نصب متاتریدر بر روی لینوکس

درباره سیستم عامل لینوکس

Linux یک سیستم عامل کامپیوتری Unix مانند است که تحت مدل توسعه و توزیع نرم افزار رایگان و منبع آزاد جمع آوری شده است.

سیستم های Linux به طور گسترده در تلفن های هوشمند و سخت افزار سرور استفاده شده اند. بسیاری از کاربران کامپیوترهای خانگی، سری های MS Windows را ترجیح می دهند.

یکی از ویژگی های Linux، عدم وجود یک کیت توزیع یکپارچه است. گروه های مختلفی از توسعه دهندگان بر روی نسخه های متعدد Linux از جملهDebian ،Mint ، Ubuntu ، OpenSUSE ،Gentoo و غیره کار می کنند. ما در این مقاله یکی از محبوب ترین کیت های توزیع یعنی Ubuntu را در نظر خواهیم گرفت.

نحوه نصب متاتریدر ۴ بر روی سیستم عامل لینوکس

ترمینال مشتری را می توان با استفاده از Wine، بر روی کامپیوتر های Linux نصب و اجرا کرد. Wine یک نرم افزار رایگان است که به کاربران سیستم های مبتنی بر Unix این امکان را می دهد تا یک اپلیکیشن ساخته شده برای سیستم های مایکروسافت ویندوز را اجرا کنند. در بین تمام نسخه های Wine یکی برای Ubuntu است.

  • توجه داشته باشید که Wine یک برنامه کاملاً پایدار نیست. این بدان معناست که برخی توابع در اپلیکیشن هایی که با آن شروع به کار می کنید، ممکن است عملکرد درستی نداشته باشند یا اصلاً کار نکنند.
  • اکیداً توصیه می شود که از آخرین نسخه Ubuntu و Wine استفاده کنید. بروزرسانی به موقع، بالاترین ثبات پلتفرم معاملات را فراهم می کند.

تمام اپلیکیشن های تحت Ubuntu، از بسته های موجود در فضای ذخیره سازی نصب شده اند. در آخرین نسخه های Ubuntu، فضای مورد نیاز برای نصب Wine در حال حاضر در سیستم بدون تنظیمات اضافی موجود است. بنابراین، برای نصب Wine، فقط باید یک فرمان را در خط فرمان (که در Ubuntu “ترمینال” نامیده می شود) اجرا کنید:

sudo apt-get install wine-stable

این دستور، آخرین نسخه پایدار wine را نصب می کند.

خط دستور لینوکس

خط دستور لینوکس

شما همچنین می توانید نسخه Wine را برای توسعه دهندگان نصب کنید. این نسخه ممکن است حاوی پیشرفت های گوناگون باشد، اما پایداری کمتری داشته باشد. برای نصب آن، دستور زیر را اجرا کنید:

 

sudo apt-get install wine-development

اگر نسخه Ubuntu شما فضایی در اختیار شما قرار نداد و در حین نصب wine خطایی دریافت کردید، دستورات زیر را یک به یک اجرا کنید:

 

wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/Release.key
sudo apt-key add Release.key
sudo apt-add-repository https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/

بعد، اطلاعات بسته را با اجرای دستور زیر به روز کنید.

sudo apt-get update

پس از اجرای دستور، Wine را با استفاده از دستور زیر نصب کنید:

sudo apt-get install –install-recommends winehq-stable

برای جزئیات بیشتر در مورد نصب تحت Ubuntu، لطفا به سایت رسمی Wine مراجعه کنید.

راه اندازی ترمینال مشتری (Client Terminal)

برای نصب ترمینال، نصب کننده “mt4setup.exe” را دانلود کنید. پس از اتمام دانلود، فایل ستاپ را راه اندازی کنید. این سیستم به طور خودکار مشخص می کند که شما در تلاش برای اجرای فایلی هستید که برای Microsoft Windows طراحی شده و برای باز کردن آن با Wine ارائه می شود. این گزینه را انتخاب کرده و بر روی “OK” کلیک کنید.

راه اندازی ترمینال مشتری در لینوکس

راه اندازی ترمینال مشتری در لینوکس

نصب کننده ترمینال مشتری راه اندازی خواهد شد. تمام مراحل نصب را کامل کنید:

نصب متاتریدر در لینوکس

نصب متاتریدر در لینوکس

پس از اتمام نصب، شما می توانید استفاده از ترمینال را با اجرای فایل terminal.exe آن شروع کنید.

یک راه دیگر برای شروع استفاده از ترمینال معاملات در Ubuntu، کپی کردن کل پوشه ترمینال مشتری است که قبلاً در Microsoft Windows نصب شده بود:

اتمام کپی متاتریدر در لینوکس

اتمام کپی متاتریدر در لینوکس

پس از اتمام کپی، فایل terminal.exe ترمینال را به سادگی اجرا کنید. Wine به طور خودکار برای باز کردن فایل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مشکلات شناخته شده

همانطور که قبلاً اشاره شد، Wine یک نرم افزار کاملاً پایدار نیست. بنابراین، برخی توابع ترمینال مشتری ممکن است عملکرد درستی نداشته باشند. در حال حاضر، مشکلات زیر کشف شده است:

  • بازار در دسترس نیست

به جز مشکل فوق، شما می توانید از تمام ویژگی های ترمینال معاملات در Ubuntu لذت ببرید.

فهرست راهنمای داده های ترمینال

Wine، یک درایو منطقی مجازی با محیط لازم برای برنامه های نصب شده ایجاد می کند. مسیر پیش فرض پوشه داده های ترمینال نصب شده به شرح زیر است:

Home\.wine\drive_c\Program Files\Client Terminal

 

مبحث قبلی: نصب متاتریدر در ویندوز و Mac OS مبحث بعدی: شروع متاتریدر۴ وساختار داده ها

 

مطالعه بیشتر