کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) چیست و چه زمانی این کار را انجام می‌دهد؟

کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، نهاد سیاست گذاری پولی سیستم ذخیره فدرال است. این انجمن متشکل از دوازده عضو است که هفت نفر از اعضای هیات‌ مدیره و پنج نفر از روسای بانک‌ های رزرو هستند. رئیس هیات‌ مدیره بانک فدرال رزرو، عضو دائم کمیته است و به عنوان معاون کمیته خدمت می‌کند. روسای بانک‌ های رزرو دیگر چهار موقعیت رای باقیمانده را بر مبنای چرخش، پر می‌ کنند. تمام روسای بانک‌ های رزرو؛ از جمله آن‌ هایی که عضو رای نیستند، در جلسات آموزشی شرکت می‌کنند، در مذاکرات شرکت می‌کنند و به ارزیابی گزینه‌ های اقتصادی و سیاسی کمک می‌ کنند.

fomc-meeting

این کمیته در هر سال، هشت جلسه برگزار می‌ کند، تقریبا هر شش هفته یک جلسه. کمیته همچنین ممکن است جلسات برنامه‌ریزی نشده را برای بررسی تحولات اقتصادی و مالی برگزار کند. در پی هر نشست عادی که چشم‌انداز اقتصادی و تصمیم گیری حول سیاست های کمیته در آن جلسه را خلاصه می‌کند، یک بیانیه سیاست های کمیته صادر می‌شود. رئیس، یک جلسه مطبوعاتی پس از هر جلسه توجیهی برای بحث در مورد تصمیمات سیاست گذاران و ارائه زمینه برای آن تصمیمات برگزار می‌کند. رئیس همچنین در مورد پیش‌بینی‌های اقتصادی ارایه‌شده توسط هر شرکت‌کننده، در کنفرانس مطبوعاتی که در پی آخرین جلسه برنامه‌ریزی‌شده سه ماهه برگزار شد، بحث و گفتگو می‌کند. یک مجموعه کامل از جلسات سه هفته پس از پایان هر جلسه منظم منتشر می‌شود و رونوشت کامل جلسات پنج سال بعد از جلسه منتشر می‌شود.

طبق قانون، فدرال رزرو سیاست پولی را برای دستیابی به اهداف کلان اقتصادی، حداکثر اشتغال و قیمت‌های ثابت انجام می‌دهد. معمولا، سیاست گذاران با تعدیل سطح نرخ بهره کوتاه‌مدت در پاسخ به تغییرات چشم‌انداز اقتصادی، سیاست را اجرا می‌کنند. از سال ۲۰۰۸ به بعد، کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) از خریدهای بزرگ اسناد خزانه‌داری و اوراق بهادار که توسط آژانس‌های فدرال به عنوان ابزار سیاست در تلاش برای کاهش نرخ‌های بهره طولانی‌تر و در نتیجه بهبود شرایط مالی و حمایت از بهبود اقتصادی؛ استفاده یا تضمین شده‌ است، استفاده کرده‌ است.

منبع: سایت فدرال رزور آمریکا

مطالعات بیشتر

مقاله

کوچک سازی فدرال رزرو

برنامه فدرال رزرو چیست و چگونه ممکن است سرمایه گذاران را تحت‌ تاثیر قرار دهد؟

براى علاقه مندان به مفاهیم بنیادى و براى فهم بیشتر ترازنامه کوچکسازى فدرال رزرو و نحوه اجراى آن ! توقف یا کاهش حجم اجراى این ترازنامه همانطور که بارها بیان شد ، موجب افت بیشتر شاخص دلار$ خواهد شد!

کتابــــها

سیاره فارکس

سیاره فارکس

کتاب سیاره فارکس در مورد تقاطع فاندامنتال، احساسات و تحلیل تکنیکال در بازارهای ارز است.. نوشتهٔ حاضر به آنان که به برتری در بازار فارکس می‌اندیشند؛ -به‌ویژه معامله‌گران تازه‌کار- کمک خواهد کرد.

تحلیل بنیادی فارکس

فارکس: استفاده از تحلیل و تکنیک‌های معاملات بنیادی برای به حداکثر رساندن سود خود

کشف کنید که چگونه می توانید از رویکرد معاملاتی بنیادی ماکرو و تکنیک های معاملاتی بنیادی (آنالیز بنیادی) استفاده کنید تا سود خود را به حداکثر برسانید!

سودآوری در فارکس با اخبار

راهنمای کامل سودآوری خبری از معاملات بنیادی

سودآوری خبری از معاملات اخبار بنیادی نیاز به این ندارد تا مدرک اقتصادی داشته باشید، تنها درک برخی از اصول تحلیلی پایه و شناخت اخبارهای مهم کافیست…

مطالعه بیشتر