بهترین میانگین محدوده حقیقی فارکس ATR | یک رویکرد غیر معمول

بازدید: 5632 بازدید

کلید موفقیت در معامله گری، به حداکثر رساندن سود شما و به حداقل رساندن ریسک است.

استراتژی معاملاتی میانگین محدوده ی معاملاتی به شما کمک می‌کند که به آن دست یابید. اندیکاتور میانگین محدوده ی حقیقی یا اندیکاتور ATR به شما کمک خواهد کرد تا به این هدف دست یابید.

در این مقاله رایگان اما ارزشمند فارکس یار به شما نشان خواهیم داد که چگونه از اندیکاتور ATR برای رسیدن به دو هدف استفاده کنید:

۱. چگونه از اندیکاتور ATR برای اندازه‌گیری میزان حدضرر استفاده کنیم؟

۲. چگونه از اندیکاتور ATR برای اندازه‌گیری اهداف سود استفاده کنیم.؟

استراتژی معاملاتی میانگین محدوده حقیقی (ATR) را می توان با موفقیت به هر چارچوب زمانی درون روزی و چارچوب های زمانی بزرگ‌تر اعمال کرد.

همچنین می‌تواند روی کلاس‌های مختلف دارایی کار کند. ایده اصلی در پشت استراتژی معاملاتی میانگین محدوده ی حقیقی این است که ما فقط می‌خواهیم وقتی که بازار آماده تسریع است، معامله کنیم. این همان چیزی است که در مقاله ما، استراتژی معاملاتی Breakout استفاده‌شده توسط معامله گران حرفه‌ای، نیز آماده است.

اگر ما مشخص کنیم چقدر قیمت به طور میانگین حرکت می‌کند، می‌تواند برای دستیابی به ثبات در معامله گری مفید باشد. این کار را می توان با استفاده از اندیکاتور ATR انجام داد.

حالا….

قبل از اینکه به جلو حرکت کنیم، باید اندیکاتور ATR را تعریف کنیم. برای استراتژی معاملاتی میانگین محدوده واقعی و چگونگی استفاده از آن به این تعریف نیاز خواهید داشت:

توضیح ایندیکاتور ATR

به بیان ساده، اندیکاتور ATR ناپایداری تغییرات قیمت هر گونه اوراق بهادار یا بازار را اندازه‌ گیری می‌کند. در این زمینه، ATR یک اندیکاتور جهانی است. این اندیکاتور با بازار سهام، بازار کالا، بازار ارز فارکس و غیره کار می‌کند.

ATR-Indicator_fa

اندیکاتور ATR، نوسانات در پیپ را اندازه‌ گیری می‌کند. این راهی خوب برای خواندن نوسان بازار است. تنها دانستن تغییر در آخرین روز و یا آخرین ساعت، داده‌ های کافی را برای ما فراهم نمی‌کند که بتواند یک تصمیم مطلع داشته باشیم. به همین دلیل است که اندیکاتور ATR بکار می رود و میانگین تعداد مشخصی از نشست‌ ها را ترسیم می‌ کند.

به طور پیش‌فرض، اندیکاتور ATR روی ۱۴ تنظیم شده‌ است. بنابراین، اگر شما در نمودار روزانه هستید، اندیکاتور ATR میانگین نوسان از بالا به پایین در طی ۱۴ روز گذشته را به شما نشان خواهد داد. در مقابل، اگر شما در نمودار ۱ ساعته هستید، اندیکاتور ATR تغییر متوسط در طول ۱۴ ساعت گذشته را نشان خواهد داد.

ATR_INDICATOR_1

اندیکاتور ATR، مقدار نوسان را در گوشه سمت راست بالای پنجره اندیکاتور ATR نشان خواهد داد.

بهترین دوره زمانی واقعی برای معامله گری با آن ۱۰ است. تحقیقات نشان داده است که ۱۰ نشست یا ۱۰ دوره، عددی کامل برای اندازه‌گیری نوسان است.

چگونه از اندیکاتور ATR استفاده کنیم؟

اندیکاتور ATR یک اندیکاتور مهم است. زمانی که به روش درست استفاده می‌شود، می‌تواند سود شما را افزایش و ضررهایتان را کاهش دهد. بزرگ‌ترین تصور غلط در مورد اندیکاتور ATR این است که معامله گران به اشتباه باور دارند که مقدار ATR بیشتر به معنای روند صعودی است و مقدار ATR کمتر به معنای روند نزولی می‌ باشد. این اشتباه و دور از حقیقت است.

اندیکاتور ATR چیزی در مورد جهت روند نمی گوید. به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

در شکل زیر، ما نشان می‌دهیم که چگونه تغییر پذیری ATR بطور قابل‌توجهی در طول مراحل مختلف این روند تغییر می‌کند.

ATR_INDICATOR_2

چیزی که ما می‌توانیم به آن توجه کنیم این است که در طول روندهای صعودی، اندیکاتور ATR به نوسان پایین‌تر تمایل دارد. در طول روندهای نزولی، اندیکاتور ATR به نوسان بالاتر تمایل دارد. دلیل این پدیده نوسان ATR به وسیله عامل ترس ارایه شده‌ است.

منظور ما از این چیست؟

خوب، همانطور که یک نصیحت قدیمی معامله گری می گوید: «بازار با پله‌ ها بالا میرود و از آسانسور پایین می آید» و این روشی است که بازار برای قرن‌ ها در حال انجام آن بوده‌ است.

به جلو حرکت می کنیم، قصد داریم شما را به روش غیر مرسوم انجام تجزیه و تحلیل تکنیکال معرفی کنیم. ما می‌خواهیم میانگین متحرک ۲۰ روزه را بر روی اندیکاتور ATR اعمال کنیم. بسیاری از پلت فورم ها به شما این امکان را می‌دهند که این کار را انجام دهید. با این حال، اگر شما قادر به انجام این عمل روی پلت فورم نیستید، ما به شدت توصیه می‌کنیم که از پلت فرم رایگان مبتنی بر وب TradingView استفاده کنید.

چگونه اندیکاتورها را بر روی اندیکاتور دیگر پیاده سازی کنیم؟

با استفاده از پلت فرم TradingView، پس از آنکه اندیکاتور ATR را ضمیمه کردید، به سادگی با کرسر موس روی پنجره اندیکاتور ATR حرکت کنید. یک پنجره دیگر از جایی که شما می‌ توانید یک میانگین متحرک را با استفاده از یک دوره ۲۰ انتخاب کنید، وارد خواهد شد.

ATR_INDICATOR_3

حالا زمان آن است که نمایش واقعی را به شما نشان دهیم که چگونه اندیکاتور ATR عمل می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از این اندیکاتور شگفت‌انگیز در استراتژی معاملاتی خود، راحت‌تر باشید.

استراتژی معاملاتی میانگین محدوده حقیقی

(مقررات برای معامله ی خرید)

 

مرحله # ۱: اطمینان حاصل کنید که پیکربندی تنظیمات چارت شما همانند چارت قیمت ما باشد.

استراتژی معاملاتی میانگین محدوده حقیقی  دارای یک پیکربندی چارت با دو پنجره است:

۱. اولین پنجره باید شامل جفت ارز مورد علاقه شما باشد؛

۲. دومین پنجره باید حاوی اندیکاتور ATR با میانگین متحرک ساده ۲۰ متصل به آن (از دستورالعمل‌ های بالا به منظور همپوشانی (میانگین متحرک ساده استفاده کند).

ATR_INDICATOR_4

حالا که ما نمودار را به درستی پیکربندی کرده‌ایم، زمان آن رسیده که به مرحله بعدی بهترین استراتژی فارکس میانگین محدوده ی حقیقی برسیم.

مرحله # ۲: انتظار برای یک اندیکاتور ATR برای شکستن بالای میانگین متحرک ۲۰

شکست در بالای اندیکاتور میانگین متحرک ساده ۲۰ توسط ATR نشان‌دهنده آمدن نوسانات بیشتر است. با نوسان بیشتر، این به معنای فرصت‌ های معاملاتی و سود بیشتر است. یک شکست در خط ATR بالای میانگین متحرک ساده می‌ تواند دلیل خوبی برای یک روند جدید باشد.

ATR_INDICATOR_5

استراتژی معاملاتی میانگین محدوده ی حقیقی، نه تنها خوانش پذیری ATR را در بر می‌گیرد، بلکه به رفتار قیمت برای تایید افزایش در نوسان ATR نیز می‌ پردازد. این امر ما را به گام بعدی بهترین استراتژی معاملاتی فارکس میانگین محدوده ی حقیقی میبرد.

گام # ۳: بررسی چارت قیمت برای حصول اطمینان از این که شکست ATR توسط یک شکست قیمت دنبال می‌شود.

پس از آنکه خط ATR در بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ شکست خورد، ما می‌خواهیم این کار با یک شکست در قیمت همراه باشد. اگر به دنبال خرید هستیم، می‌ خواهیم یک کندل برجسته صعودی را نسبت به کندل های قبلی در نمودار ببینیم. اگر قیمت قطع شود و با یک شکست در نوسان بالاتر همراه باشد، احتمال بالای بازار برای حرکت در جهت یکسان وجود دارد.

ATR_INDICATOR_6

اکنون تنها چیزی که باید انجام دهیم این است که چگونه وارد معامله شویم. اگر در حال حاضر ایده‌ای از اینکه بازار به احتمال زیاد به کجا حرکت می‌ کند، داشته باشیم. این موضوع ما را به مرحله بعدی می‌ رساند.

گام # ۴: به محض اینکه ما از بالای کندل شکست رد می‌ شویم، وارد معامله ی خرید خواهیم شد.

بسته به چارچوب زمانی مورد نظر شما، باید صبر کنید تا کندل شکست ایجاد شود. سپس زمانی که کندل بعدی بالای کندل شکست می رود، وارد شوید.

این کلید موفقیت استراتژی معاملاتی میانگین محدوده حقیقی است. شما به یک کندل روشن بزرگ برای تایید شکست ATR نیاز دارید. شما خیلی زود یاد می‌ گیرید که اندیکاتور ATR بسیاری از دفعات بالای میانگین متحرک ساده ۲۰ را می‌ شکند. اما با رفتار قیمت تایید نمی‌ شود که در آن شما نمی‌خواهید هیچ گونه معامله ای را اجرا کنید.

ATR_INDICATOR_7

تا زمانی که نمی‌ دانید محل حدضرر خود را کجا قرار دهید به پایان نرسیده است. این امر ما را به آخرین گام بهترین استراتژی فارکس میانگین محدوده حقیقی می برد.

مرحله # ۶: حد ضرر در پایین کندل شکست قرار دهید

در معامله گری، شما باید یاد بگیرید که همیشه از خود محافظت کنید و حدضرر مانع جلوگیری از باخت می شود. یک شکست زیر کندل شکست ایده معاملاتی ما را از بین خواهد برد. اینجا مکانی است که ما می‌ خواهیم حدضرر خود را قرار دهیم.

ATR_INDICATOR_8

نکته: در بالا نمونه‌ای از یک معامله ی خرید بوده‌ است. از همان قوانین استفاده کنید – اما تنها با این تفاوت که شما به یک شمع شکست نزولی برای یک معامله ی فروش نیاز دارید. در شکل زیر می‌ توانید یک مثال معامله ی فروش واقعی با استفاده از بهترین استراتژی فارکس میانگین محدوده حقیقی ببینید.

ATR_INDICATOR_9

نتیجه گیری

استراتژی معاملاتی میانگین محدوده حقیقی به شما یک رویکرد غیر معمول برای معاملات ارایه می‌ دهد. آن هم نوسان بازار و هم رفتار قیمت را با بهترین معاملات ممکن ترکیب می‌ کند. ما امیدواریم که تا کنون شما متوجه قدرت اندیکاتور ATR برای پیش‌بینی بازار با درجه دقت بالا شده باشید.

از اینکه وقت گذاشتید و این مقاله را مطالعه کردید از شما سپاسگزاریم.

لطفا نظر خود را در مورد این مقاله به صورت کامنت برای ما ارسال کنید و همچنین امتیاز این مقاله را نیز ثبت کنید. با تشکر از حمایت شما.

 

مطالعه بیشتر