فارکس پدیا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

فارکس پدیا چیست؟

آیا شما یک معامله گر تازه کار هستید و تمامی اصطلاحات بازار فارکس را نمی شناسید!نگران نباشید فارکس پدیا اینجاست!

فارکس پدیا یک واژه نامه مخصوص ویژه معامله گران بازار فارکس می باشد. درک واژگان تجارت فارکس برای یادگیری نحوه تجارت ارزها و دنبال کردن بازارهای مالی بسیار مهم است.

فارکس پدیا تمامی اصطلاحاتی که شما لازم دارید فراهم کرده است.

این رفرنس در حال بروزرسانی خواهد بود و همیشه آپدیت خواهد شد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_tour style=”modern” shape=”square” color=”white” alignment=”right” active_section=”1″][vc_tta_section title=”A” tab_id=”1563777058058-f729e569-7627″][vc_column_text]

ABENOMICS

اقتصاد آبه ای –  به سیاست اقتصادی معرفی‌شده توسط نخست‌ وزیر ژاپن، شینزوآبه ، اشاره دارد. اقتصاد آبه ای از تسهیل کمی، محرک‌ها و تورم تشکیل شده‌ است. اقتصاد آبه ای تلاشی برای رشد اقتصاد ژاپن پس از چندین دهه رشد کم و کاهش قیمت کلی است.


APPRECIATION

افزایش قیمت – به سادگی افزایش ارزش یک پوزیشن، واحد پول یا ابزار مالی است. در معاملات فارکس، افزایش قیمت معمولا برای توصیف یک واحد پول خاص مورد استفاده قرار می‌ گیرد که نسبت به سایر ارزها ارزش کسب می‌ کند.


ASK

تقاضا- نقل قیمت است که یک جفت ارز را می توان در آن خرید. قیمت تقاضا اساسا قیمت بازار است – یعنی قیمتی که بازار مایل به فروش جفت ارز در آن است. تقاضا همچنین به قیمت تقاضا، قیمت پیشنهادی و نرخ تقاضا ارجاع داده می‌شود.


ATR

میانگین رنج واقعی ATR یک شاخص تکنیکال است که با سنجش نوسانات بازار، معامله کنندگان را تامین می‌ کند. ATR حرکت قیمت یک جفت ارز را از لحاظ فاصله بین قله ها و دره های قیمت در مدت زمانی خاص اندازه‌ گیری می‌ کند.


 

 

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”B” tab_id=”1563777058096-52a03f69-36ab”][vc_column_text]

BACKTESTING

فرآیند بررسی استراتژی معاملاتی با اجرای آن در سناریوهای مختلف با استفاده از داده‌های تاریخی بازار است. معامله گران ارز از backtesting استفاده می‌کنند تا ببینند که آیا یک استراتژی در بازارهای گذشته کار می‌کند یا نه. اگر این استراتژی نتایج سودآور را با داده‌های گذشته به دست آورد، احتمال موفقیت در بازار بیشتر است.


BALANCE OF TRADE (BOT)

تعادل تجارتی  BOT یک معیار اقتصادی از تفاوت بین ارزش صادرات و واردات برای یک اقتصاد خاص در یک دوره زمانی مشخص است. اگر یک کشور بیشتر از صادرات واردات داشته باشد، تعادل تجارت منفی است. اگر یک ملت بیش از واردات آن را صادر کند، تعادل تجارت مثبت است. معامله گران ارز تعادل تجارت را به عنوان یک بخش مهم از داده‌های اساسی در مورد سلامت اقتصاد یک کشور تلقی می‌کنند.


BANK OF CANADA

بانک کانادا بانک مرکزی کانادا است. بانک کانادا نرخ وام بین بانک‌ها، صدور پول و انتشار گزارش‌های اقتصادی مورد علاقه معامله گران ارز را کنترل می‌کند.


BANK OF ENGLAND

بانک انگلستان بانک مرکزی بریتانیا است. بانک انگلستان سیاست پولی را کنترل کرده و انتشار اخبار اقتصادی در مورد نرخ سود و تورم را تولید می‌کند. معامله گران اقدامات و تصمیمات سیاست بانک انگلستان را برای ارزیابی تاثیر آن بر روی پوند نظارت می‌کنند.

بانک انگلستان همچنین «بانوی پیر» نامیده می‌شود.


BANK OF JAPAN (BOJ)

–  بانک ژاپن BOJ ، مرجع مالی مرکزی ژاپن است. به عنوان یکی از بانک‌های اصلی در دنیا، بانک ژاپن سیاست پولی دولت ژاپن را اجرا می‌کند، واحد پول را حفظ کرده و اساسا کل سیستم مالی ژاپن را تحت نظارت دارد. اگر دولت معتقد باشد که این یک اقدام موجه است که ثبات مالی ژاپن را حفظ می‌کند، بانک ژاپن می‌تواند در ین یا جنبه‌های دیگر اقتصاد ژاپن دخالت کند.

مقر این بانک در منطقه Nihonbashi توکیو قرار دارد.


BAR CHART

چارت میله ای – یک نمودار میله‌ای نمایش گرافیکی از رفتار قیمت یک واحد پول است که قیمت باز، بالا، پایین و بسته شدن را برای یک دوره زمانی مشخص نشان می‌دهد. نمودارهای میله‌ای نمایش قیمت را در فاصله زمانی زیر نشان می‌دهند: یک خط افقی در سمت چپ میله نشان‌دهنده قیمت باز کردن، یک خط افقی در سمت راست میله عمودی نشانگر قیمت بسته شدن است، بالای میله نمایانگر بالاترین قیمت و پایین آن پایین ترین قیمت است، پس به آن نمودار OHLC نیز می گویند که به این حقیقت اشاره دارد که این نمودار قیمت باز، بالا، پایین و بسته شدن را نشان می‌دهد.


BASE CURRENCY

واحد پول پایه – واحد پول پایه اولین ارز خارجی است که در یک جفت ارز رایج ظاهر می‌شود. در معاملات ارز، همه ارزها با هم جفت می‌شوند. واحد پول پایه، اول (در سمت چپ)ظاهر می‌شود و ارز وابسته پس از ان (در سمت راست)نمایش داده می‌شود. سپس به این جفت به یک مقدار داده ارائه می شود که نشان‌دهنده تعداد واحدهای مختلف است

برای خرید یک جفت ارز از واحد پول پایه لازم است یک واحد پول رایج خریداری شود. این ارز نیز به عنوان نرخ مبادله بین دو واحد پول رایج است.

واحد پول پایه نیز به عنوان واحد پول اصلی در یک جفت ارز شناخته می‌شود.


BEAR MARKET

بازار خرس: بازار خرس یک اصطلاح عامیانه برای رکود اقتصادی در بخش خاص بازار، اقتصاد، اوراق بهادار، جفت ارز و غیره است. در یک بازار خرس، نگرش شرکت کنندگان بازار تمایل به منفی بودن دارد، که به فشار رو به پایین بر قیمت‌ها در بازار می‌افزاید و فروش بیشتر را تشویق می‌کند.


BEARISH TREND

روند نزولی – گرایش نزولی گرایش کلی رو به پایین در ارزش یک جفت ارز است.


BID

عرضه – عبارت است از قیمت یک جفت ارز که می توان آن‌ها را فروخت. قیمت عرضه اساسا نشان‌دهنده بهایی است که بازار مایل به پرداخت هزینه جفت ارز می‌باشد.

قیمت پیشنهادی همچنین قیمت عرضه یا نرخ عرضه نیز نامیده می‌شود.


BREAKOUT

شکست به افزایش یا کاهش ارزش یک جفت ارز اشاره دارد که آن را از محدوده معاملاتی قبلی خود بیرون می‌برد.


BRITISH POUND STERLING (GBP)

پوند GBP – پوند انگلیس واحد پولی رسمی مورد استفاده در بریتانیا است. پوند استرلینگ به عنوان یکی از ارزهای اصلی محسوب می‌شود و با سایر ارزها، از جمله دلار آمریکا USD ، فرانک سوئیس CHF ، یورو ، دلار استرالیا AUD و دلار کانادا CAD جفت شده‌است. همچنین به عنوان یک جفت ارز پایه برای بسیاری از ارزهای رایج و غیر معمول عمل می‌کند.


BULL MARKET

بازار گاوی – بازار گاو در جایی است که قیمت در یک روند صعودی ثابت و محکم است.


BUY LIMIT ORDER

سفارش خرید محدود – سفارش محدود خرید یک سفارش معاملاتی فارکس است که یک پوزیشن جدید را باز می‌کند یا به پوزیشن بلندمدت فعلی اضافه می‌کند وقتی که یک سطح قیمت از پیش تعیین‌شده نقض می‌شود. سفارش خرید محدود پیش از قیمت خرید یک جفت ارز رایج است – به طوری که یک معامله گر می‌تواند اطمینان حاصل کند که معامله بدون نگاه فعال به نمودار و ورود دستی به این سفارش رخ خواهد داد.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”C” tab_id=”1563777680826-0d04fa67-6006″][vc_column_text]

CABLE

یک اصطلاح عامیانه برای جفت ارز پوند استرلینگ انگلیس و دلار آمریکا GBP/USD است. این اصطلاح از زمانی نشات می‌گیرد که نرخ مبادله بین دو واحد پول توسط خطوط کابلی دریایی عمیق انتقال داده شد.


CANDLESTICK CHART

چارت شمعی یک نمودار است که محدوده قیمت یک جفت ارز را با استفاده از ترکیب خط و نمودار میله‌ای شکل می‌دهد. کندل چارت شامل قیمت های باز، بالا، پایین و بسته شدن برای هر دوره زمانی مشخص می‌شود. این نمودار از تصاویری تشکیل شده‌است که به شمعدان منسوب هستند. خط، که سایه یا فتیله نامیده می‌شود، محدوده را ثبت می‌کند، در حالی که نوار ضخیم‌تر، قیمت باز و بسته شدن را ثبت می‌کند.


CAPITAL AT RISK (CaR)

سرمایه در ریسک  car – سرمایه در معرض ریسک  car  معیاری است برای اینکه چقدر پول در یک حساب معاملاتی یا در یک معامله خاص از دست می‌رود. سرمایه در معرض ریسک به سادگی سرمایه‌ای نیست که برای ایجاد یک معامله به کار می‌رود. این شامل ضرر احتمالی در بدترین حالت است که در آن حد ضرر برای یک معامله خاص یا برای تمام معاملات در یک حساب فعال می شود.


CENTRAL BANK

بانک مرکزی – بانک مرکزی یک موسسه عمومی است که به عنوان مرجع مالی یک کشور عمل می‌کند. بانک‌های مرکزی دارای دامنه‌ای از مسئولیت‌ها، از جمله کنترل تامین مالی، تنظیم نرخ بهره و شکل‌گیری سیاست پولی هستند. بانک‌های مرکزی همچنین گزارش‌های اقتصادی صادر می‌کنند که سلامت اقتصاد یک کشور را نشان می‌دهند.


CENTRAL BANK RATE

نرخ بانک مرکزی – نرخ بانک مرکزی نرخ بهره است که بانک‌های مرکزی به بانک‌های داخلی وام می‌دهند. این نرخ که بانک‌های تجاری به طور مستقیم بر نرخ بهره که به مصرف کنندگان در مورد وام‌ها و وسایل نقلیه اعتباری ارائه می‌کنند، تاثیر می‌گذارد.


CHASING THE MARKET

دنبال کردن بازار به یک معامله گر ارز اشاره دارد که دیر به گرایش‌های بازار واکنش نشان می‌دهد. با واکنش نزدیک به پایان یک روند، معامله ارز خود را از دست می‌دهند. معامله گران می‌توانند استراتژی سرمایه‌گذاری خود را در صورت دنبال کردن بازار، از دست بدهند.


CHOPPY MARKET

بازار متلاطم – بازار متلاطم، بازاری است که در آن نوسان قیمت بالا است، اما جهت کلی بازار بدون تغییر است. این به این معنی است که قیمت‌ها بالا و پایین می‌روند، اما جنبش قیمت کلی مقدار زیادی تغییر نمی کند.


CLOSED POSITION

پوزیشن بسته شده – پوزیشن بسته شده به معامله ارز اشاره دارد که تسویه شده‌است.


COMMODITY CURRENCY

واحد پول کالا – واحد پول یک کشور است که منابع طبیعی زیادی مثل نفت یا فلزات با ارزش دارد.


CONSOLIDATION

یکپارچگی – یکپارچگی به دوره‌ای اشاره دارد که طی آن رفتار قیمت یک جفت ارز در یک محدوده خاص نوسان می‌کند بدون این که گرایشی به بالا یا پایین داشته باشد. یکپارچگی به طور اجتناب‌ناپذیری بوسیله یک شکست در یک جهت و یا طرف دیگر دنبال می‌شود.


CONTINUATION PATTERN

الگوی ادامه دار – الگوی ادامه دار به گستره‌ای از ساختارهای تجزیه و تحلیل تکنیکال اشاره دارد که زمانی ظاهر می‌شوند که رفتار قیمت یک جفت ارز قبل از ادامه در جهت روند اولیه در یک دامنه قرار می‌گیرد.


CROSS CURRENCY PAIRS

جفت ارزهای متقاطع – جفت ارزهایی هستند که دلار آمریکا را به عنوان پایه یا وابسته ذکر نکرده اند. به دلیل نقش مرکزی دلار آمریکا در قرارداد Bretton Woods و قدرت اقتصاد آمریکا، بسیاری از معامله گران به طور واضح بر جفت های ارز حاوی دلار تمرکز می‌کنند. به عبارت دیگر، زوج‌های صلیبی دیگر مبهم نیستند، با EUR/ JPY و EUR / GBP حول فعال‌ترین زوج‌های جهان هستند.


CURRENCY INTERVENTION

مداخله ارزی – مداخله ارزی وضعیتی است که در آن بانک مرکزی کشور سعی دارد قیمت ارز خود را با خرید یا فروش ارز در بازار فارکس کنترل کند. این خرید و فروش معمولا در سفارشات بزرگ، متشکل از یارد، برای سیگنال دهی به بازار انجام می‌شود که مایل به صرف سرمایه ی زیاد برای حرکت دادن بازار هستند.


CURRENCY PAIR

جفت ارز – یک جفت ارز، روش قیمت گذاری استاندارد برای یک معامله فارکس است. در معامله فارکس، شما هرگز تنها یک جفت ارز را خرید یا فروش نمی کنید – شما باید یک واحد پول بخرید و دیگری را بفروشید.


CURRENCY TRADER

معامله گر ارز – یک معامله گر ارز فردی است که به دنبال سود از تغییرات ارزش بین دو یا چند واحد پول است. معامله گران ارز عموما جفت ارزهایی را مبادله می‌کنند که به آن‌ها اجازه خرید یک ارز و فروش دیگری از طریق کارگزاری را می‌دهد. معامله گران ارز نیز به عنوان معامله گران فارکس شناخته می‌شوند.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”D” tab_id=”1563777693604-de6ca6ae-798d”][vc_column_text]

DAILY CHART

چارت روزانه –  چارت روزانه یک چارت است که نشان‌دهنده رفتار قیمت یک جفت ارز در فواصل یک روز است. برای مثال، یک نمودار شمعی روزانه یک شمع برای نشان دادن هر روز تقویمی برای دوره زمانی انتخاب خواهد داشت. چارت روزانه به معامله گران اجازه می‌دهد تا بر روی روندها و الگوهای بلند مدت با فیلتر کردن اطلاعات اضافی تمرکز کنند.


DAY TRADING

معامله گری روزانه –  سبکی از معاملات فارکس است که در آن همه پوزیشن های یک معامله گر در همان روز معاملاتی باز و بسته می‌شوند. معامله گرانی که به دنبال یک استراتژی معاملاتی روزانه هستند را معامله گران روزانه می‌گویند.


DIVERGENCE

واگرایی –  به وضعیتی اشاره دارد که در آن رفتار قیمت یک جفت ارز از شاخصی که قبلا با آن هم‌بسته بود، جدا می‌شود. واگرایی معمولا به تضعیف گرایش و برگشت احتمالی اشاره می‌کند.


DOLLAR BEAR

خرس دلار:  یک معامله گر یا سرمایه‌گذار است که به ارزش آینده دلار آمریکا نسبت به سایر ارزها بسیار بدبین است. اگر یک خرس دلاری از عقاید خود پیروی کند، او پوزیشن های فروش خود را در برابر دلار آمریکا باز خواهد کرد.


DOLLAR BULL

گاو دلار – یک معامله گر یا سرمایه‌گذار است که به ارزش آینده دلار آمریکا نسبت به سایر ارزها بسیار خوشبین است. اگر یک گاو دلاری از غرایز خود پیروی کند، او تمایل دارد دلار آمریکا را خریداری کند.


DOLLAR INDEX

شاخص دلار آمریکا – شاخص بازار است که ارزش دلار آمریکا را نسبت به گروهی از ارزهای خارجی مبادله می‌کند.جفت ارز براساس اهمیت آن‌ها انتخاب شد و شامل یورو، پوند، ین، دلار کانادا، فرانک سوئیس و کرن سویدی است.


DOW JONES

داو جونز – متوسط صنعتی داو جونز DJIA یک شاخص بازار سهام است که در سال ۱۸۹۶ توسط چارلز داو ایجاد شد. این شرکت، ۳۰ عدد از بزرگ‌ترین سهام‌های تجاری را در بازار آمریکا دنبال می‌کند. داو جونز اغلب به عنوان یک معیار زمان واقعی سلامتی و قدرت اقتصاد آمریکا دیده می‌شود.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”E” tab_id=”1563777695054-36fed5de-d1f1″][vc_column_text]

EUROPEAN CENTRAL BANK (ECB)

بانک مرکزی اروپا (بانک مرکزی اروپا)- بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این بانک سیاست پولی یورو را کنترل می‌کند و به دنبال حفظ ثبات در منطقه یورو است. هر عضو دارای بخشی از بانک مرکزی اروپا است و در تصمیم‌گیری‌ها بانک شرکت می‌کند، اما تاثیر آن‌ها لزوما برابر نیست. بانک مرکزی اروپا تنها بدنه‌ای است که می‌تواند ایجاد و صدور یورو را تایید کند.


ECONOMIC REPORTS

گزارش‌های اقتصادی – گزارش‌های اقتصادی به انتشار عمومی داده‌های مهم اشاره دارد که منعکس‌کننده سلامت اقتصاد یک کشور است. گزارش‌های اقتصادی شامل بسیاری از اعداد سختی است که به عنوان نشانه در بازار فارکس استفاده می‌شوند. انتشار این شاخص‌ها به تایید (یا رد) فرضیه معامله گران بنیادی کمک می‌کند و همچنین باعث ایجاد رفتار قیمت برای معامله گران تکنیکال می‌شود که با آن‌ها کار می‌کنند. برخی گزارش‌ها اقتصادی که از نزدیک شاهد آن بوده‌اند عبارتند

شمار تراز تجاری تولید ناخالص داخلی GDP، شاخص اعتماد به نفس مصرف‌کننده (دلار آمریکا)Tankan (ین ژاپن)

گزارش‌های اقتصادی نیز به عنوان انتشار اخبار اقتصادی شناخته می‌شوند.


EURO (EUR)

یورو EUR – یورو  پول رسمی اکثریت کشورهای عضو اتحادیه اروپا EU است. اتحادیه اروپا برای متحد کردن کشورهای اروپایی به یک بلوک اقتصادی واحد تشکیل شد. ایجاد و اتخاذ یورو به عنوان مهم‌ترین یا یکی از ارزهای اصلی هر کشور یک گام به سوی اتحاد است.


EXCHANGE RATE

نرخ مبادله – نرخ مبادله، قیمت بازار است که در آن جفت ارز می‌تواند برای واحد پول یک کشور مختلف مبادله شود. با استفاده از نرخ مبادله ارز بازار، فرد می‌تواند میزان موجودی را که می‌تواند با مقدار معینی از ارز داخلی خود خریداری کند محاسبه کند.


EXIT STRATEGY

استراتژی خروج – یک استراتژی خروج اشاره به روش از پیش تعیین‌شده معامله گر برای بستن یک معامله باز دارد. استراتژی خروج یک معامله گر شامل نقاط خروجی است که با توجه به استراتژی معاملاتی مورد استفاده متفاوت است. یک استراتژی خروج معمولا به عنوان گام‌ها یا مقرراتی که یک معامله گر برای بستن یک معامله دنبال می‌کند، بیان می‌شود. یک معامله گر همیشه باید برنامه‌ای برای ورود و خروج از یک معامله داشته باشد


EXOTIC CURRENCY

ارز عجیب و غریب (بیگانه) – به ارزهایی گویند که خارج از ارزهای اصلی؛ که بخش عمده معاملات جهانی را تشکیل می دهند، قرار می گیرند. مانند ارز آفریقای جنوبی (ZAR) یا ارز سوئد (SEK)


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”F” tab_id=”1563777695864-89c9d4a6-bc1c”][vc_column_text]

FEDERAL RESERVE

بانک فدرال رزرو – سیستم بانکی مرکزی ایالات‌متحده آمریکا است. فدرال در سال ۱۹۲۳ به عنوان راهی برای ایالات‌متحده برای جلوگیری از ایجاد رعب و وحشت مالی گسترده ایجاد شد. در طول سال‌ها، بانک مرکزی فدرال رشد کرده‌است، اما اهداف بیان‌شده آن هنوز در حال افزایش اشتغال، ثبات قیمت و نرخ‌های بهره کوتاه‌مدت متوسط هستند. بانک فدرال مانند بسیاری از بانک‌های مرکزی از ابزارهای سیاست پولی مانند بهره و نرخ تورم برای تاثیرگذاری بر اقتصاد استفاده می‌کند.


FIGHTING THE TREND

مبارزه با روند – مبارزه با روند به یک معامله گر ارز اشاره دارد که معاملاتی را که خلاف روند ایجاد شده انجام می‌دهد. بسیاری از معامله گران فارکس بر این باورند که مبارزه با روند اشتباه بزرگی است که به ناچار به ضرر ختم می شود. اغلب معامله گران روند را شناسایی و معامله می‌کنند تا سود خود را به دست آورند.


FILL PRICE

قیمت پر کننده – قیمت پر کنده قیمت واقعی است که سفارش یک معامله گر کامل می‌شود


FLAT POSITION

پوزیشن مسطح: پوزیشن مسطح به معامله ای که در آن جفت ارز به شدت بالا یا پایین نرفته است، اشاره می‌کند.


FOREIGN EXCHANGE MARKET

بازار ارز خارجی – بازار ارز خارجی بازاری غیر متمرکز است که در آن واحدهای پول ملی با یکدیگر مبادله می‌شوند. خرید و فروش ارز در بازار فارکس ارزش آن ارزها را ایجاد می‌کند که بر نرخ ارز ارائه‌شده برای آن ارزها توسط خروجی‌های سنتی مانند بانک‌ها و صرافان تاثیر می‌گذارد.


FOREX BROKER

کارگزار فارکس- یک شرکت یا فردی است که خدمات تجاری را به افرادی ارائه می‌دهد که می‌خواهند به خرید و فروش ارز بپردازند. یک کارگزار فارکس به طور کلی یک پلت فرم معاملاتی برای اجرای معاملات آنلاین ارایه می‌دهد، و ممکن است شامل نرم‌افزار تجاری سفارشی برای استفاده مشتری باشد.


FOREX DEMO ACCOUNT

حساب دموی فارکس- حساب دموی فارکس یک ابزار آموزشی است که معامله گران تازه‌کار می‌توانند برای تمرین معاملات فارکس با پول مجازی و داده‌های بازار فعلی از آن استفاده کنند. حساب‌های دموی فارکس توسط بسیاری از وب سایت‌های کارگزار و فارکس ارایه می‌شوند تا معامله گران بتوانند قبل از اینکه پول واقعی را به خطر بیاندازند، به پلت فرم تجاری و فعالیت بازار عادت کنند.


FOREX INDICATOR

اندیکاتورهای فارکس – یک شاخص فارکس یک ابزار آماری است که معامله گران ارز از آن برای قضاوت در مورد جهت رفتار قیمت یک جفت ارز استفاده می‌کنند. شاخص‌های فارکس در بسیاری از انواع، از جمله شاخص‌های برجسته، شاخص‌های تاخیری، تایید شاخص‌ها و غیره وجود دارد.


FOREX MINI ACCOUNT

حساب مینی- حساب مینی فارکس یک حساب کارگزاری است که به معامله گران اجازه خرید و فروش در مقادیر کوچک‌تر از لات استاندارد را می‌دهد. یک لات ۱۰۰ هزار واحد ارز است که آن را تبدیل به یک معامله ترسناک برای یک مبتدی کرده‌است. حساب‌های مینی فارکس به معامله گر اجازه می‌دهد تا از حجم مبادلات کمتری استفاده کند که ممکن است با آن احساس راحتی بیشتری داشته باشد. حساب‌های مینی فارکس به سادگی حساب‌های مینی یا فارکس مینی نامیده می‌شوند.


FOREX TRADING PLATFORM

پلتفرم معاملاتی فارکس- یک پلتفرم معاملاتی فارکس یک برنامه پایه یا یک رابط آنلاین است که به یک معامله گر اجازه ورود و خروج از پوزیشن را می‌دهد. یک پلتفرم معاملاتی فارکس معمولا توسط کارگزاری ارائه می‌شود.


FOOTSIE (FTSE 100)

یک اصطلاح عامیانه برای شاخص FTSE ۱۰۰ است. این شرکت شامل ۱۰۰ سهام چیپ آبی است که در بورس اوراق بهادار لندن معامله می‌کنند. این ۱۰۰ مورد با توجه به سرمایه‌گذاری در بازار آن‌ها انتخاب می‌شوند و در نتیجه بزرگ‌ترین شرکت‌ها در بورس را نشان می‌دهند. Footsie یک نقطه اطلاعاتی است که هنگام ارزیابی توان اقتصاد بریتانیا در نظر گرفته می‌شود.


FUNDAMENTAL ANALYSIS

تجزیه و تحلیل بنیادین – تجزیه و تحلیل بنیادین مطالعه وضعیت اقتصادی یک کشور به منظور ارزیابی دقیق ارزش پول کشور است. تجزیه و تحلیل بنیادین به شدت به شاخص‌های اقتصادی، گزارش‌های خبری، سخنرانی‌ها و دیگر داده‌های عمومی بستگی دارد.


FUNDAMENTAL TRADER

معامله گر بنیادین –  یک معامله گر ارز است که به دنبال عوامل اقتصادی است که بر تمایلات بازار تاثیر می‌گذارد. بر خلاف معامله گران روزانه، معامله گران بنیادین تمایل به اتخاذ پوزیشن های بلند مدت دارند.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”G” tab_id=”1563777696600-2d0c2137-c8f3″][vc_column_text]

GBP

پوند انگلیس استرلینگ واحد پولی رسمی مورد استفاده در پادشاهی انگلستان است. پوند استرلینگ به عنوان یکی از ارزهای اصلی محسوب می‌شود و با سایر ارزهای اصلی دیگر جفت می‌شود.


GROSS DOMESTIC PRODUCT (GDP)

تولید ناخالص داخلی GDP  –  یک معیار اقتصادی است که ارزش همه کالاها و خدمات تولید شده در یک کشور و در یک دوره زمانی خاص را افزایش می‌دهد. ارقام تولید ناخالص داخلی به طور سنتی بر پایه سالانه منتشر می‌شوند، اما برخی از کشورها ماهانه یا فصلی به روز رسانی می‌شوند.


GOLD STANDARD

استاندارد طلا – استاندارد طلا یک سیستم پولی است که در آن هر واحد پول برای یک مجموعه از طلا تعیین می‌شود. ایالات‌ متحده و بسیاری کشورهای دیگر از استاندارد طلا تا جنگ جهانی اول استفاده کردند. فشارهای اقتصادی جنگ و رکود بزرگ، بیشتر کشورها را مجبور کرد تا استانداردهای طلای خود را رها کنند.


GROWTH CURRENCY

رشد ارز –  ارزش واحد پول یک کشور است که به سرعت در شرایط اقتصادی در حال رشد است. رشد ارز می‌تواند به سرعت منجر به دستاوردهای تجاری بزرگ برای سرمایه گذارانی می‌شود که آن‌ها را نگه می‌دارند.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”H” tab_id=”1563777698070-eb8db1ca-a2aa”][vc_column_text]

HARD CURRENCY

ارز قوی – ارز قوی به یک ارز اشاره دارد که به  پایدار بودن توسط اکثریت شرکت کنندگان بازار درک می‌شود. به طور کلی، یک ارز قوی به طور کامل یا تا حدی توسط برخی کالاهای بادوام و یا در یک استاندارد طلا حمایت می‌شود و یا توسط ملتی که به عنوان یک اقتصاد قوی و نظام سیاسی پایدار دیده می‌شود، مورد حمایت قرار می‌گیرد. ارز قوی نیز به عنوان پول سخت مورد استفاده قرار می‌گیرد.


HAWKISH

در مورد نگرش بانک مرکزی نسبت به تورم در واحد پول داخلی اظهار نظر می‌کند. بانک مرکزی hawkish موضع ضد تورم دارد که احتمالا با سیاست‌ های مالی شدید مورد حمایت قرار خواهد گرفت. ملت هایی که به دقت تورم را کنترل می‌ کنند به طور کلی نوسانات قیمت کمتری نسبت به سایر ارزها با سیاست پولی بازنده دارند.


HEADLINE EFFECT

تاثیر تیتر – به تاثیر اخبار بد از مطبوعات عمومی بر روی یک اقتصاد و واحد پول آن اشاره دارد. هنگامی که اخبار مالی منفی در خبرهای تلویزیون پخش می‌ شود، به مخاطبان بیشتری می‌ رسد و در نتیجه واکنش عمومی شدیدتر است. هنگامی که اخبار منفی قطع شد، تاثیر این تیتر می‌ تواند فرصتی برای معامله گران فارکس ایجاد کند.


HYPERINFLATION

تورم شدید – به دوره‌ ای از تورم سریع در واحد پول کشور اشاره دارد. تورم شدید می‌ تواند به سرعت قدرت خرید یک کشور را از بین ببرد، در نتیجه شهروندان را مجبور می‌ کند که به دنبال ارزهای جایگزین باشند. تورم شدید می‌ تواند شدیداً به اقتصاد یک کشور آسیب برساند و ممکن است منجر به جایگزینی ارز شود.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”I” tab_id=”1563777698867-f3f3e28a-a5e7″][vc_column_text]

INFLATION

تورم – تورم یک شرایط اقتصادی است که در آن قیمت‌ ها برای کالاها و خدمات در یک کشور افزایش طولانی و عمومی را می‌ بینند. تورم نیز ممکن است به عنوان کاهش قدرت خرید هر واحد پول در مقایسه با ارزش تاریخی آن بیان شود.


INSTITUTIONAL TRADER

معامله گر سازمانی- معامله گران سازمانی کسانی هستند که مقادیر عظیم سرمایه را کنترل می‌ کنند و در نتیجه تاثیر زیادی بر بازار فارکس، زمانی که آن‌ ها به خرید و فروش ارز می‌ پردازند، اعمال می‌ کنند. معامله گران سازمانی شامل صندوق ها، شرکت‌ های بیمه عمر، صندوق‌ های تامینی، شرکت‌ های چند ملیتی و هر نهاد دیگری هستند که واحدهای پولی را در مقیاس بزرگ مبادله می‌ کنند.


INTREST RATES

نرخ‌ های بهره – نرخ بهره به پول اضافی که وام‌ گیرنده باید بالاتر از مقدار اصلی بدهی پرداخت کند اشاره می‌ کند. نرخ بهره در سطوح مختلف عمل می‌ کند، زیرا افراد به پولی که از بانک‌ ها، و بانک ها از پولی که از سرمایه گذاران و دیگران قرض می‌ گیرند بهره می‌ دهند، و دولت‌ ها به پولی که از بانک‌ ها و مردم قرض می‌ گیرند بهره می‌ دهند. در فارکس، نرخ‌ های بهره مورد علاقه ی معامله گران، نرخ‌ هایی هستند که یک بانک مرکزی از بانک‌ های تجاری طلب می‌ کند. نرخ تعیین‌ شده توسط بانک‌ های مرکزی بر هر نرخ دیگری که در سراسر اقتصاد ارائه می‌ شود تاثیر خواهد گذاشت.


INTRADAY

درون روزی –  یک عبارت معامله گری است که معنای آن “در طول روز” است. به دلیل ماهیت حساس و ذاتی معامله گری فارکس، درون روزی برای اشاره به هر چیزی استفاده می‌ شود که منحصراً در یک جلسه کاری رخ می‌ دهد که توسط زمان محلی معامله گر اتفاق می افتد.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”J” tab_id=”1563777699561-bddfd724-fc9a”][vc_column_text]

JAPANESE YEN (JPY)

ین ژاپنی JPY – ین ژاپن یکی از واحدهای رایج ژاپن است. آن به عنوان یکی از ارزهای اصلی در دنیا در نظر گرفته می‌ شود و با سایر ارزهای اصلی دیگر جفت می‌ شود.


JUNK CURRENCY

پوک کثیف – یک اصطلاح عامیانه برای پول یک کشور است که متورم شده است و یا در غیر این صورت قدرت خرید آن پول از بین رفته است. واژه پول کثیف اشاره بر این دارد که ارز به سرعت ارزش خود را از دست می‌ دهد و به زودی بی‌ ارزش خواهد شد. برخی مردم بر این باورند که این عبارت برای همه ارزهای fiat به خاطر این واقعیت که آن‌ ها با سرمایه‌ های سخت مانند طلا حمایت نمی‌ شوند، اعمال می‌ شود.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”K” tab_id=”1563777700293-8dd872ee-dbaf”][vc_column_text]

Keltner Channel

کانال های Keltner باند های مبتنی بر نوسان هستند که در بالا و پایین یک میانگین حرکتی نمایشی در یک نمودار قیمت قرار دارند. این باندها توسط Chester W. Keltner توسعه داده شد و در کتاب خود، How To Make Money In Commodities معرفی شده است.


Key Pair

در رمزنگاری کلید عمومی، یک جفت کلید، یک جفت کلید(ها) خصوصی و کلید(ها) عمومی است که به صورت ریاضی مرتبط با یکدیگر هستند. کلید عمومی برای رمزگذاری داده ها استفاده می شود و کلید خصوصی جفت کلید برای رمزگشایی این داده ها استفاده می شود. این پروسه به عنوان رمزنگاری نامتقارن شناخته می شود. جفت کلید برای کنترل دسترسی به رمز عبور cryptocurrency استفاده می شود.


Kiwi

علامت زنی برای دلار نیوزیلند. کد ارز (NZD)


Know Your Customer

مشتری خود را بشناسید (KYC)، فرآیند یک کسب و کار درگیر در معاملات مالی است که برای شناسایی و تایید هویت مشتریان استفاده می شود. این بخش مهمی از مقررات بانکی است.


KoF Leading Indicators – Switzerland

برنامه انتشار: ۹:۳۰ صبح GMT (حدود ۵:۳۰ صبح EST)؛ ماهانه، در هفته آخر هر ماه

منبع گزارش: موسسه Konjunkturforschungsstelle Swiss برای تحقیقات چرخه کسب و کار

آدرس وب: http://www.kof.ethz.ch

آدرس انتشار: http://www.kof.ethz.ch


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”L” tab_id=”1563777763780-97c1da12-3dee”][vc_column_text]

LAGGING INDICATOR

اندیکاتور تاخیری – یک اندیکاتور تاخیری یک نقطه داده، شکل‌گیری و یا بخشی از اطلاعات است که بعد از یک رویداد رخ می‌ دهد. اندیکاتور های تاخیری از کاربرد کمی در پیش‌ بینی رفتار قیمت آتی در یک جفت ارز استفاده می‌ کنند، اما آن‌ ها می‌ توانند یک روند یا یک نظریه معاملاتی را تایید کنند. بسیاری از اندیکاتورهای اقتصادی بنیادین، شاخص‌ هایی هستند که در آن خلاصه‌ ای از داده‌ های تاریخی وجود دارد.


LENDER OF LAST RESORT

آخرین وام دهنده – یک شبکه امن اقتصاد زیر مدل بانک مرکزی است. در آمریکا، بانک مرکزی فدرال به عنوان وام‌ دهنده آخر برای بانک‌ ها و دیگر موسسات بزرگ عمل می‌ کند که با این فاجعه دست و پنجه نرم می کنند. این موسسات برای اقتصاد بسیار ارزشمند تلقی می‌ شوند زیرا فروپاشی آن‌ ها به دلیل فقدان اعتبار موجود، عواقب وخیمی برای اقتصاد به عنوان یک کل خواهد داشت. بانک مرکزی از وجوه خود و نیز بانک‌ های عضو برای تامین سرمایه موسسات مبارزه با امید جلوگیری از آسیب گسترده به شکل سپرده از دست رفته و وحشت عمومی استفاده می‌ کند.


LEVERAGE

توانایی یک معامله گر فارکس برای کنترل مبالغ هنگفت یک ارز بدون ارسال مقدار معادل سرمایه است. به طور کلی، یک معامله گر مقدار کمی از سرمایه را پایین می‌ آورد (حاشیه) و بقیه را برای کنترل موقعیت استفاده می‌ کند. Leverage در بازار فارکس یکی از بالاترین ها در بازارهای سرمایه‌گذاری است، ۲۰۰: ۱ غیرمعمول نیست. این بدان معنی است که یک معامله گر می‌ تواند ۲۰۰ واحد پول را برای هر واحد سرمایه ارسال کند.


LIMIT ORDER

سفارش محدود – سفارش محدود یک سفارش معاملاتی فارکس است که زمانی اجرا می‌ شود که یک سطح از پیش تعیین‌ شده بدست آید.


LINE CHART

چارت خطی – چارت خطی یک نوع ابتدایی از چارت فارکس است که قیمت بسته شدن برای هر فاصله را ترسیم می‌ کند و تمام نقاط داده را با یک خط ارتباط می‌ دهد.


LONG POSITION

پوزیشن خرید یا پوزیشن بلند به معامله ای گفته می‌ شود که در صورتی سود خواهد برد که یک ارز خاص نسبت به ارز دیگری افزایش یابد.


LONG TERM TRADERS

معامله گر بلند مدت – یک معامله گر بلند مدت یک معامله گر فارکس است که به مدت چند هفته یا چند ماه در یک جفت ارز پوزیشن خود را حفظ می‌ کند. معامله گران بلند مدت در نقطه مقابل طیف معامله گران کوتاه مدت که کم‌ تر از یک روز موقعیت خود را حفظ می‌کنند، هستند.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”M” tab_id=”1563777781023-b0109485-eabc”][vc_column_text]

MARGIN

مبلغی است که یک معامله گر برای باز کردن پوزیشن یا حفظ پوزیشن موجود در حساب تجاری نیاز دارد. margin شبیه پول برای تامین یک وام یا کارت اعتباری است. یک معامله گر با گذاشتن مقدار کمی پول می‌ تواند مقدار زیادی از آن مقدار را بازگرداند.


MARGIN CALL

یک توصیه از یک کارگزار فارکس به یک دارنده حساب است که به دارنده حساب می‌ گوید که باید پول بیشتری به حساب خود وارد کند. و حساب و پوزیشن او به طور خودکار بسته خواهد شد. یک margin call به این صورت صادر می‌ شود که زیان‌ ها در یک پوزیشن به کل مقدار حساب سپرده شده در حساب نزدیک می شود.


MARKET REACTION

واکنش بازار – واکنش بازار یک دوره پایدار از نوسانات و یا حرکت هدایتی قوی است که از یک رویداد خبری و یا انتشار خبر اقتصادی مرتبط پیروی می‌ کند.


MARKET SENTIMENT

احساس بازار –  به حالت کلی بازار به عنوان یک کل یا به یک ارز خاص اشاره می‌ کند. احساسات بازار می‌ تواند صعودی (مثبت)، نزولی (منفی) یا نامشخص باشد.


MONETARY EASING

کاهش پولی – پول یک نوع مداخله ارزی است که در آن بانک مرکزی کشورها نرخ بهره را به طور مصنوعی پایین نگه می‌ دارد یا تامین مالی را با انجام خریدهای بازار آزاد از بدهی مستقل خود گسترش می‌ دهد.


MONETARY POLICY

سیاست پولی – سیاست پولی به همه استراتژی‌ های مورد استفاده توسط یک بانک مرکزی برای کنترل میزان پول در اقتصاد و ارزش آن پول اشاره دارد. سیاست پولی معمولا با هدف ایجاد یک وضعیت اقتصادی است که در آن رشد با ثبات متعادل می‌ شود. سیاست پولی معمولا به تغییرات در عرضه پول به منظور تاثیر گذاری بر نرخ بهره و اقتصاد بستگی دارد.


MOVING AVERAGE

میانگین متحرک – ابزاری تکنیکال است که به معامله گران کمک می‌ کند روند کلی رفتار قیمت را مشاهده کنند.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”N” tab_id=”1563777782914-6219eb74-91bf”][vc_column_text]

NEW ZEALAND DOLLAR (NZD)

دلار نیوزلند NZD – دلار نیوزیلند، واحد پول رسمی نیوزیلند است. دلار نیوزیلند، اگر چه در معامله گری محبوب است، به طور کلی یک ارز قوی محسوب نمی‌ شود.


NOISE

نویز به نوسانات حجم و قیمت ناشی از رویدادهایی اشاره دارد که مربوط به احساسات عمومی بازار است.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”O” tab_id=”1563777783779-3ac88ebc-7866″][vc_column_text]

ONE CANCELS THE OTHER ORDER (OCO ORDER)

ترکیبی از دو سفارش  معوق برای یک جفت ارز رایج است. اجرای یکی از دستورها منجر به لغو دیگری می‌ شود. یک دستور OCO می‌ تواند برای وارد کردن یک معامله به کار رود که در آن حرکت قوی مورد انتظار است، اما مسیر مشخص نیست.


OFFSETTING POSITION

پوزیشن جبران – پوزیشن جبران به معاملاتی بر می گردد که در آن مقادیر مساوی از ارز یکسان خریداری و در دو معامله مختلف فروخته می‌ شوند. برای مثال، یک معامله گر می‌تواند USD / JPY را بخرد و سپس EUR/USD را بفروشد. تا زمانی که این مواضع یکسان باشند، خرید دلار آمریکا در اولین بار با فروش دلار آمریکا در دوم جبران خواهد شد. پوزیشن های جبرانی می‌ توانند به معامله گر کمک کنند تا جفت ارزهایی ایجاد کنند که معمولا با استفاده از یک ارز واسطه موجود نیستند.


OPEN POSITION

پوزیشن باز – پوزیشن باز یک معامله ارز است که مستقر نشده است. یک پوزیشن باز ارزشی دارد که براساس ارزش‌ های بازار فعلی برآورد می‌ شود، اما این مقدار تا زمانی که پوزیشن بسته و تسویه شود، محقق نخواهد شد. ارزش یک پوزیشن باز ممکن است بین زیان‌ ها و دستاوردهای خیلی زیادی قبل از بسته شدن پوزیشن متغیر باشد. نظم یک دستور مجموعه‌ ای از دستورالعمل ارسال‌ شده توسط یک معامله گر به یک کارگزار است. یک سفارش به کارگزار خواهد گفت که معامله گر چه مقدار می خواهد بخرد یا بفروشد، و همچنین هر شرایط خاص مربوط به اجرای سفارش را بیان می کند.


ORDER

یک “سفارش” مجموعه ای از دستورالعمل های ارسال شده توسط یک معامله گر به یک کارگزار است. “سفارش” به کارگزار خواهد گفت چه مقدار از یک جفت ارز که معامله گر مایل به خرید یا فروش است، و همچنین هر شرایط خاص مربوط به اجرای سفارش.


OVERHEATED ECONOMY

اقتصاد دو آتیشه- یک اقتصاد بیش از حد داغ یک وضعیت اقتصادی است که معمولا با سیاست پولی سست در طول یک دوره زمانی طولانی ایجاد می‌ شود. معمولترین نوع اقتصاد دو آتیشه، زمانی اتفاق می‌ افتد که یک کشور نرخ بهره را به مدت چند ماه یا سال به شدت پایین نگه می‌ دارد و منجر به وفور اعتبار و گسترش سریع تامین مالی می‌ شود.


OVERTRADING

زمانی اتفاق می‌ افتد که یک معامله گر فارکس از طرح معاملاتی منحرف می‌ شود و شروع به باز و بسته کردن پوزیشن براساس احساسات می‌ کند. Overtrading معمولا ناشی از اضافه‌ باری اطلاعات و یا بیزاری از ضرر است. بهترین راه‌ حل برای overtrading این است که معامله گری را متوقف کرده و از کامپیوتر دور شوید.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”P” tab_id=”1563777784572-b3fa92de-6cdf”][vc_column_text]

PENDING ORDERS

سفارش معوق – سفارش معوق فرمانی است که وارد پلتفرم معاملاتی شده‌ است، اما تا زمانی که شرایط خاصی برآورده نشود اجرا  نخواهد شد. سفارش معلق اجازه می‌ دهد تا معامله گران فارکس پوزیشن را با مقدار نسبی امنیت ترک کنند و بدانند که اگر معامله به شرایط آغازگر برسد، این فرمان اجرا خواهد شد.

رایج‌ ترین نوع سفارشات معوقه عبارتند از: خرید و فروش محدود، خرید و فروش توقفی ، حد ضرر و حد سود


PIP

PIP = price interest point نقطه سود قیمت یک واحد اصلی در معامله گری فارکس است که برای اندازه‌ گیری تغییر ارزش در یک جفت ارز استفاده می‌ شود.


PRICE ACTION

رفتار قیمت – به تغییر در ارزش یک جفت ارز طی یک دوره زمانی اشاره دارد.


PRIMARY TREND

گرایش اولیه – گرایش اولیه به سمت کلی بازار یک جفت ارز طی یک دوره زمانی طولانی اشاره دارد.


PROFESSIONAL FOREX TRADER

معامله گر حرفه‌ ای – یک معامله گر حرفه‌ ای فارکس فردی است که اکثر درآمد خود را از معاملات ارز کسب می‌ کند.


PROFIT TAKING

سود بردن – سود بردن به وقفه در یک روند قوی اشاره دارد که برخی معامله گران را به خاطر برنده شدن در پوزیشن های برد نشان می‌ دهد.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Q” tab_id=”1563777785306-3bf34139-8982″][vc_column_text]

QUOTE CURRENCY

واحد پول رایج – عبارت است از واحد پول رایج در یک جفت ارز. در معاملات ارز، همه ارزها با هم جفت می‌ شوند.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”R” tab_id=”1563777786777-f194ff9a-9fc0″][vc_column_text]

RANGING MARKET

بازار رنج – مخالف بازار روند دار است که جهت ثابتی را حفظ می‌ کند. یک بازار رنج به صورت صاف بین مقاومت و حمایت حرکت می کند.


RBA

The Reserve Bank of Australia = RBA

بانک مرکزی استرالیا


REALIZED LOSS

ضرر محقق شده – ضرر در معامله و یا پوزیشن بعد از بسته شدن آن است.


REALIZED PROFIT

سود تحقق یافته – سود در پوزیشن یا معامله بعد از بسته شدن آن است.


RECESSION

رکود – بحران اقتصادی، رکود طولانی در سلامت اقتصادی یک کشور است. معیار عمومی برای رکود اقتصادی در حال کاهش یا رشد تولید ناخالص داخلی برای دو یا چند بخش متوالی است.


RSI

شاخص مقاومت نسبی RSI – یک شاخص تجزیه و تحلیل تکنیکال است که از ضرر و سودهای روزانه برای تعیین زمان اشباع خرید یا فروش در ارز استفاده می شود.


RESERVE CURRENCY

ارز ذخیره –  به سرمایه‌ های خارجی اشاره دارد که موسسات مالی و بانک‌ های مرکزی به دنبال اهداف تجاری و مداخلات ارزی هستند.


RETAIL FOREX MARKET

بازار خرده‌ فروشی – بازار خرده‌ فروشی به فعالیت‌ های تجاری همه بازرگانان، شرکت‌ ها، سرمایه گذاران و سازمان‌ های دیگر اشاره دارد.


REVERSAL PATTERN

الگوی معکوس – یک شکل‌ گیری در چارت است که قبل از تغییر در روند پیش می آید.


RISK CAPITAL

سرمایه ریسک – سرمایه ریسک پولی است که یک فرد برای کسب سود مالی آماده می کند.


RISK MANAGEMENT

مدیریت ریسک – مدیریت ریسک به این فرآیند اشاره دارد که یک معامله گر فارکس از طریق کنترل خسارات کلی در یک معامله یا حساب عمل می کند.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”S” tab_id=”1563777787521-8be1f42b-60d0″][vc_column_text]

SAFE HAVEN CURRENCY

ارز ایمن –  یک ارز است که سرمایه گذاران و معامله گران بر این باورند که به اندازه کافی ثبات دارد که ارزش خود را در مقایسه با سایر ارزها در زمان عدم قطعیت اقتصادی، تورم و دیگر اشکال بحران حفظ کند.


SCALPING

روشی برای معامله گری فارکس است که در آن معامله گر سعی دارد از نوسانات کوچک در ارزش یک جفت ارز سود ببرد. scalping معمولا به یک معامله گر نیاز دارد تا معاملات زیادی انجام دهد که اغلب آن‌ها فقط برای مدت کوتاهی باز خواهند بود.


SECONDARY TREND

روند ثانویه –  به جنبش‌ های بازار کوتاه‌ مدت اشاره دارد که از گرایش اولیه منحرف شده‌ اند، به طور موقت یک جفت ارز در جهت مخالف قرار می‌ گیرد.


SELL LIMIT ORDER

سفارش فروش محدود-  یک سفارش معاملاتی فارکس است که یک پوزیشن فروش جدید را باز می‌ کند یا به پوزیشن فروش موجود اضافه می‌ کند وقتی که یک سطح قیمت از پیش تعیین‌ شده نقض می‌ شود.


SENTIMENT ANALYSIS

تحلیل احساسی –  یک نوع آنالیز فارکس است که بر شناسایی و اندازه‌ گیری وضعیت روانی کلی همه شرکت کنندگان در بازار تمرکز دارد.


SHORT POSITION

پوزیشن فروش – به معامله ای اشاره دارد که در صورتی که یک ارز خاص به ارزش مرتبط با ارز دیگر کاهش یابد، معامله گر سود خواهد برد.


SHORT TERM TRADER

معامله گر کوتاه مدت- یک معامله گر کوتاه‌ مدت یک معامله گر ارز است که در طول روز وارد معامله می شود و از آن خارج می‌ شود. دو نوع معامله گر کوتاه‌ مدت وجود دارد:

معامله گران روز: این نوع معامله گر می‌ تواند برای چند دقیقه یا چند ساعت یک پوزیشن داشته باشد، اما کم‌ تر از یک روز.

Scalpers : این نوع معامله گر معمولا کم‌ تر از یک ساعت در پوزیشن خود قرار می‌ گیرد و اغلب کم‌ تر از ۵ دقیقه است.


SIMPLE MOVING AVERAGE (SMA)

میانگین متحرک ساده SMA :یک ابزار تجزیه و تحلیل تکنیکال است که توسط معامله گران فارکس برای خلاصه کردن رفتار قیمت یک جفت ارز طی یک دوره خاص استفاده می‌ شود. میانگین متحرک ساده با افزودن قیمت بسته شدن و تقسیم آن به تعداد دوره‌ ها محاسبه می‌ شود.


SLIPPAGE

تفاوت بین قیمت مورد انتظار معامله گر با قیمت واقعی انجام معامله می باشد.


SOCIAL TRADING

معامله گری اجتماعی – زمانی است که گروهی از معامله گران معاملات خود را در زمان واقعی، معمولا بر روی یک پلت فرم مبتنی بر وب، به اشتراک می‌ گذارند.


SPECULATOR

فردی است که با امید به جمع‌ آوری بیش از میانگین پاداش‌ ها، بیش از میانگین ریسک را به خود اختصاص می‌ دهد.


SPIKE

یک حرکت معمولی نسبت به حرکت قیمت یک جفت ارز اشاره دارد. SPIKE می‌ تواند به سمت بالا یا پایین در جهت باشد.


SPREAD

تفاوت بین قیمت عرضه و قیمت تقاضا است. این spread به صورت PIP نشان داده می‌ شود.


SPREADBETTING

نوعی گمانه‌ زنی است که شامل شرط‌ بندی بر روی حرکت قیمت یک جفت ارز بدون خرید و فروش لات آن است.


STOP LOSS ORDER

سفارش حد ضرر –  یک سفارش بازار فارکس است که برای بستن خودکار یک معامله زمانی که کم‌ تر از حد معینی سقوط کرده‌ است، طراحی شده‌ است.


SWING TRADER

معامله گر نوسان –  نوعی از معامله گر فارکس است که تلاش می‌ کند از روند کوتاه تا متوسط در رفتار قیمت یک جفت ارز سود ببرد. یک معامله گر نوسان عموما در یک بازه زمانی طولانی‌ تر نسبت به معامله گر کوتاه‌ مدت کار می‌ کند.


SWISSY

یک اصطلاح عامیانه برای فرانک سوئیس CHF است. در استفاده منظم از آن، به جفت ارز فرانک سویس در مقابل دلار آمریکا اشاره دارد. این جفت ارز اغلب به عنوان یک ارز پایدار در مقایسه با واحد پول کشورهای دیگر دیده می‌ شود.


SYSTEMATIC RISLK

ریسک سیستماتیک اشاره به ریسک‌ هایی دارد که بخش اجتناب‌ ناپذیری از بازار هستند و نمی‌ توانند حذف شوند. ریسک سیستماتیک به رویدادها و وقایعی اشاره دارد که بر بازار به عنوان یک کل تاثیر می‌ گذارند. ریسک‌ های سیستماتیک در معاملات فارکس شامل جنگ‌ ها، بحران‌ های مالی و غیره است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”T” tab_id=”1563777839184-b30df986-ee9b”][vc_column_text]

TAKE PROFIT ORDER

یک سفارش حد سود (T / P) یک سفارش معاملاتی فارکس است که زمانی که یک سطح از پیش تعیین‌ شده به دست آید، بسته می‌ شود. سفارش سود بردن معمولا به عنوان تعداد خاصی از pips یا سطح قیمت وارد می‌ شود. اگر جفت ارز به این سطح برسد، سود پایان می‌ یابد و پوزیشن با سود بسته می‌ شود.


TECHNICAL ANALYSIS

تحلیل تکنیکال – تحلیل تکنیکال مطالعه تغییرات تاریخی در رفتار قیمت به منظور شناسایی الگوهای قابل‌ پیش‌ بینی است. تحلیل تکنیکال به شدت وابسته به ترسیم و شناسایی اشکال نمودار است.


THIN MARKET

بازار نازک  – به وضعیتی اشاره دارد که در آن یک جفت ارز، تعداد نسبتا کم قیمت را دریافت و پیشنهاد می‌کند.


TIME FRAME

چارچوب زمانی – به دوره‌ ای اشاره دارد که یک معامله گر فارکس انتخاب می‌ کند که در آن کار کند. فریم زمانی در فارکس می‌ تواند شامل چند ثانیه، دقیقه، ساعت، روزها و یا چند ماه باشد.


TRADING DESK

میز تجاری –  یک بخش در درون یک موسسه مالی است که به خرید و فروش یک نوع خاص از سرمایه‌ گذاری اختصاص دارد. میز معاملات فارکس در یک موسسه مالی گاهی میز تجارت ارز نامیده می‌ شود.


TRADING INDICATOR

اندیکاتور معامله گری –  هر داده یا مجموعه‌ ای از نقاط داده‌ ای است که به یک معامله گر برای پیش‌ بینی حرکت آینده یک جفت ارز یا ارز کمک می‌ کند.


TRADING JOURNAL

دفتر معامله گری – یک رکورد از تمامی معاملات است که تاجر ارز می‌ سازد. ورودی ها در یک ژورنال تجاری معمولا پوزیشن ها (خرید یا فروش)، اندازه پوزیشن و نتیجه معامله و زمانی که بسته می شود (سود یا زیان) را توصیف می‌ کنند.


TRADING PLAN

طرح معاملاتی– یک سند رسمی است که استراتژی یک معامله گر فارکس از جمله سیستم معاملاتی، مدیریت ریسک، قوانین معاملات، مدیریت پول و بسیاری از جزئیات دیگر را مشخص می‌ کند.


TRADING PSYCHOLOGY

روان‌شناسی معامله گری– به همه انگیزه‌ های انسانی که تاثیری در بازار فارکس دارند، اشاره می‌ کند.


TRADING STRATEGY

استراتژی معامله گری– یک استراتژی معامله گری مجموعه‌ ای از قواعد تعریف‌ شده می‌ باشد که به یک معامله گر گفته می‌ شود چگونه وارد یک پوزیشن معاملاتی شود. استراتژی معاملاتی فارکس معمولا حول یک سبک خاص است.


TRAILING STOP LOSS

حد ضرر trailing – یک سفارش معاملاتی فارکس است که پوزیشن شکست را در زمانی که تعداد معینی از pips را از نرخ فعلی جابجا می‌ کند، می‌ بندد. نرخ سفارش عبارت است از نرخ ورود (قیمت خرید یا فروش) زمانی که معامله در ابتدا قرار داده می‌ شود، اما با عملکرد قیمت این معامله حرکت می‌ کند. اگر یک حد ضرر TRAILING بر روی یک پوزیشن خرید تنظیم شود، تعداد pips همچنان که رفتار قیمت صعود می‌ کند ثابت باقی می‌ ماند، اما سطح حد ضرر واقعی با رفتار قیمت افزایش خواهد یافت.


TREND

روند – یک حرکت هدایتی مستمر در قیمت یک جفت ارز است.[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”U” tab_id=”1563778758461-d926b289-d88e”][vc_column_text]

U.S PRIME RATE

نرخ اصلی آمریکا –  نرخ بهره معیاری برای وام‌ هایی که توسط بانک‌ های ایالات‌متحده صادر شده‌ است، می‌ باشد.


U.S TREASURY

وزارت خزانه‌ داری آمریکا –  بخشی از دولت ایالات‌ متحده آمریکا است که مسئول ایجاد واحد پول آمریکا می‌ باشد.


UNEMPLOYMENT REPORT

گزارش بیکاری – گزارش بیکاری یک انتشار اقتصادی اساسی است که نرخ بیکاری کشورها را در دوره زمانی گذشته و تغییر آن از دوره‌ های قبلی بیان می‌ کند.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”V” tab_id=”1563777840187-36aec488-e707″][vc_column_text]

VOLATILITY

نوسان؛ بی‌ثباتی – معیاری است از میزان تغییر در ارزش یک واحد پول، یک جفت ارز یا بازار فارکس به عنوان یک کل. بی‌ ثباتی بیشتر زمانی رایج است که یک ارز شاهد تغییرات شدید در ارزش در مقایسه با بسیاری از ارزهای دیگر در بازار  باشد.


VOLUME

حجم –  معیاری برای ارزش کلی یک حرکت بازار است. حجم مورد استفاده برای اندازه‌ گیری قدرت یا ضعف یک روند خاص مورد استفاده قرار می‌ گیرد.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”W” tab_id=”1563777841072-62339ced-f24d”][vc_column_text]

WEEKLY CHART

چارت هفتگی –  یک چارت است که نشان‌ دهنده رفتار قیمت یک جفت ارز در فواصل یک هفته است.


WHIPSAW

یک اصطلاح عامیانه برای هر حرکت تند در رفتار قیمت است که به سرعت با حرکت برابر یا بزرگ‌ تر در جهت مخالف دنبال می‌ شود.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”X” tab_id=”1563777841827-5ed4fcd4-e143″][vc_column_text]

Xenocurrency

پولی که در بازارهای خارجی خارج از مرزهای داخلی تجارت می شود. “Xeno” یک پیشوند به معنی عجیب و غریب یا خارجی است.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Y” tab_id=”1563777842681-26e0f5f6-d25b”][vc_column_text]

Yard

اصطلاح عامیانه برای یک میلیارد دلار.


[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Z” tab_id=”1563777843698-a311a8c3-a083″][vc_column_text]

ZOMBIE CURRENCY

پول زامبی – یک واحد پول رایج است که دیگر به عنوان واحد پول اصلی معاملات مورد استفاده قرار نمی‌ گیرد. پول زامبی زمانی ایجاد می‌ شود که تورم شدید رخ می‌ دهد و مردم شروع به استفاده از واحد پول کشورهای دیگر و یا کالاهای خاص به عنوان اساس تجارت می‌ کنند.


Zero Coupon Bond

یک اوراق قرضه که بدون بهره پرداخت می شود. این نوع اوراق قرضه ابتدا با تخفیف به ارزش بازپرداخت آن ارائه می شود.


ZEW Economic Expectations

یک شاخص پیشرو سلامت اقتصادی بر اساس سرمایه گذاران و تحلیل گران مورد بررسی قرار گرفته شده است. این نظرسنجی از پاسخ دهندگان خواست تا چشم انداز اقتصادی ۶ ماهه کشور را ارزیابی کنند. انتشار بالای ۰٫۰ نشانگر خوش بینی است، در حالی که انتشار زیر ۰٫۰ به معنای بدبینی است.

اهمیت:
این شاخص شرایط اقتصادی جاری را در ساختن چشم انداز ۶ ماهه در بر دارد. از آنجا که سرمایه گذاران و تحلیل گران در مورد شرایط اقتصادی بسیار آگاه هستند، تغییر در احساسات آنها می تواند پیش بینی قابل اعتماد از فعالیت های اقتصادی آینده باشد.

تاثیرات بازار:
اگر انتشار آمار فعلی، بهبودی از رقم گذشته باشد یا بهتر از پیش بینی باشد، می تواند تاثیر مثبتی بر اقتصاد جامعه داشته باشد.


ZEW Survey

زمان انتشار: ۹:۰۰ (GMT)؛ ماهانه، در نیمه اول ماه مشابه.

منبع گزارش: مرکز تحقیقات اقتصادی اروپا

آدرس وب: http://www.zew.de/en

آدرس انتشار: http://www.zew.de/en/publikationen/Konjunkturerwartungen/Konjunkturerwartungen.php3


[/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_tour][/vc_column][/vc_row]