تمام آنچه که شما برای شروع اسکالپینگ باید بدانید

مترجم
نسیم کافی زاده
ویراستار تخصصی
فارکس یار
شابک
تاریخ انتشار
۹ مرداد ۱۳۹۸
نویسنده
آدا کایرا
تعداد صفحه
69
12,500 تومان

یکی از چندین روشِ بیشمار در تجارت، اسکالپینگ می باشد.

اسکالپینگ، عمل ورود و خروج از موقعیت ها، چند دفعه در روز، و در طی حرکاتی با نوسان بالا، می باشد. به دلیل نقدینگی بالا در بسیاری از جفت ارزهای اصلی، اسکالپینگ در فارکس بسیار محبوب شده است.

امروزه با دسترسی به اینترنت پر سرعت، شرایطی برای اسکالپرها فراهم شده تا در عرض چند ثانیه، معاملاتی را انجام دهند.

چرا شما باید این کتاب را بخوانید

این کتاب، با مراحل بسیار ساده، به شما کمک می کند تا با یادگیری آنچه که شما باید درباره ی معاملات بدانید، شروع به معامله نمائید.

مخاطبانِ این کتاب، معامله گرانی هستند که تا حدی با اصطلاحاتِ متداولِ استفاده شده در معاملات فارکس آشنایی دارند. اگر شما کاملا  مبتدی هستید، نگران نباشید. ما مجموعه کتابها و مقالات خوبی در سایت “فارکس یار” داریم، تا سطح دانش معاملاتی شما را از مبتدی به متوسط و حرفه ای ارتقاء دهند.

مهارتهایی که در این کتاب به دست می آورید، تا آخر عمر با شما خواهند بود. هر چه که بیشتر معامله کنید، مهارت ها بیشتر در جهتِ شخصیت و نیازهای شما، بهینه سازی می شوند.

درباره کتاب

در ابتدای این کتاب به مفهومِ معامله (Trading)  پرداخته شده است. این مفهوم یک استراتژی مستقیم می باشد و درکِ آن آسان است. این همه ی آنچیزی است که برای شروع معامله، باید بدانید.

احتمالا در آینده، شما ممکن است استراتژی را به نحوی تنظیم نمائید که متناسب با شخصیتِ معاملاتی شما باشد. با این وجود، از نظر بنده ی حقیر، تا وقتی که بر مفاهیم این کتاب مسلط نشده اید، روشهای دیگر را امتحان نکنید.

بخش آخر این کتاب یک ایده ی کلی در مورد این موضوع به شما می دهد که چگونه انجام ۴ معامله در روز، تمامِ آنچیزی است که شما برای موفقیت به آن نیاز دارید. تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که براساس آنچه که در این کتاب یاد گرفته اید عمل کنید و بارها و بارها از آنها استفاده کنید.

آنچه در این کتاب خواهید آموخت:

 • مقدمه ای بر اینکه آیا شما باید اسکالپینگ را بررسی کنید؟
 • شناخت جفت ارزها
 • شناخت شرایط بازار
 • شناخت ساختار زمانی
 • شناخت سطح های حمایت و مقاومت
 • شناخت دامنه معاملاتی
 • شناخت استراتژی درست اسکالپینگ
 • شناخت ساختار فکری یک اسکالپر موفق

ذهن معامله گر

معامله در واقع خیلی ساده است. این مغز است که پیچیده است.

خیلی اوقات، مشکلات به خاطر تسلط بر استراتژی معاملاتی نمی باشند، بلکه این احساسات و یا ذهنیت (یا ساختار فکری) است که ما باید بر آنها مسلط شویم.

بنابراین، به دقت مراحل این کتاب را دنبال کنید.

اطلاعات و عملکردها برای موفقیت مهم هستند! وقتی که شما مفهوم را یاد گرفتید، از این روشها به طور روزانه استفاده کنید. شما باید در بازار شرکت کنید. این یعنی چگونه ماهیچه های مغز ما یاد می گیرند. تمرکزِ ما، با یادآوریِ آنچه که به طور فیزیکی در طول روز انجام داده ایم، افزایش می یابد.

خصوصیات اخلاقی یک اسکالپر

اسکالپرها امکان انتخاب های بسیاری در معاملات دارند. آنها می توانند به هر دو روش معامله کنند، یعنی در تمامِ نشستِ معاملاتی، خرید و فروش کنند.

اسکالپرها فرصت های زیادی برای کسب سود دارند. با این حال، این یک شمشیر دو لبه است. هر چقدر که شما بتوانید از بازار سود به دست آورید، می توانید در کوتاه مدت نیز  آنها را از دست بدهید.

بنابراین، آیا شما کسی هستید که یک معامله را برنامه ریزی می کنید، و یک برنامه ریزی  را معامله می کنید؟ اگر چنین باشد، این کتاب را بخوانید.

معرفی مختصر فصول کتاب

فصل اول

فصل اول اختصاص داره به یکسری خصوصیات اسکالپرها و اینکه آیا شما به طور کلی می توانید این خصوصیات را داشته باشید یا خیر؟ به عبارت دیگر آیا شما مناسب اسکالپر بودن هستید یا خیر؟

فصل دوم

در فصل دوم این کتاب به شناخت جفت ارزها پرداخته می شود: با مطالعه این فصل می توانید جفت ارزهای مناسب برای تجارت فارکس به روش اسکالپینگ را شناسایی نمایید.

فصل سوم

فصل سوم کتاب پی دی اف “آشنایی با شناخت شرایط بازار” است: شناخت شرایط بازار، مهمترین تصمیم در اسکالپینگ می باشد. این کار به اسکالپر کمک می کند تا استراتژی اسکالپینگ خود را به نحوی  تنظیم نماید که به بهترین نحو با بازار فعلی تناسب داشته باشد.

فصل چهارم

در فصل چهارم ساختار زمانی بازار مورد بررسی قرار میگیرد: اسکالپرها به انجامِ تعداد زیادی معامله، شهرت دارند. در یک نشست معاملاتی، یک اسکالپر می تواند به راحتی ۱۰ معامله انجام دهد.

در این فصل، ما ساختارِ زمانیِ صحیح را یاد می گیریم تا روند فعلی بازار را شناسایی کنیم. ما همچنین به این موضوع می پردازیم که  انجام معامله در کدام ساختار زمانی، برای یک اسکالپر بهتر می باشد.

فصل پنجم

فصل پنجم اختصاص دارد به شناخت سطوح حمایت و مقاومت: شناخت سطح های کلیدی مقاومت و حمایت، از مهارتهای حیاتی برای اسکالپرها می باشد. پرایس اکشن در این سطح ها برای ساختارهای زمانی پایین تر و بالاتر، نشان دهنده ی عرضه و تقاضا در بازار فعلی می باشد.

فصل ششم

در فصل ششم دامنه های معاملاتی شناخته می شوند. در فصل های قبلی، ما آموختیم که چگونه شرایط بازار را با استفاده از سطح های حمایت و مقاومت، شناسایی کنیم.

اهمیتِ  شناختِ دامنه ی معاملاتی، مانند اهمیتِ تعین شرایط بازار می باشد.

قیمت ها به جای اینکه در روندها حرکت کنند، در بلوک ها حرکت می کنند. در واقع، ۸۰% مواقع، بازار نوسان دارد. اسکالپرها باید بر این موضوع تسلط داشته باشند که چگونه یک دامنه ی معاملاتی را کم کنند تا بتوانند در این بازی دوام بیاورند.

فصل هفتم

در فصل های قبلی، شما آموختید که چگونه شرایط بازار، سطح های حمایت و مقاومت، و دامنه ی معاملاتی  را شناسایی کنید.

اکنون بیایید که همه ی این اطلاعات را به کار ببریم. بیایید یاد بگیریم چگونه استراتژیهای اسکالپینگ مختلف را به کار بریم تا به بهترین نحو با جلسه ی معاملاتی تناسب داشته باشند.

یک استراتژی اسکالپینگ فقط شامل ۳ مرحله است؛ (۱) شناساییِ جهتِ بازار، (۲) سطح های ورودی و (۳) زمانبندیِ خروجی.

فصل هشتم

فصل هشتم به طور اختصاصی به شناخت ساختار فکری یک اسکالپر موفق می پردازد.

به طور کلی دو نوع معامله گر وجود دارد، معامله گران موقعیتی و اسکالپرها.

معامله گران موقعیتی همیشه بر اساس نسبتِ زیان به سود خود، وارد یک بازار می شوند. اگر زیان خیلی بیشتر از سود باشد، آنها اندازه ی موقعیتِ خود را کاهش می دهند تا با زیانشان تطبیق داشته باشد.

بنابراین، معامله گرانِ موقعیتی، اطمینان خود را بر اساسِ نسبت زیان به سود در یک معامله، رتبه بندی می کنند.

از سوی دیگر، اسکالپرها اطمینان خود را بر اساس میزان برنده شدنشان رتبه بندی می کنند. هر چه میزان برنده شدن یک اسکالپر بیشتر باشد، به همان مقدار، اندازه ی موقعیت آنها بزرگتر خواهد بود.

برای مطالعه بیشتر به فصول همین الان کتاب “تمام آنچه که شما برای شروع اسکالپینگ باید بدانید” را تهیه و مطالعه نمایید و در صورت تمایل به جمع اسکالپرهای سودآور بپیوندید.

 

کتاب اسکالپینگ

 

 

۵/۵ (۱ دیدگاه)

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید کتابها:
 • کتابها هم به صورت دیجیتال (PDF) می باشند و هم به صورت چاپی. در زمان خرید به توضیحات لازم توجه شود.
 • رمز تمامی فایلهای فشرده forexyar.com می باشد. (برای فایلهای رمزگذاری شده)
 • لینکها با نرم افزارهای دانلود منیجر کار نمی کنند.
 • متن فایل های پی دی اف قابل کپی نمی باشند، اما می توان پرینت گرفت.
 • بلافاصله بعد از خرید لینک دانلود برای شما نمایش و ایمیل خواهد شد. ضمن آنکه در کنترل پنل خود می توانید آنها را برای همیشه داشته و دانلود نمایید.

یک پاسخ به “تمام آنچه که شما برای شروع اسکالپینگ باید بدانید”

 1. با سلام:
  ضمن تشکر از تیم فارکس یار به جهت ترجمه روان کتاب ، اما در خصوص محتوای کتاب باید عرض کنم به هیچ عنوان مفید نبوده و مطالب کتاب بسیار یس محتوا و ناکارآمد میباشد و اصلا ارزش مطالعه ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *