مصاحبه تصویری نایل فولر

آوازه موفقیت های نایل فولر معامله گر موفق بازارهای فارکس در همه جا پیچیده است.

در زیر ویدئو مصاحبه با این معامله گر موفق که توسط فارکس یار ترجمه و زیر نویس گردیده است آورده شده است.

 

 

متن مصاحبه

(مک فی): سلام من استوارت مک‌ فی ام و اینجا در خدمت نایل فولر هستم. نایل متشکرم که امروز با ما هستی.

(نایل فولر): متشکرم که مرا دعوت کردی، من هم بسیار خوشحالم که در خدمت شما هستم.

(مک فی): چند دقیقه وقت بگذاریم و با هم درباره ینش‌ های معاملاتی تو صحبت کنیم من و تو چند سالی هست که همدیگر را می شناسیم و من می دانم که تو ۲۴ سال سن داری و پنج یا شش سال است که بطور فعال مشغول انجام معاملات هستی و این را می دانم چون من و تو درباره همه چیز صحبت می کنیم. می دانم تو سهام معامله نمی کنی؛ می توانی کمی درباره اینکه چه معاملاتی انجام می دهی اطلاعاتی به ما بدهی؟

(نایل فولر): بطور خلاصه، به مواردی نگاه می کنم که نقدشونده هستند و حرکات قیمت زیادی دارند و لحظه ای که حرکات زیادی ندارد و فقط در حال افت است را مشاهده می کنم و بالا و پایین رفتن ارز که همیشه نقد شونده هستند و از بازار پر نوسان و فراریت خوبی برخوردارند و می دانم هر موقع که بخواهم می توانم وارد بازار شوم یا از آن خارج شوم یا احتمالا در طول آخر هفته موضع معاملاتی خود را نگه دارم بدون ریسک و متوقف شدن و لغزش قیمت.

بنابراین معمولا ارز  آیتم مطلوبی است،و به خوبی می توان سیستمی را بر اساس آن توسعه داد، باید بگویم ارز یک بازار محبوب است می توان گفت درکنار شاخص سهام فیوچرزها (قراردادهای آتی) محبوبترین است و احتمالا از سی‌ اف‌ دی‌ های (قرارداد تفاضل) مستقیم روی هر سهم اجتناب می کند زیرا لوریج های بالا می توانند مشکل ساز باشند.

اگرچه بازار ارز لوریج‌شده است با این حال می دانید که باید مارجین قابل قبولی را کنار بگذارید اما با قاطعیت می گویم که در این لحظه با بازارهایی که داریم بهتر است از کالاهای دارای لوریج بالا فاصله بگیریم و می دانم که تو هم با این موضوع موافق هستی.

(مک فی): بسیار خب،من می دانم که تو بطور یکنواخت در حال معامله بوده ای، منظورم این است که تو بطور فعال به مدت پنج یا شش سال معامله می کردی، و واضح است که در مسیر خود خیلی چیزها را یاد گرفته ای، به نظر تو چه چیزی می تواند، مولفه کلیدی باشد که وجود آن مولفه کلیدی باعث می شود کسی را معامله گر موفقی بدانی؟

(نایل فولر): کار را ساده نگه دارید، داشتن قوانین تعیین شده قوانین واضح و تعریف شده برای ورود و خروج از معامله، بزرگترین مشکلی که معامله گران با آن مواجه هستند، یافتن سیستم و روش خاص خودشان است. باید بگویم سیستم را فراموش کنید و درباره کلمه شیوه (متد) و قانون تعیین شده فکر کنید.

بنابراین شیوه و قانون تعیین شده تنها روشی برای مشاهده بازار است مردم باید دست از مشاهده و پیروی از اینترنت و کتاب ها و جستجوی مربی برای آموزش و سیستم مکانیکی و بدون تفکر معاملات بردارند.

به نظر من ما راهی را برای مشاهده بازار و راهی برای توسعه درک احساسی درباره نمودار و برقراری ارتباط با بازار مطلوب خود یاد می گیریم.

حدس می زنم کاری که مردم در سراسر اینترنت انجام می دهند، تبلیغ سیستم های معاملاتی برای تمام بازارهای متفاوت است در حالی که همه سه ابزار مشخص را معامله می کنند: یورو، دلار سوئیس، و دلار ین.

و من عاشق این بازارها هستم و آنها را روی دسکتاپ خود قرار می دهم و شیوه و راهی برای مشاهده این بازارها توسعه می دهم بنابراین باید بگویم راه موفق بودن این است که تمرکز کنید، قوانین خود را یادداشت کنید و به جای یک سیستم یک شیوه (متد) ایجاد کنید.

(مک فی): بسیار خب، و اولین کلمه ای که به زبان آوردی کار را ساده نگه داریم بود؛ کار را ساده نگه دارید و از اندیکاتورها روی نمودار و فرمول های جادویی اجتناب کنید.

(نایل فولر): و می دانم افراد زیادی هستند که درست برعکس این را تبلیغ می کنند.

(مک فی): تو می خواهی فقط اساسا به قیمت و داده های قیمت نگاه کنی و طرفدار این روش هستی!

(نایل فولر): اگر بخواهید حرکات قیمت (پرایس اکشن) کار کنید اطلاعات زیادی روی اینترنت پیدا نخواهید کرد. مطالب زیادی از جستجو اینترنتی برای حرک قیمت، و تقاطع (کراس‌آور) میانگین متحرک پیدا نمی کنید، در حالی که مطالب زیادی وجود دارد، بنابراین ساده نگه داشتن کار با یک قانون نمودار قیمت به خوبی نتیجه می دهد.

(مک فی): بسیار خب، این مولفه کلیدی بود که برای تو کار می کند، به نظر تو بزرگترین اشتباهاتی که معامله گران انجام می دهند چیست؟

(نایل فولر): به نظرم بزرگترین اشتباه نداشتن توقف زیان (استاپ لاس) است، اگر از یک کارگزار بپرسی. اما برای من، مردمی که من با آنها صبحت می کنم چون من در حال حاضر موفق هستم، دانستن اشتباهات من در این لحظه دشوار است با وجود اینکه می دانم من هم اشتباهاتی دارم. مردمی که از طریق وب سایت سراغ من می آیند نگاه بسیار عمیقی به بازار دارند. آنها بیش از حد کار را برای خود پیچیده می کنند و آن را خراب می کنند و تغییر می دهند؛ و به آنچه دارند باور ندارند بنابراین ممکن است اینجا بتوانم برخی موارد درباره سیستم را به آن ها یاد بدهم، ببخشید منظورم شیوه (متد) بود کنار کذاشتن این واژه از ذهن سخت است. و در حالی که ممکن است پنج معامله متوالی سود کنند ممکن است پنج معامله متوالی زیان کنند و بعد نمی خواهند آن را دنبال کنند.!

(مک فی): بله بدون شک

(نایل فولر): و نمی گویم بدون بک تست بسیار! زیرا در این صورت ما دوباره درحال تایید یک سیستم مکانیکی بدون تفکر خواهیم بود. تا موقعی که چیزی منطقی وجود داشته باشد که می توانم آن را به کسی یاد بدهم با این حال آنها به خانه می روند و دقیقا برعکس چیزی که گفتم را انجام میدهد و این درواقع باور داشتن به شیوه شخصی خودتان است و باور به آنچه یاد می گیرید، و آنچه در زمان شخصی خودتان یاد می گیرید، بنابراین سعی کنید کار را ساده نگه دارید، برنامه و شیوه ای برای خود توسعه دهید و سپس آن را باور داشته باشید، خودباوری

(مک فی): بنابراین می گوییم که شیوه ای دارید که پنج معامله سودآور متوالی دارند و بعد پنج معامله زیان آور متوالی و سپس اعتقادشان را به آن شیوه از دست می دهند.

(نایل فولر): تعجب خواهی کرد اگر بگویم چه تعداد از مردم به من ایمیل می دهندکه اوضاشان عالی است و بعد هنگامی که زیان می کنند ناگهان کلا از صفحه روزگار کنار می روند

(مک فی): به نظر خودت تا به حال دچار این وضع شده ای، موقعی که  اعتقاد خودت را به رویکرد یا شیوه ای از دست داده باشی؟

(نایل فولر): بله من هم احساسات و این حالت روانی را هر هفته موقعی که در معامله زیان می کنم تجربه می کنم و هیچ کسی را نمی شناسم که بتواند در مقابل این احساسات مقاومت کند.

موقعی که زیان می کنید، وقتی که به کازینو می روید و برد بزرگی دارید، حسابی خوشحالید، و هنگام باخت دقیقا احساسات برعکسی را تجربه می کنید و نوعی هیجان شدید را تجربه می کنید؛ و این احساسات وابسته است به مسائلی که روانشناسان از آن صحبت می کنند؛ مثل بازگشت به کودکی و مشاهده تمام این مسائل پیچیده ای که در ذهن شما اتفاق افتاده، که ناشی از مشکلات پولی در گذشته شما بوده و ممکن است ذهن شما زیان را به بدهی یا ازدواج یا قطع رابطه یا کسب و کار ربط بدهد، اما زیان بهای اجرای معاملات است. زیان نیز قسمتی از معامله است و نمی توان احساس را حذف کرد بلکه باید آن را مدیریت کرد. بنابراین این موضوع نکته کلیدی شماست که دقیقا می دانید.

(مک فی): چه احساسی دارید؟ و چرا چنین احساسی دارید؟ و آیا قادر هستید که فراتر از این احساس را ببینید؟

(نایل فولر): بله درست مثل توقف در چراغ قرمز، و قوانین چهارراه هنگامی که دچار زیان می شوید و احساسات ایجاد می شوند می دانید که باید چه کار کنید، شما برنامه ای برای مواجهه با احساس خود دارید. خب، برای من برنامه این است که صفحه کامپیوتر را خاموش کنم و به سراغ تماشای یک فیلم بروم یا بروم گلف بازی کنم. یا هر کاری که می خواهید که انجام بدهید، البته نه اینکه حتما مثل من گلف بازی کنید. من مطمئن هستم که مردم راهی برای تخلیه استرس دارند که نکته دیگری را به یاد من می آورد: برای خود یک روش تخلیه استرس و آرام شدن داشته باشید. کار دیگری برای انجام دادن داشته باشید، نمی توان فقط جلوی صفحه مانیتور نشست و تمام وقت معامله کرد

(مک فی): درست است، نمی توان این کار را کرد؟!

(نایل فولر): تو که نمی خواهی چنین معامله گری باشی؟

(مک فی): نه، نه به هیچ وجه؛ درنهایت، بسیاری از مردم مایلند که وارد معاملات شوند، ما درباره اندیکاتورها و تنظیمات مختلف در آنجا صحبت می کنیم.
می توانی کمی درباره روش ورود به معاملات خود و روش‌ شناختی خود صحبت کنی؟

(نایل فولر): بله حتما.

(مک فی): موارد کلیدی که جستجو و دنبال می کنی.

(نایل فولر): بله من حرکات قیمت (پرایس اکشن) را مشاهده می کنم؛ اما حرکات قیمت در واقع مطالعه قیمت خام است و تمام قوانین ورود و خروج من براساس نمودارهای روزانه چارچوب زمانی است که در سطح بالا هفتگی می باشد و گاهی در سطح پایین در حد یک ساعت تا دویست و چهل دقیقه است و از نمودارهای درون یک روز اجتناب می کنم.

و آنچه می خواهم مشاهده کنم شناسایی روندهای کوتاه مدت با استفاده از حرکات روند متقابل است که درون این روندها وجود دارد.

سیگنال های حرکات قیمتی را مشاهده می کنم؛ موارد زیادی برای فهرست کردن وجود دارد اما اجازه بدهید که بگویم یک برنامه معاملاتی، دارای ۱۰ ستاپ معامله  انحصاری براساس حرکات قیمت دارم.

من ریسک خودم را در بازار تعریف می کنم. هدف خودم را تعریف می کنم و سناریوهای ریسک سود خودم را تعریف می کنم، که اگر محقق شوند آنگاه وارد معامله می شوم و هنگامی که توقف های تنظیم شده یا اهداف فرا می رسند از معامله خارج می شوم.

(مک فی): به دنبال چه نوع سودی نسبت به ریسک  هستی؟

(نایل فولر): حداقل دو به یک ولی به سه یا چهار برابر امیدوارم که بدیهی است که با داشتن ترمز یا توقف زیان می توان به آن دست یافت.

اجازه بدهید معامله شما ادامه پیدا کند، البته مقیاس‌ گذاری (اسکیلینگ) ورود و خروج از موضع معاملاتی را ترویج نمی کنم. البته اسکیلینگ ورودی (ورود مقیاس گذاری ‌شده به معامله) نسبت به اسکیلینگ خروج (خروج مقیاس گذاری شده) ارجحیت دارد.

بهتر است که موضع معاملاتی خود را حین گذار و تغییر سود حفظ کنید.

(مک فی): بسیار خب، اگر نتوانی احتمالا یک سطح ریسک یا هدف بالقوه را در آن معامله شناسایی کنی، در واقع نمی توانی این محاسبات ریسک-سود را انجام بدهی، آیا به هر حال وارد معامله می شوی؟

(نایل فولر): کاری که انجام می دهم، این است که ستاپ خواهم داشت و سطوح را شناسایی می کنم. و اگر ستاپی وجود دارد که نیازمند توقف زیان در محل خاصی است که در مدل مدیریت سرمایه نمی توانم معامله را به آن سطح برسانم، در غیر اینصورت معامله را انجام نمی دهم. و نکته دیگری که واقعا لازم است اشاره شود، این است که معامله گران تازه‌ کار نباید صرفا به هدف معامله کردن معامله کنند، همیشه فردایی هست و بازار همیشه بارها و بارها خودش را تکرار می کند، و فرصت دیگری برای معامله خواهید داشت.

(مک فی): بله، نباید معامله ای را انجام داد.

(نایل فولر): معامله را انجام ندهید و کار دیگری برای انجام دادن پیدا کنید زیرا این بازی یا ورزش نیست، این تجارت است.

(مک فی): بسیار خب، گپ کوتاه با هم داشتیم و می خواهم برای بینشهایی که درباره کار خودت ارائه کردی تشکر کنم؛ به نظرم  مردم می خواهند کمی راجع به خود تو بدانند و چه کاری انجام می دهی و اینکه آنها چه کاری می توانند انجام بدهند و چه مسیری بروند؟

(نایل فولر): خب، تمرکز اصلی من معاملات است، یک وبسایت آموزشی برای هدایت انگیزه های معامله ‌گران در سطح تازه‌ کار و پیشرفته دارم که بطور عمده به تحلیل حرکات قیمت و خطوط ستاپ می پردازد.

من ویدئوهای آموزشی تهیه می کنم و دوره های آموزشی دارم و همینطور انجمن هایی که همه می توانند برای صحبت درباره بازار آنجا جمع شوند.

آدرس وبسایت من هم www.LearntoTradeTheMarket.com هست.

(مک فی): نایل بابت وقتی که در اختیار ما گذاشتی متشکرم شنیدن صحبت های تو درباره روش انجام کار خوشایند و مفید بود.

(نایل فولر): متشکرم

 

مطالعه بیشتر