MQL5) نیازی نیست از DLL شخص ثالث برای تسریع محاسبات استفاده کنید. به نوبه خود، فقدان DLL امنیت برنامه را بهبود می‌ بخشد.

تشابه با ++C

نحو زبان ام کیو ال ۵ (MQL5) به یکی از رایج‌ ترین زبان‌ های برنامه‌نویسی ++C شباهت دارد. بنابراین یادگیری آن آسان است و شما می‌ توانید به راحتی برنامه‌ ها را از دیگر زبان‌ های برنامه‌ نویسی مدرن به ام کیو ال ۵ ترجمه کنید. ام کیو ال ۵ (MQL5) یک زبان شی گرا است که به شما این امکان را می‌ دهد که از این رویکرد برنامه‌ نویسی – کپسوله کردن و توسعه پذیری انواع مختلف، وراثت، پلی مورفیسم، overloading و توابع مجازی، استفاده کنید.

پشتیبانی OpenCL

در یک کلیک، ام کیو ال ۵ (MQL5) از پشتیبانی بومی برای OpenCL برخوردار است. برای استفاده از تمام مزایای آن نیازی به کتابخانه‌ های شخص ثالث ندارید. به سادگی از توابع ام کیو ال ۵ (MQL5) تخصصی استفاده کنید. زبان OpenCL برای انجام محاسبات بر روی کارت‌ های ویدئویی استفاده می‌ شود که از OpenCL ۱.۱ یا بالاتر پشتیبانی می‌ کند.

کارت‌ های ویدئویی مدرن حاوی صدها پردازنده تخصصی کوچک هستند که می‌ توانند به طور همزمان عملیات ریاضیات ساده را با جریان‌ های داده ورودی انجام دهند. زبان OpenCL محاسبه موازی را سازماندهی کرده و سرعت بیشتری را برای یک کلاس خاص از کارها فراهم می‌ کند.


مبحث قبلی:چارتها مبحث بعدی: ابزارها

 

مطالعه بیشتر