متاتریدر ۴ – امکانات معاملاتی جدید

نسخه فعلی پلتفرم معاملات به دلیل رابط کاربرپسند خود، تنوعی از ابزارهای تحلیل تکنیکال و زبان MQL4 یکپارچه برای توسعه اندیکاتورها و ربات‌ های معاملاتی، در سرتاسر جهان محبوبیت دارد. اجازه بدهید برای این انتخاب عالی به شما تبریک بگوییم و تور مختصری از امکانات نهایی نسل پنجم این پلفترم به شما ارائه کنیم.

معاملات بورس اوراق بهادار

پلتفرم جدید نه تنها به شما اجازه می‌ دهد که با سمبل‌ های فارکس معامله کنید بلکه امکان استفاده از ابزارهای بورس اوراق بهادار- Time & Sales [زمان‌و‌فروش] با حجم ها و سطوح سفارش گذاری واقعی، و همچنین دارای تنظیم دستی معاملات در عمق بازار و توسعه استراتژی‌های اسکالپر بر اساس دفتر سفارشات و نقدشوندگی نیز در این پلتفرم برای شما فراهم است.

این پلتفرم برای معامله گران مبتدی، دارای امکاناتی از قبیل تقویم اقتصادی همراه با توصیف مفصل هر یک از اندیکاتورها، و همینطور نمایش مستقیم برنامه زمانبندی رویدادها روی نمودار است. قابلیت های تقویم اجازه می‌ دهد پیگیری و تحلیل تغییرات اندیکاتورهای اقتصاد خرد ضروری را به‌طور مستقیم از برنامه MQL5 انجام دهید.

 

برنامه ها تا ۲۰ برابر سریع‌تر اجرا می‌شوند

MQL5 ازلحاظ سرعت اجرا با برنامه‌های کاربردی ++C قابل‌ مقایسه است، درحالی‌ که برنامه‌ های MQL5 بیست برابر سریع‌ تر از MQL4 اجرا می‌ شوند. این سرعت اجرا به‌وسیله اجرای آزمون‌ های استاندارد روی MQL4, MQL5 و ++C هرچقدر معیار سنجش پایین‌ تر باشد، زمان کمتری صرف اجرا می‌ شود و نتایج بهتری به دست خواهد آمد. آزمون‌ ها روی ویندوز ۱۰ (build 17763)، نسخه ۶۴ بیتی، e5-2630v4@2.20GHz، و حافظه : ۶۵۴۵۷ مگابایت اجرا شده‌ اند.

اگر توجه داشته باشیم که زمان اجرای عملیات غیر همزمان کمتر از یک میلی‌ ثانیه است، می‌ توانیم با اطمینان بگوییم، امکانات معامله الگوریتمی که MQL5 فراهم می‌ کند در گذشته تنها در اختیار افراد معدودی از معامله‌گران حرفه‌ای بود.

با نسل پنجم این پلتفرم نیازی به اتصال‌ های شخص ثالث برای اجرای پروتکل‌ ها نخواهید داشت.

به‌علاوه نیازی نخواهید داشت ترمینال‌ های خود را تا حد ممکن نسبت به کارگزاران بسته نگه‌ دارید.

تنها کافی است یک VPS کنار سرور معاملات بگیرید و ربات MQL5 سریع خود را به‌ طور مستقیم از ترمینال به آنجا بفرستید.

هزینه‌ های پایین شبکه، عمق بالای بازار [مدت‌زمان انتظار بسیار کوتاه برای اجرای سفارش]، نرخ‌ های به‌ روزرسانی شده، سفارش‌ گذاری غیر همزمان، چندین بار ارسال عملیات معاملاتی تسریع شده، ازجمله عوامل کلیدی معاملات الگوریتمی است.

 

آزماینده استراتژی چند-ریسمانی و شبکه ابری MQL5

پلتفرم جدید حداکثر فرصت‌ ها را برای آزمودن و بهینه‌ سازی استراتژی‌ های معاملات را برای معاملات الگوریتمی فراهم می‌ کند. در ادامه تنها چند مورد از مزیت‌ های اصلی آزماینده جدید ارائه‌ شده است:

  • آزمودن استراتژی‌ های شامل چند-دارایی که به‌ طور همزمان روی سمبل‌ های چندگانه معامله می‌ کند، درحالی‌ که تمام سوابق ضروری به‌طور خودکار از سرور معاملات دانلود می‌ شود. شبیه‌ سازی دقیق فضای معاملات امکان آزمودن صحیح استراتژی‌ های آربیتراژ [استفاده از اختلاف قیمت بازار]، معاملات جفتی و دیگر سیستم‌ های مشابه که نیازمند همزمان سازی تیک‌ ها، عمق بازار، قیمت‌ های OHLC و مقدار اندیکاتورها برای تمامی سمبل‌ های ضروری را فراهم می‌ کند.
  • آزمون روی تیک‌ های واقعی اجازه می‌ دهد استراتژی‌ ها را بر اساس تغییرات فوری قیمت توسعه دهید. تیک‌ ها برای تمامی سمبل‌ ها با دقت چند میلی‌ ثانیه بازتولید می‌ شوند، درحالی‌ که آزمون می‌ تواند در حالت اشکال‌ زدایی اجرا شود و حالت پروفایلینگ برنامه، امکان توسعه ربات‌ های معاملاتی کارآمد با سرعت‌ بالا را فراهم می‌ کند.
  • بهینه‌ سازی چند-ریسمانی از تمامی هسته‌ های کامپیوتر محلی که ترمینال روی آن نصب ‌شده، استفاده می‌ کند. برای سرعت هر چه بیشتر، به عامل‌ های شبکه ابری MQL5 وصل شوید و نتایج هزاران ساعت محاسبه را در ۳۰ دقیقه دریافت کنید.

گزارش‌ های پیشرفته و مصور سازی نتایج بهینه‌ سازی موجب تسهیل تحلیل داده‌ های به‌دست‌ آمده و جستجوی الگوها می‌ شود.

امکان  استفاده از نمودار بهینه‌سازی ۳D نیز فراهم‌ شده است. می‌ توانید تصویر نمودار را بزرگ یا کوچک کنید، و به زاویه دلخواه بچرخانید و مواردی ازاین‌ دست. نمودارها و پارامترهای معاملات، تصویر مفصلی از نتایج به‌دست‌ آمده از آزمون و بهینه‌ سازی را برای شما فراهم می‌ کند.

 

امکانات جدید را بررسی و در پلتفرم نسل پنجم معامله کنید!


مباحث بعدی در خصوص معاملات، نمودارها، MQL5، ابزارها و استراتژی تستر خواهد بود.

با ما همراه باشید. در خبرنامه فارکس یار عضو شوید تا اولین کسی باشید تا از انتشار مقالات جدید و رایگان فارکس یار مطلع می شوید


مبحث قبل  مبحث قبل: راهنمای کامل متاتریدر مبحث بعدی: ویژگی های معاملاتی

 

مطالعه بیشتر