تفکیک رفتار قیمت | رویکرد ویژه معامله گری بر اساس رفتار قیمت

مترجم
فارکس یار
ویراستار تخصصی
فارکس یار
شابک
تاریخ انتشار
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
نویسنده
لاورنتیو دمیر
تعداد صفحه
91
33,500 تومان

لاورنتیو دمیر تاکنون کتابهای زیادی در زمینه معامله گری و آموزش استراتژی معاملاتی شخصی خود که کاملا بر پایه پرایس اکشن یا رفتار قیمت است ارائه داده است و بسیار مورد استقبال جامعه معامله گران قرار گرفته است.

کتابهای وی، که جزو پرفروشترین کتابهای آمازون می باشند تاکنون در چندین دانشکده بازارهای مالی در سرتاسر دنیا تدریس می شود.

در ادامه نظر شما را در خصوص محتوای داخل کتاب از زبان نویسنده جلب میکنیم:

 

چرا این کتاب را نوشته ام؟

اگر این مطلب را می‌ خوانید، احتمال زیادی وجود دارد که مطالبی از من را در گذشته خوانده باشید.

چند سال پیش چندین کتاب کوتاه نوشتم و در آن ­ها درباره­ ی ایده ‌ها و روش‌ های معامله ­گری خودم توضیح دادم.

این کتاب های الکترونیک کوچک با موفقیت خوبی رو به ‌رو شدند. یکی از آن ‌ها در واقع در رده­ خود به مدت بیش از ۶ ماه همراه دیگر کتاب ها در لیست پرفروش ترین کتاب ها قرار داشت.

البته من آدرس ایمیل خود را برای خوانندگان به جا گذاشتم تا با من تماس بگیرند. و آنها این کار را کردند.

تقریبا چهار سال است که بدون نگارش هیچ کتابی روزها را سپری می­ کنم، اما ایمیل‌ ها هر روز برایم ارسال می­ شوند.

رایج ‌ترین درخواستی که دریافت می­ کنم این است که بیشتر در مورد رفتار قیمت بنویسم، مطالبی منتشر کنم که در آن توضیح جامع تکنیک ‌های رفتار قیمت که برای معامله­ گری در بازارها استفاده می‌ کنم را توضیح دهد.

همانطور که در جریان هستید اجرای این تقاضا برایم مدتی طول کشید.

 

این کتاب برای چه کسی نوشته شده است؟

این کتاب فرض می ‌کند که خواننده از کارکردهای اصلی بازار یا بازارهایی که می‌ خواهد  در آن معامله کند، اطلاع دارد.

چیزهایی مانند «چگونگی ورود به یک معامله»، «چگونگی تغییر چارچوب­ های زمانی» در پلتفرم معاملاتی خود، «چگونگی معامله گری با استفاده از اهرم»، «قرارداد آتی چیست؟»، « چه سهامی برای معامله بهتر است و چرا؟» و«جفت ارز فارکس چیست؟ و بهترین ­ها برای معامله کدام هستند؟» در این کتاب پوشش داده نخواهد شد.

با کمی تلاش، شما می‌ توانید تمام این اطلاعات اساسی را در اینترنت پیدا کنید، صادقانه بگویم، این اطلاعات احتمالا نسبت به نسخه من بهتر سازمان ­دهی و توضیح داده شده­ اند.

من تنها بر روی تحلیل تکنیکال با رفتار قیمت تمرکز خواهم کرد.

اگر شما یکی از کتاب ‌های قبلی مرا خوانده باشید، از این حقیقت آگاه هستید که دوست ندارم تنها به خاطر نویسندگی چیزی بنویسم.

سبک نویسندگی من همیشه عاری از داستان ­های معامله­ گری و یا اطلاعات اضافی به این جا رسیده‌ است. ممکن است به این واقعیت مرتبط باشد که زبان انگلیسی، زبان مادری من نیست، اما بازخوردهایی که دریافت می‌ کنم، حاکی از این است که این روش اختصار برای نویسندگی یک مزیت است

. همچنین، دوست ندارم داستان ‌­سرایی کنم و به زبان مادری خود صحبت کنم.

تمام این گفته ­ها به این نکته اشاره می ­کند که اگر در معامله ­گری بسیار مبتدی هستید، پیشنهاد می ‌کنم که تحقیقات آنلاین خود را آغاز کنید و دانش اولیه بازار یا بازارهایی که می ‌خواهید در آنها معامله­ گری کنید را به دست آورید.

با پلت­ فرم معامله ­گری خود به طور کامل آشنا شوید و سپس برگردید و مطالعه­ این کتاب را از سر بگیرید. این مطالب مختص افرادی است که در واقع می­ خواهند با سخت ­کوشی تبدیل به یک معامله­ گر بسیار خوب شوند.

این نوع افراد باید ماهیت تحلیلی داشته باشند و به هیچ وجه مسائل را سرسری نگیرند.

سودآوری مداوم در معامله­ گری منوط به سخت­ کوشی است. اگر به انتظار نوعی راه ‌حل فوق‌ العاده باشید که شما را با کم ‌ترین تلاش ممکن، ثروتمند کند، قطعا در این راه نا امید خواهید شد.

چنین چیزی وجود ندارد. اگر می ‌خواهید یک معامله ­گر درجه یک شوید باید سخت کار کنید و در مورد معامله­ گری شور و اشتیاق فراوان داشته­ باشید.

هر چه زودتر این را درک کنید، برایتان بهتر است. شما از جست و جوی یک اندیکاتور جادویی یا نوعی برنامه معامله ­گری خودکار که تمام معاملات را برای شما انجام دهد و بازده خوبی را فراهم آورد، دست خواهید کشید.

در عوض، شروع به تمرکز تمام تلاش‌ های خود در مورد آنچه که واقعا اهمیت دارد، خواهید کرد. هر حرکتی که قیمت انجام می ­دهد، تفسیر و نتیجه گیری از آن، برای اتخاذ بهترین تصمیمات معامله ­گری ممکن، به کمک شما خواهد آمد.

سبک معاملاتی ارایه ‌شده بسیار اختیاری است، شما قطعا نمی ‌توانید آن را به دوش یک مشاور ماهر و یا دیگران بیاندازید.

در روش معامله­ گری من هیچ چیز مکانیکی وجود ندارد.

هر معامله ­ای ویژگی ‌های خاص خود را دارد، چشم و تجربه آموزش‌ دیده ­ی شما بهترین ابزاری است که می ‌توانید برای اتخاذ تصمیمات معامله­ گری داشته باشید.

من پیشنهاد می ‌کنم که با معامله ­گری همانند یک کسب ‌و کار رفتار کنید و سخت کوشی را پیشه ­ی خود قرار دهید، که منظور از این، همان تحلیل روزانه­ ی رفتار قیمت است.

این تنها راهی است که اگر بخواهید به طور پیوسته سود آور شوید و در نهایت با درآمد حاصل از معامله ­گری، زندگی خود را سپری کنید، باید در آن قدم بردارید.

یک مورد دیگر که می ‌خواهم در اینجا بدان بپردازم، نگرانی‌ های مربوط به چارچوب ­های زمانی است.

شما می ‌توانید از آنچه در این کتاب بیان شده، در هر چارچوب زمانی، از ۵ دقیقه به بالا استفاده کنید.

اگر شما معامله­ گری سویینگ (نگهداری معامله ­ی کوتاه مدت از یک تا چند روز کاری) را ترجیح می ‌دهید تا با برنامه پرمشغله­ ی خود هماهنگ شوید، می‌ توانید از چارت ­های ۱ ساعته یا ۴ ساعته استفاده کنید، اگر زمان بیشتری برای معامله گری ­داشته ­باشید، می ‌توانید از چارت ۳۰ دقیقه یا حتی ۱۵ یا ۵ دقیقه استفاده کنید.

من معامله­ گری در چارت­های کمتر از ۵ دقیقه را توصیه نمی ­کنم، چراکه شما را در معرض خطرات معامله ­گری روزانه و جنبش‌ های تصادفی قیمت، تا جایی که معامله­ گری شما شبیه به قمار می ­شود، قرار می ‌دهد.

چرا باید این کتاب را بخوانید؟

ابتدا، اجازه دهید بگویم که این کتاب در فصول متوالی که هر کدام بر اساس فصل بعدی هستند، نگاشته شده ­است.

هر مفهوم، تکنیک، ایده­ ی معامله ­گری به طور کامل توضیح داده خواهد­ شد. منطق پشت این کتاب، هدف آن و اینکه چگونه می‌ توانید از هر مفهوم یا تکنیک در معامله ­گری واقعی خود بهره ‌مند شوید، توضیح داده خواهد شد.

من از نمونه ‌های چارت بسیاری استفاده خواهم کرد، زیرا بهترین راه برای یادگیری این است که آنچه مورد بحث قرار می‌ گیرد را تجسم کنیم.

همانطور که از عنوان کتاب قطعا حدس زده‌ اید، این کتاب درباره ­ی رفتار قیمت، جنبش‌ های قیمت، چگونگی تفسیر آن‌ ها و نحوه ­ی جمع­ بندی آن‌ ها برای تدوین ایده‌ های معامله­ گری است.

نوع معامله ­گری که با مطالعه ­ی این کتاب یاد می‌ گیرید، در تمام بازارهای مالی قابل اجرا خواهد بود.

این موضوع به خاطر این است که من از هیچ اندیکاتور تکنیکال و یا ابزارهایی که می‌ توانند برای برخی بازارها مناسب و برای برخی دیگر مناسب نباشند، استفاده نمی‌ کنم.

من از یک نوع روش تحلیل تکنیکال وابسته به بازار استفاده نمی‌ کنم که می ‌تواند در یک بازار کارآمدتر ظاهر شود، و به دلیل ویژگی‌ های خاص بازار دیگر، کارایی کم ‌تری داشته­ باشد.

اگر شما مطلبی از من در گذشته خوانده باشید، می‌ دانید که توصیه نمی ‌کنم از اندیکاتورهای تکنیکال در معامله ­گری خود استفاده کنید، زیرا تمام آن ‌ها براساس رفتار قیمت گذشته ­ای که می ­توانید با چشم غیر مسلح خود ببینید، ساخته شده‌ اند.

تمام آنان اندیکاتورهای تاخیری هستند. بهترین اندیکاتوری که می‌ توانید داشته باشید مغزتان است که حرکات خام رفتار قیمت را آنالیز می ‌کند.

این ضرورتاً بدان معنا نیست که شما نمی‌ توانید مقداری سود با اندیکاتورها به دست آورید. با این حال تجربه­ ی من می­ گوید که این سودها پایدار نیست.

شما تعدادی از معاملات را برنده و برخی را بازنده خواهید شد، بسته به این که بازار چگونه حرکت می‌ کند، تعداد معاملات بازنده­ ی بیشتری خواهید داشت. اگر شما به طور کامل در معامله گری تازه‌ کار نیستید، تعدادی از مهم‌ ترین اندیکاتورهای تکنیکال، که به احتمال زیاد می‌ دانید منظورم کدام یک هستند را امتحان کرده ‌اید.

نوع معامله­ گری که مورد بحث قرار خواهد گرفت براساس نیروهای اساسی که قیمت هر ابزار مالی خاص را بالا و پایین می‌ برد، است.

و اساس آن، عرضه، تقاضا و رفتار جمعی می­ باشد.

تکنیک‌ هایی که یاد می‌ گیرید تنها براساس مطالعه ­ی رفتار قیمت بر روی چارت عاری از اندیکاتور، با هدف اصلی پی بردن به رفتار فعلی و آینده­ ی خریداران و فروشندگان، هستند.

جنبش ‌های قیمت در هر بازار مالی دارای یک مخرج مشترک، به نام رفتار جمعی، هستند.

این جمعیت شامل خریداران و فروشندگان است. فرآیند خرید و فروش چیزی است که باعث ایجاد حرکت قیمتی در هر چارت میشود.

افرادی که خرید و فروش می ‌کنند، معامله­ گر نامیده می ‌شوند، اما قبل از اینکه معامله کنند، افرادی احساساتی هستند که همواره رفتار یکسان و قابل پیش­ بینی را در هنگام ورود به فرآیندهای خرید و فروش نشان می ‌دهند.

به این معنا که می‌ توانید از روش‌ های یاد شده در این کتاب برای معامله­ ی هر ابزار مالی تجارت الکترونیک استفاده کنید.

اگر آن ابزارها توسط افرادی همانند من و شما معامله شود، با تمام انواع رفتار احساسی، مهم نیست که بازار بورس، بازار فارکس، آتی، کالاها، گزینه ‌ها، اوراق‌ قرضه، سهام، CFD، ETF و غیره باشد.

این روش در هر یک از این بازارها به خوبی قابل اجرا خواهد بود، زیرا ترس یا طمع مردم باعث می‌ شود آن ‌ها در الگوها، قابل ‌پیش ‌بینی رفتار کنند.

بنابراین، یک دلیل برای مطالعه­ این کتاب، مطالعه و تفسیر رفتار قیمت است، در نتیجه مطالب این کتاب را در مورد هر بازاری که می‌ خواهید در آن معامله کنید، موثر می ‌سازد.

دلیل دیگر و شاید مهم ‌ترین آن ‌ها می تواند تکنیک ‌های رفتار قیمت باشند.

اگر شما درباره معامله­ گری بر اساس رفتار قیمت قبل از اینکه بحث ‌های مربوط به کندل استیک ها، یا سایه های کندل استیک­ ها که نشانگر طرد یک ناحیه ­ی مشخص قیمت است، درباره الگوهای کندلی مانند «چکش»، «ستاره صبحگاهی»، در مورد الگوهای قیمت، معکوس کننده ها و ادامه دهندگان، مثل «سقف دو قلو» «سر و شانه»، « پرچم» و غیره، مطالعه انجام داده باشید؛ خُب، این کتاب به هیچ عنوان اینگونه نیست.

من این نوع تکنیک رفتار قیمت را پوشش دادم تا برای مطالعه­ ی بازارها که در برخی از کتاب ‌های دیگر در گذشته نوشته ‌ام، استفاده کنم.

این کتاب در مورد مفاهیم و استراتژی ‌های اصلی رفتار قیمت خواهد بود، به گونه ای که هیچ کجا نمونه ­ی آن را پیدا نخواهید کرد.

این را بیان می کنم چراکه تمام مفاهیم و تکنیک‌ های رفتار قیمت که در این کتاب می ‌بینید، نتیجه ­ی تجربه­ ی معامله­ گری شخصی من هستند.

من در طول سال‌ ها، بسیاری از کتاب ‌های مربوط به معامله ­گری را مطالعه کرده ­ام، مدت طولانی به بازارها نگاه کرده ‌ام. در نتیجه­، توانستم مفاهیم کلی در مورد معامله­ گری، اصلاح، آزمایش، و تکرار دوباره­، تا زمانی که طول کشید آنان با موفقیت در معامله ­گری خود به کار برم؛ مدیریت کرده­ ام.

ممکن است شخصی که کتاب ‌های من را در طول سال ­ها خوانده، تقریبا به همان تفاسیر کلی رسیده باشد، و در نتیجه، رویکرد مشابهی را برای معامله گری اتخاذ کند. با این حال، احتمال اتفاق چنین موردی بسیار پایین است. دلیل این امر را هنگامی که وارد این کتاب شوید، خواهید فهمید.

 

چگونه با مطالعه­ ی این کتاب، معامله گری شما بهبود خواهد یافت؟

محتوایی که در سراسر این کتاب مطالعه خواهید کرد این نیست که تنها به صورت سطحی، تحلیل رفتار قیمت با الگوهای کندل استیک و الگوهای قیمت، مانند مثلث‌ ها، پرچم ‌ها و کندل های چکش در سطح یک حمایت یا مقاومت انجام دهید.

همانطور که بیان کردم، این نوع رفتار قیمت را در برخی از کتاب ‌های پیشین خود پوشش داده‌ ام.

این بدان معنا نیست که رویکرد بالا موثر نخواهد بود. در واقع، این کتاب بیشتر نوع توصیفی و تحلیلی رفتار قیمت را پوشش خواهد داد، که اگر به­ درستی آن را یاد بگیرید و اعمال کنید، بهتر و قابل‌ اعتمادتر خواهد بود.

این در مورد چیزی است که به طور کلی به عنوان معامله ­گری بر اساس رفتار قیمت خالص شناخته می ‌شود.

اگر یاد بگیرید و به درستی از آن استفاده کنید، قادر به نظارت بر حرکات بازار با زوایای متفاوت خواهید بود، به شما یک ساختار شفاف از بازار خواهد داد که موجب بهبود فرآیند تصمیم‌ گیری خواهد شد.

من از آن گونه افرادی نیستم که از اصطلاحاتی مانند «جام مقدس» استفاده کنم، بنابراین از این نوع گفتار برای توصیف روش‌ های معاملاتی ارایه ‌شده در این کتاب، خودداری خواهم کرد.

من اجازه ­ی تصمیم گیری اینکه می­ خواهید چه­ مقدار از این کتاب را بخوانید، عملی کنید و به دانش معامله ­گری خود بیافزایید را به شما می­ دهم.

شما با مفاهیمی چون “حوزه ‌های منصفانه­ ی قیمت”، “ارزش قیمت”، “قیمت کنترل”، “تغییر ارزش”، “عرضه و تقاضا”، “سطح کلیدی قیمت”، “تعادل و عدم تعادل بازار”، “قیمت اضافی”، یافتن طرد شدن معاملات بلند مدت که بازارها را حرکت می‌ دهند، آشنا خواهید شد.

شما با برخی ایده ‌های جدید رفتار قیمت آشنا خواهید شد که باعث می ‌شود حرکات قیمت را به روش ساختار یافته تری ببینید، شما درک روشنی از عملکرد و چرایی رفتار قیمت خواهید داشت.

سپس مطالب را ادامه خواهم داد تا نشان دهم که چگونه می‌ توانید از این دانش نوظهور در معاملات واقعی خود با به­ کارگیری منطق و توضیح دقیق تصاویر و تفاسیر، استفاده کنید.

من برای ارائه ایده ‌های معاملاتی و روش‌ های ترکیب مفاهیم جدید در معاملات روزانه­، به شکل یک برنامه ­ی معامله ­گری کامل، که شما را در تمام مراحل تجزیه و تحلیل بازار، تفسیر، یافتن تنظیمات معاملاتی و اجرای آن ‌ها راهنمایی می ­کند، پیش خواهم رفت.

بسیار خوب، مقدمه کافی است. به احتمال زیاد، بیشتر علاقه ­مند باشید که به ماهیت واقعی کتاب، که همان رفتار قیمتی است، بپردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید.


 

نسخه انگلیسی و اورجینال کتاب هم اکنون در سایت فارکس یار به رایگان برای اعضای محترم قابل دریافت می باشد.

قیمت خرید این کتاب در سایت آمازون (در زمان نگارش این مطلب): ۲۹٫۹۹ دلار

۷۸ امین کتاب پرفروش سایت آمازون در دسته بازار فارکس

:: لینک کتاب در سایت آمازون ::

:: دانلود رایگان نسخه انگلیسی ::

 

 

 

 

 

۴.۷/۵ (۳ دیدگاه ها)

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید کتابها:
  • کتابها هم به صورت دیجیتال (PDF) می باشند و هم به صورت چاپی. در زمان خرید به توضیحات لازم توجه شود.
  • رمز تمامی فایلهای فشرده forexyar.com می باشد. (برای فایلهای رمزگذاری شده)
  • لینکها با نرم افزارهای دانلود منیجر کار نمی کنند.
  • متن فایل های پی دی اف قابل کپی نمی باشند، اما می توان پرینت گرفت.
  • بلافاصله بعد از خرید لینک دانلود برای شما نمایش و ایمیل خواهد شد. ضمن آنکه در کنترل پنل خود می توانید آنها را برای همیشه داشته و دانلود نمایید.

2 پاسخ به “تفکیک رفتار قیمت | رویکرد ویژه معامله گری بر اساس رفتار قیمت”

  1. سلام. با تشکر از زحماتی که برای ترجمه این کتاب کشیده شده. ولی برای من اصلا” مفید نبود ،خیلی گنگ و نامفهوم بود شاید ترجمه گوگل وار این کتاب بی تاثیر نبود . امیدوارم برای سایر خوانندگان غیر از این باشه.

    1. سلام. ممنون از شما. ولی سطح مطالب کتاب بسیار سنگین هست و از مباحث پیشرفته پرایس اکشن هستش. برای همین برای کسانی که اطلاعات کافی از مباحث پرایس اکشن نداشته باشند گیچ کننده هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *