معامله گر و مربی بازارهای مالی «دیل»

آشنایی با معامله‌گر و مربی بازارهای مالی «دیل»

«دیل» از سال ۲۰۰۸ معامله گر تمام وقت در بازار فارکس است.

همیشه علاقه بسیاری به اقتصاد، امور مالی و معامله داشته است.

قبل از اینکه مدیر پرتفو (سبدگردان) و مدیر سرمایه گذاری تایید شده بشود و گواهینامه مشتقات مالی اش را نیز دریافت کند، در رشته امور مالی از دانشگاه فارغ التحصیل شد.

بر خلاف اکثریت «مدرسین» معامله‌گری، واقعا دارای گواهینامه بوده و آموزش مناسبی دیده است.

بلافاصله پس از فراغت از تحصیل، به عنوان تحلیل‍گر بازار در یک کارگزاری بزرگ شروع به کار کرد.

چنین موقعیتی پس از دانشگاه، بسیاری را مشعوف می‌سازد، اما وی چنین احساسی نداشت.

دِیل

او دو مشکل با این کار داشت. اولین مورد این بود که دوست ندارد رئیسی داشته باشد که بگوید چه کار کند. به گفته خودش سخت مطالعه کرده است تا مستقل باشد، نه کارمند. دلیل دوم این بود که رفتار شرکت با مشتریانش را دوست نداشت. فکر می‌کند این مورد درباره اکثر کارگزاران فارکس صدق می‌کند. برای آنها واقعاً مهم نیست که مشتریانشان پول درمی‌آورند یا نه. آنها خودخواه هستند و در درجه اول، روی هزینه‌های خود تمرکز دارند. آنها احساس مسئولیت نمی‌کنند و به بهره مشتریان خود اهمیتی نمی‌دهند. «دیل» دوست نداشت که یک آلت دست در چنین شرکتی باشد؛ بنابراین آنجا را ترک کرد.

پس از آن، تمام تلاشش را معطوف معامله‌گری کرد. این کار، ۱۰۰٪ تمرکز وی بود؛ آزمایش انواع استراتژی‌های معاملاتی، امتحان کردن رویکردهای مختلف معاملاتی، بَک‌تست الگوهای مختلف و هر چیز دیگری که به فکرتان می‌رسد، هر روز به مدت ۱۲ تا ۱۵ ساعت.

هنگامی که معامله‌گری فارکس را شروع کرد، تحت تاثیر این فکر بود که باید یک کت جادویی پیدا کند که به سرعت او را به یک کُپه پول تبدیل کند.  در میان اندیکاتورهای معاملاتی مختلف، به دنبال این کت جادویی می‌گشت؛ زهی خیال باطل.

«دیل» اکثر اندیکاتورهای استاندارد را با تنظیمات مختلف امتحان کرد، اما واقعاً هیچ کدام – لااقل در دراز مدت – جواب نمی‌داد.

اولین موفقیت ملموس وی زمانی بود که نهایتاً خودش را از شر همه اندیکاتورها خلاص ساخت و از نو، با روش ساده پرایس اکشن شروع کرد.

برای اولین بار احساس کرد دارد به چیزی می‌رسد! «لحظه هورا»ی بزرگ وقتی رقم خورد که پرایس اکشن را با ولوم پروفایل ترکیب کرد. در این زمان بود که مشاهده یک برتری ثابت و سودآوری مداوم برایش آغاز شد.

مطالعه بیشتر